Ξυλολέβητας Mavil 70kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31791 από red4ever79
Ξυλολέβητας Mavil 70kW δημιουργήθηκε από red4ever79
καλημερα σε ολους χρειαζομαι λιγη βοηθεια γιατι εχω πελαγωσει
εχω σπιτι στην κεφαλονια 3οροφο υπογειο 70τετρ ισογειο 100τετρ και 1ος αλλα 100τετρ που μενω εγω εχουμε λεβητα πετρελαιου 40αρι μαστερ ο οπιος περσι εκαιγε γυρω στα 450 λιτρα πετρελαιο με ορεσ λειτουργιας απο 3 το μεσημερι μεχρι εννια δεκα το βραδι με το θερμοστατη εγω στο πανω οροφο στουσ 18
και κατο στους 18 με 20 και δεν το αναβουνε και ολοι συνεχεια η μανα μου στο ισογειο κανα 2 ορες μονο
το σπιτι δεν εχει καμια τρελη μονοση διπλο τουβλο με φενιζολ πλακα αμονωτη παραθυρα αλουμινιου το υπογειο λογο μεγεθους και επειδει εχει αλλη πλακα απο πανω ζεσταινεται πολυ πιο ευκολα και το ισογειο λιγο καλιτερα ο παω οροφος ειναι ο πιο δισκολος να ζεσταθει αυτα για να παρεται μια εικονα μου προτειναν λεβητα mavil 70kw 1800e + 1200ε η εγκατασταση και λεω τωρα αν ξερεται βεβαια

1 για τις ιδιες ωρες λειτουργειας θα εχω αποδοση θα ζεσταινει και τα 3 σπιτια και τη καταναλωσει μπορει να εχει αυτος ο λεβητας στο περιπου ρε παιδι μου
2 δεν μου αναφερε καθολου δοχειο αδρανειας πρεπει να βαλω με συμφερει πανο κατω τη δουλεια κανει να δω και γω αν εχω καταλαβει σωστα
3εχω ακοθσει και θα παω να δω απο κοντα ενα λεβητα πηρυνα που εχει βαλει ενας γνωστος και θα παω να δω απο κοντα το σκεφτομαι γιατι θα εχω περισσοτερεσ επιλογες καυσιμου ποια η γνωμη σας
4 τελος να πω οτι εχω τη δυνατοτητα για ξυλα αλλα οχι να θελω και 3 τονουσς το μηνα να μην προλαβαινω τωρα δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο οποιαδηποτε βοηθεια πληροφορεια
καλοδεχουμενη γιατι ειναι ενα πολλυ συνθετο ζητημα και θελει τρελλο ψαξιμο ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31794 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Ξυλολέβητας Mavil 70kW
καλημερα,μηπως ο 70αρις ειναι μεγαλλος.και εγω τα ιδια μετρα εχω ,ιςογειο κ προτο, αλλα υπογειο 100μ,χωρεις να τον λειτουργω,εινε κλειστο.εμενα ο τεχνικος, μου προτινε 30/40kw σε πελλετ η 50kw σε ξηλολεβητα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31800 από red4ever79
Απαντήθηκε από red4ever79 στο θέμα Ξυλολέβητας Mavil 70kW
to ra ti na soy po emena opvs kai na xei einai 3 spitia akoma sto psaximo eimai kai mazeyv idees kai plhrofories

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31802 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Ξυλολέβητας Mavil 70kW
για 226 τ.μ εμενα μου ειπαν για 40kw επειδη ο 25αρης ειναι στα ορια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ