Εκθεσιακός λέβητας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35374 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ

chrys tzo έγραψε: ο otawa ειναι. το θεμα ειναι οτι ειναι μακρια και δεν εχω την δυνατοτητα να τον δω απο κοντα.οποτε μαλλον θα ρισκαρω αν τον παρω.βεβαια εχει 5 χρονια εγγυηση κατι που με καθυσηχαζει καπως.να σου πω την αληθεια δεν πιστευω να εχει χρησιμοποιηθει αλλα φοβαμαι μηπως εχει κακομεταχειρισθει( γδαρσιματα ,χτυπηματα κτλ)


Αν δεν έχει δουλέψει ποτέ, λογικά δεν έχει πρόβλημα.

Αν έχει μικροφθορές άσχετες με τη λειτουργία του, θα σκεφτόμουν σοβαρά να τον πάρω, διαπραγματευόμενος και μια ανάλογη εκπτωσούλα... :P

Που βρίσκεται ο λέβητας?

Μήπως θα μπορούσε να τον δει εκ μέρους σου κανένας συμφορουμίτης και να σε ενημερώσει, για να σου φύγει η ιδέα. Μόνο μην είναι καλός και τον τσιμπήσει! :woohoo:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35392 από sotirissp
Απαντήθηκε από sotirissp στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ

brainwash έγραψε: Φαντάζομαι οτι είναι εκεί λόγω της τιμής του. Αν θέλεις πες μου για ποιον πρόκειται. Εχω βάλει τον BASIC 18KW και ομολογώ οτι πρόκειται για πολύ καλό λέβητα. Αν προβληματίζεσαι για το αν είναι μεταχειρισμένος, άνοιξε το θάλαμο καύσης και προσπάθησε να καταλάβεις αν έχει ανάψει ποτέ. Επίσης, ρίξε μια ματιά πίσω απο το λέβητα στις υδραυλικές συνδέσεις.

Καλημερα φιλε και χρονια πολλα...
Για πες δυο λογια για τον edilkamin basic επειδη ενδιαφερομαι....
Τι τιμη τον βρηκες τον basic?
Ειναι αξιοπιστος??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35400 από brainwash
Απαντήθηκε από brainwash στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ
Χρόνια πολλά.
Τον λέβητα τον εγκατέστησα πριν 1 μήνα επομένως δεν έχει λειτουργήσει. Να σου ξεκαθαρίσω οτι είμαι τεχνικός και οχι ο ιδιοκτήτης του σπιτιού. Σαν κατασκευή πρόκειται για ένα πολύ στιβαρό μηχάνημα πλήρως αυτοματοποιημένο. Το σύστημα Leonardo που διαθέτει βελτιώνει την καύση στο μέγιστο βαθμό καθώς μετρά και αναλύει τα καυσαέρια μέσω αισθητήρα λ , την πίεση στο θάλαμο καύσης, τον ελκυσμό της καμινάδας. Έχοντας υπόψιν αυτές τις παραμέτρους ρυθμίζει την εισαγωγή του αέρα καύσης και την ποσότητα του πέλλετ που πέφτει στο θάλαμο. Στον πίνακα ελέγχου σου δείχνει ανά πάσα στιγμή την αυτονομία και την αποθήκη του πέλλετ. Για παράδειγμα όταν τον ανάψαμε του βάλαμε στο ντεπόζιτο 30 κιλά πέλλετ. Βέβαια οι εξωτερικές συνθήκες ήταν καλές 20C τη δεδομένη στιγμή έδινε αυτονομία 14 ώρες λειτουργίας.
Κάθε φορά που ο χρήστης αδειάζει μια σακκούλα πέλλετ πατώντας ένα κουμπί ενημερώνεται η μνήμη και έτσι στο τέλος της χρονιάς βλέπεις με ακρίβεια τι έκαψες

Η τιμή του λέβητα ήταν 3450
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chrys tzo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35402 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ

chrys tzo έγραψε: ο otawa ειναι. το θεμα ειναι οτι ειναι μακρια και δεν εχω την δυνατοτητα να τον δω απο κοντα.οποτε μαλλον θα ρισκαρω αν τον παρω.βεβαια εχει 5 χρονια εγγυηση κατι που με καθυσηχαζει καπως.να σου πω την αληθεια δεν πιστευω να εχει χρησιμοποιηθει αλλα φοβαμαι μηπως εχει κακομεταχειρισθει( γδαρσιματα ,χτυπηματα κτλ)


με 4 μηνες λειτουργειας ειναι σαν να μην δουλεψε.
Οσον αφορα γδαρσιματα κτλ δεν εχει νομιζω νοημα.Στο λεβητοστασιο θα τον βαλεις οχι στο σαλονι.
Αν η τιμη του ειναι καλη και τον θελεις γιατι οχι??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35403 από sotirissp
Απαντήθηκε από sotirissp στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ

brainwash έγραψε: Χρόνια πολλά.
Τον λέβητα τον εγκατέστησα πριν 1 μήνα επομένως δεν έχει λειτουργήσει. Να σου ξεκαθαρίσω οτι είμαι τεχνικός και οχι ο ιδιοκτήτης του σπιτιού. Σαν κατασκευή πρόκειται για ένα πολύ στιβαρό μηχάνημα πλήρως αυτοματοποιημένο. Το σύστημα Leonardo που διαθέτει βελτιώνει την καύση στο μέγιστο βαθμό καθώς μετρά και αναλύει τα καυσαέρια μέσω αισθητήρα λ , την πίεση στο θάλαμο καύσης, τον ελκυσμό της καμινάδας. Έχοντας υπόψιν αυτές τις παραμέτρους ρυθμίζει την εισαγωγή του αέρα καύσης και την ποσότητα του πέλλετ που πέφτει στο θάλαμο. Στον πίνακα ελέγχου σου δείχνει ανά πάσα στιγμή την αυτονομία και την αποθήκη του πέλλετ. Για παράδειγμα όταν τον ανάψαμε του βάλαμε στο ντεπόζιτο 30 κιλά πέλλετ. Βέβαια οι εξωτερικές συνθήκες ήταν καλές 20C τη δεδομένη στιγμή έδινε αυτονομία 14 ώρες λειτουργίας.
Κάθε φορά που ο χρήστης αδειάζει μια σακκούλα πέλλετ πατώντας ένα κουμπί ενημερώνεται η μνήμη και έτσι στο τέλος της χρονιάς βλέπεις με ακρίβεια τι έκαψες

Η τιμή του λέβητα ήταν 3450

Στην τιμη συμπεριλαμβανεται ο ΦΠΑ ετσι???
Απο που τον πηρες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35404 από brainwash
Απαντήθηκε από brainwash στο θέμα Απ: ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ
Ναι περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ.
Για να μην θεωρηθεί οτι κάνω διαφήμιση δωσε μου το email σου για να σου δώσω πλήρη στοιχεία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ