Βοήθεια για λύση θέρμανσης οικονομική

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38364 από akaliptos66

GT έγραψε:

akaliptos66 έγραψε:

Asteris έγραψε: Σόμπα ξύλου. Σκέτο. Χωρίς νερά και άλλα παρατρεχάμενα. Για 60τμ τι να συζητάμε τώρα για σύνδεση με καλοριφέρ και λοιπά, δεν υπάρχει λόγος.


Αστερη θα με καλυψει λες? Εχω θεμα με υγρασια λογω παλαιοτητας του κτισματος και οι χωροι δεν ειναι ενιαιοι.Σαλονι και χωλ ειναι ενιαια μετα εχει ενα μικρο διαδρομο που οδηγει σε κουζινα υπνοδωματιο μπανιο


Αν στο χώρο που θα βάλεις τη σόμπα υπάρχει υγρασία, μπορεί να έχεις βελτίωση της κατάστασης.


οποτε λες να μην βαλω σομπα η λεβητα ξυλου καλοριφερ αλλα με μια σομπα σκετη θα καλυψω τις αναγκες θερμανσης.Σωστα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38365 από Asteris
Αν έχεις και υγρασία, είναι επιβαλλόμενη η χρήση απλής σόμπας, για να την κατεβάσει. Το κάναμε στου πεθερού μου με ίδιες ακριβώς συνθήκες, σπίτι του 60, 70τμ, αλλαγμένα κουφώματα, 500 μέτρα από την Μεγάλη Βόλβη, υγρασία 75% με το πετρέλαιο, η πεθερά κάθε χρόνο έβαφε τον βορεινό τοίχο που γινόταν μαύρος από την μούχλα. Πρωτοχρονιά φέτος μπήκε ξυλόσομπα Skladova 7kW, ανεβάζει το σπίτι σε μιά ώρα στους 23 βαθμούς, η υγρασία πήγε στο 50% και ο τοίχος φέτος για πρώτη φορά δεν είχε ούτε κουκίδα από μούχλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akaliptos66

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38367 από akaliptos66

Asteris έγραψε: Αν έχεις και υγρασία, είναι επιβαλλόμενη η χρήση απλής σόμπας, για να την κατεβάσει. Το κάναμε στου πεθερού μου με ίδιες ακριβώς συνθήκες, σπίτι του 60, 70τμ, αλλαγμένα κουφώματα, 500 μέτρα από την Μεγάλη Βόλβη, υγρασία 75% με το πετρέλαιο, η πεθερά κάθε χρόνο έβαφε τον βορεινό τοίχο που γινόταν μαύρος από την μούχλα. Πρωτοχρονιά φέτος μπήκε ξυλόσομπα Skladova 7kW, ανεβάζει το σπίτι σε μιά ώρα στους 23 βαθμούς, η υγρασία πήγε στο 50% και ο τοίχος φέτος για πρώτη φορά δεν είχε ούτε κουκίδα από μούχλα.


τι μαρκα να προτιμησω η ποιας προελευσης? εχω δει και καποιες ελληνικες αλλα δεν εχω αποψη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ