Radijator TKAN 1 35kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #23492 από SHLI3470PA
Radijator TKAN 1 35kW δημιουργήθηκε από SHLI3470PA
παιδια καλησπερα.με ενδιαφερει πολυ να αγορασω τον radijator tkan 1τον 35 ξυλο-πελλετ,και θα ηθελα να ακουσω καμια γνωμη απο καποιον που εχει παρει ιδιο,γιατι μου εχει αρεσει πολυ αλλα δεν εχω ακουσει για καποιον που εχει παρει,ζω στη φλωρινα σε χωριο και θελω να ζεστανω μονοκατοικια 200 τετραγωνικα με τη κλασικη μονωση τουβλο-φενιζολ-τουβλο και διπλα τζαμια κουφωματα.
Ευχαριστω.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23713 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
τον εχω εδω και ενα χρονο
εχει θετικα και αρνητικα οπως καθε μηχανημα σε αυτην την τιμη.
κατα τη γνωμη μου ειναι ο μοναδικος λεβητας πελλετ-ξυλου με την πραγματικη σημασια των λεξεων γιατι μπορει να καψει τα δυο καυσιμα ταυτοχρονα πραγμα που δεν το βρισκεις αλλου.
Η γνωμη μου ειναι οτι αν θελεις να καις και ξυλο ή να εχεις μια ετοιμη εναλλακτική λυση οσον αφορα το καυσιμο ειναι πολυ καλη περιπτωση.
αν ομως καις και εισαι σιγουρος πως θα καις και τα επομενα χρονια μονο πελλετ υπαρχουν πιο εξειδικευμενα μηχανηματα.
Εγω το φοβαμαι πολυ το πελλετ και δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να εξαρτιέμαι απο ενα καυσιμο.
Φετος θα καψω και ξυλο,ενοειται ταυτοχρονα, που σημαινει χωρις προσαναματα καθως το ξυλο περνει φωτια απο το πελλετ και οταν τελειωσει συνεχιζει μονο πελλετ.
Θα τον δω βεβαια και στην πραξη γιατι περσυ το εκανα κανα δυο φορες και δεν εβγαλα καλα συμπερασματα.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ddt.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SHLI3470PA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23769 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Τον εχει ενας φίλος στις Σερρες. Ακριβως τα ίδια με τον ddt καιει ξύλο οποτε τελειώσει ξεκινάει Pellet. Είναι ευχαριστημένος. Πάντως από οτι μου είπε γιατί έκανε και κάτι αλλαγές στο λεβητοστάσιο κλπ έφτασε τα 10000€ βεβαια δεν θυμάμαι πόσα kw είναι αλλά νομιζω γυρω στα 6000-6500 πρεπει να του βγήκε ο λέβητας. ddt πόσο σου κόστισε?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SHLI3470PA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23924 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
καμια σχεση με τα νουμερα που αναφερεις.εγω τον πληρωσα 3000 ευρω και αναφερομαι μονο στην τιμη του λεβητα (radijator tkan 1 20-35kw)
ξεχασα να πω στον φιλο που ρωτησε να προσεξει την διατομη της καμιναδας γιατι θελει φ180.
εγω αναγκαστηκα να την αλλαξω.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ddt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24010 από SHLI3470PA
Απαντήθηκε από SHLI3470PA στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ΚΑΤΑΡΧΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΜΕΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΚΑΥΣΗ ΠΕΛΛΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΠΛΕΞΩ ΜΕ ΞΥΛΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ RADIJATOR TON BIOMAX 35 ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΠΕΛΛΕΤ,ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΑΣ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24014 από SHLI3470PA
Απαντήθηκε από SHLI3470PA στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΚΑΝ ΠΕΡΣΙ ΕΚΑΨΕΣ ΜΟΝΟ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΥΛΟ,ΠΟΣΟ ΠΕΛΛΕΤ ΕΚΑΨΕΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΠΟΥ ΖΕΣΤΑΝΕΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ