Επιλογή τύπου εναλλακτικής θέρμανσης

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31887 από john747
img191.imageshack.us/slideshow/player.ph...3/1350218501d55.smil

Δε μπορω με τπτ να φορτωσω τις εικονες. Εβαλα τον συνδεσμο για slideshow στο imageshack γιατι βαρεθηκα να κανω επεξεργασια στο κειμενο. θα προσπαθησω ξανα .....
Ευχαριστω και τους υπολοιπους για τις συμβουλες-προτασεις. Μακαρι να γινει μια σωστη δουλεια και το κερασμα οχι μονο θα γινει αλλα επιβαλλεται!
Ο γειτονας-μαστορας μου δεν θα αποφανθω εγω αν ειναι καλος η κακος, εγω μονο δεδομενα λεω. Δεν κατεχω το επαγγελμα και δεν εχω αποψη περαιτερω. Μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι ενα εξαιρετικο παδι που το συμπαθω πολυ και κανουμε και παρεα στη γειτονια, γι αυτο και στεναχωριεμαι πιο πολυ και απο τον ιδιο οταν πρεπει να παρω και αλλες γνωμες.
Αλλα οπως οταν πηγαινεις και στον γιατρο για κατι σοβαρο θελεις να εισαι σιγουρος παιρνοντας και δυο και τρεις γνωμες, ετσι κι εγω την ημερα που γεμισε καπνους ολο το σπιτι και ακουγοταν ο καυστηρας μεχρι τον δεyτερο οροφο, αποφασισα οτι πρεπει να βαλω τη φιλια σε δευτερη μοιρα και σε πρωτη το παιδι που το ειχα εντρομο στο μπαλκονι μεχρι να ερθουν ενισχυσεις.........
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by john747. Αιτία: error

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31893 από aithio

stergiosbik έγραψε: Mastora οχι κ δεν φταινε τα μαστορια.
Να τα βαζουν στην τσεπη τα φραγκα ηξεραν.
Να δωσουν μια λυση ομως δεν ηξεραν!
Κ αν δεν ηξεραν να μην αναλαμβαναν.


Φίλοι διάβασα με προσοχή το θέμα και όλα τα πόστ των φίλων και σας δηλώνω εκνευρισμένος.
Ο Γιάννης καταρχάς μου φαίνεται ωραίος τύπος και αυτό είναι σημαντικό για μένα.
Εχω πολλές φορές υπερασπιστεί τον κλάδο μας αλλά σε αυτό το θέμα ο stergios έχει δίκαιο.
Στην περίπτωση του Γιάννη φυσικά και φταίνε τα μαστόρια.
Όταν φτιάχνεις ένα ηλιακό βεβιασμένο που κοστίζει στον πελάτη 3000 ευρώ οφείλεις τουλάχιστον το γαμημένο να δουλεύει σωστά. Αλλιώς είσαι για τα μπάζα.

Gregori
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, john747

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31896 από john747
Φιλε aithio, αν δεν κανω λαθος και εισαο ο gregori που αναρτα σε αλλα σχετικα φορουμ (που προσπαθησα δυστυχως χωρις επιτυχια να γραφω)ειναι μεγαλη μου τιμη που ασχολεισαι με το θεμα, οπως και οι προηγουμενοι τεχνιτες.
Δυσκολευομαι να διαλεξω αναμεσα στο τεχνιτε και επιστημονες...οταν διακρινεις οτι καποιος παθιαζεται με το προβλημα του αλλου και προσπαθει να βρει λυση γιατι η φυση και ο χαρακτηρας του του το υπαγορευει και οχι για να βγαλει χρηματα (εξαλλου απο ενα φορουμ αυτο δε γινεται, τουλαχιστον αμεσα), τοτε τον σεβεσαι και τον εκτιμας ως επιστημονα. Και ειλικρινα σεβομαι τη γνωμη σας χωρις να σας ξερω προσωπικα μονο απο τον τροπο που αντιμετωπιζεται το προβλημα του αλλου.
Οταν μιλησα για τον ηλιακο μπορει να φανηκε οτι ειμαι κανενα χωριατακι που του πλασαρουν οτι να ναι και το παιρνει γιατι σαν ακριβο ειναι και καλο. Ειναι πιο περιπλοκη η υποθεση παιδια. Εμπλεκεται και ατομο με ιδιαιτρες αναγκες που κατοικει στο ημιυπογειο (ισογειο στην ουσια απο μπροστα) που ανελαβε το κοστος, αφηστε το δε θελω να επεκταθω.
Κατα καποιο τροπο δεν ηταν απολυτως στο χερι μου...τελος παντων...θα βρεθει η λυση που θα παει, αρκει να υπαρχει καλη θεληση και διαθεση ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31897 από aithio
Γιάννη ο Γρηγόρης είμαι και είναι και δικιά μου τιμή να έχω καλούς συνομιλητές σαν και σενα και πολλά άλλα παιδιά.

Σε ότι αφορά την θέρμανση συμφωνώ με την συμβουλή του μάστορα σχετικά με τον Χρήστο και τον Σαμαρά.

Σε ότι αφορά το ηλιακό άνοιξε ένα άλλο σχετικό θέμα και ανάρτησε φωτογραφίες απο όλη την κατασκευή.
Αν μπορέσουμε σε βοηθήσουμε μέσα από το φόρουμ έχει καλώς.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": john747

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31898 από john747
Γρηγορη εβαλα σε παραπανω ποστ συνδεσμο που εχει σλαιντ απο ολο το λεβητοστασιο. Νομιζω ενα καλος μαστορας θα καταλαβει τις τυχον κακοτεχνιες αν υπαρχουν ακομα (πχ οι ηλεκτροβανες ηταν η μια πανω απο την αλλη και βραχυκυκλωναν απο τις μικρες διαρροες νερου και ο τωρινος μαστορας τις αλλαξε θεση αφου αλλαξε την χαλασμενη και μαλιστα εβαλε αλλη μαρκα που απο την εμπειρια του κραταει πιο πολυ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96447 από jnet

john747 έγραψε: π.χ. ειδα χθες το βραδυ τον ξυλολεβητα La Nordica TC30 και μου "κολησε". Με εναν τετοιο λεβητα, που δε χρειαζεται χειροκινητη εναυση, δε χρειαζεται να ανησυχεις για φορτωμα ξυλου το βραδυ, δε χρειαζεται να αμφιβαλεις για την ποιοτητα, καταργεις εντελως το λεβητα πετρελαιου και ξενοιαζεις. Φυσικα να του βαλεις ολα τα παρελκομενα (Buffer κτλ). Τον βρηκα σε προσφορα απο Ιταλια περιπου 6.900 ευρω, χωρις μεταφορικα. Μαζι με τα υπολοιπα συν εγκατασταση δε θα πιασει κανα δεκαχιλιαρο; Σημαινει για μενα αποσβεση σε 3 περιπου χρονια.


Δεν τον είχα υπόψη. Ενδιαφέρουσα περίπτωση. 9350€ βρήκα τιμή .
www.lanordica-extraflame.com/fr/chaudier...res-mixte/tc30_p9123





Τελικά τον Γιάννη τον βοηθησε κανενας με τα ηλιακά τότε?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ