Αγορά λέβητα pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3118 από giannis
Αγορά λέβητα pellet δημιουργήθηκε από giannis
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά,
είμαι καινούργιο μέλος και σκέπτομαι να αγοράσω λέβητα pellet.
Έχω ένα διώροφο σπίτι σύνολο και τα 2 μαζί 130 τ.μ με λέβητα πετρελαίου( το μοντέλο soulis τύπος y σειρά 1 ισχύς 30000 χαλύβδινος )και σύνολο 10 σώματα..θέλω να ρωτήσω στον συγκεκριμένο λέβητα μπορώ να αλλάξω καυστήρα και να τον Κάνο pellet? Πιστεύω ότι θα μου έρθει πιο οικονομικά από το να πάρω και λέβητα και καυστήρα pellet. Συγγνώμη αν έχω πει κάτι λάθος δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για να μην πω καθόλου σε ότι έχει σχέση από καυστήρες η λέβητες..που κοίταξα στο περίπου στο ιντερνετ είδα ότι η τιμές ήταν διάφορες στα 30-35kw ξεκινούσαν από 2.700 εως 5000+ και δεν γνωρίζω πια τιμη είναι καλή ώστε να μην με κοροϊδέψουν..

Σας εύχομαι καλή και ζεστή χρονιά σε όλους..
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3119 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορά λέβητα pellet

giannis έγραψε: Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά,
είμαι καινούργιο μέλος και σκέπτομαι να αγοράσω λέβητα pellet.
Έχω ένα διώροφο σπίτι σύνολο και τα 2 μαζί 130 τ.μ με λέβητα πετρελαίου( το μοντέλο soulis τύπος y σειρά 1 ισχύς 30000 χαλύβδινος )και σύνολο 10 σώματα..θέλω να ρωτήσω στον συγκεκριμένο λέβητα μπορώ να αλλάξω καυστήρα και να τον Κάνο pellet? Πιστεύω ότι θα μου έρθει πιο οικονομικά από το να πάρω και λέβητα και καυστήρα pellet. Συγγνώμη αν έχω πει κάτι λάθος δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για να μην πω καθόλου σε ότι έχει σχέση από καυστήρες η λέβητες..που κοίταξα στο περίπου στο ιντερνετ είδα ότι η τιμές ήταν διάφορες στα 30-35kw ξεκινούσαν από 2.700 εως 5000+ και δεν γνωρίζω πια τιμη είναι καλή ώστε να μην με κοροϊδέψουν..

Σας εύχομαι καλή και ζεστή χρονιά σε όλους..


Γιάννη καλησπέρα καταρχήν ρίξε μια ματιά παρακάτω
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t&catid=31&Itemid=53
έχει αρκετούς που τους παρουσιάζουν αυτοί που τους έχουν

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3120 από giannis
Απαντήθηκε από giannis στο θέμα Αγορά λέβητα pellet
Καλησπέρα jnet, από τι κοίταξα μου φαίνετε καλή περίπτωση ο καυστήρας Feroli Sun P7 Με λέβητα μοντέλο SLB , βγαίνουν περίπου 1450 ευρώ.. υπάρχει περίπτωση ο καυστήρας να ταιριάζει στον λέβητα μου? Ώστε να γλιτώσω τα λεφτά από την αγορά καινούργιου λέβητα ?
Την εγκατάσταση και την ρύθμιση μπορούν να μου την κάνουν από το μαγαζί που θα γίνει η αγορά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3121 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Αγορά λέβητα pellet

giannis έγραψε: Καλησπέρα jnet, από τι κοίταξα μου φαίνετε καλή περίπτωση ο καυστήρας Feroli Sun P7 Με λέβητα μοντέλο SLB , βγαίνουν περίπου 1450 ευρώ.. υπάρχει περίπτωση ο καυστήρας να ταιριάζει στον λέβητα μου? Ώστε να γλιτώσω τα λεφτά από την αγορά καινούργιου λέβητα ?
Την εγκατάσταση και την ρύθμιση μπορούν να μου την κάνουν από το μαγαζί που θα γίνει η αγορά?


Κατά πάσα πιθανότητα θα πάνε τα λεφτά σου χαμένα. Θα πρέπει σχεδόν καθμερινά να καθαρίζεις τον λέβητα πετρελαίου που δεν είχε φτιαχθεί για στερεά καύσιμα και με μερικές ώρες λειτουργίας η απόδοση θα πέφτει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να θέλεις τόσο καύσιμο που θα σου βγει ο κούκος αηδόνι. Εν πάση περιπτώσει χρειάζεται νάσαι επιφυλακτικός σε τέτοιες λύσεις.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3124 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορά λέβητα pellet
Καυστήρα σε λέβητα πετρελαίου κινδυνεύεις να έχεις πολύ μικρή απόδοση. :silly:
Οσο αφορά την εγκατάσταση από αυτόν που θα αγοράσεις το καυστήρα εννοείτε οτι μεσα στα λεφτά που θα δώσεις είναι και η ρυθμισή του. Το συννενοείσαι ομως κατά την αγορά για σίγουρα.
Από εκεί και πέρα για την συγκεκριμένη λύση δεν εχω αποψη. Μπορούν να σου πούνε αυτοί που τον έχουν.
Σίγουρα αν κοστίζει 1450€ είναι μια από τις πιό φτηνές λύσεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3137 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Αγορά λέβητα pellet

giannis έγραψε: Καλησπέρα jnet, από τι κοίταξα μου φαίνετε καλή περίπτωση ο καυστήρας Feroli Sun P7 Με λέβητα μοντέλο SLB , βγαίνουν περίπου 1450 ευρώ.. υπάρχει περίπτωση ο καυστήρας να ταιριάζει στον λέβητα μου? Ώστε να γλιτώσω τα λεφτά από την αγορά καινούργιου λέβητα ?
Την εγκατάσταση και την ρύθμιση μπορούν να μου την κάνουν από το μαγαζί που θα γίνει η αγορά?


Επανέρχομαι γιατί θυμήθηκα μια παρόμοια συζήτηση στο παλιό forum.
Διάβασε τα σχετικά θα σε διαφωτίσουν.

www.phorum.gr/viewtopic.php?t=177808&p=3871897

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ