Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30511 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Και εγώ στην αρχή όταν πρωτοείδα τους λέβητες NECIA της progettopellets διατηρούσα πολλές αμφιβολίες για την Ελληνικότητα της κατασκευής.

Στην Εκθεση είδα από την ίδια Εταιρία και μια σειρά από πελλετόσομπες νερού. Στην συζήτηση που είχα με τον υπεύθυνο πωλήσεων, όχι μόνο μου έλυσε όλες μου τις απορίες, αλλά με κάλεσε μάλιστα και στο εργοστάσιο να παρακολουθήσω την γραμμή παραγωγής των εν λόγω σομπών. :ohmy:





Και όμως είναι γεγονός.....Ελληνικής κατασκευής, γιατί όχι και να μην υπάρχουν και άλλοι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30519 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW

Asteris έγραψε: Και για να υπάρχει ανταλλακτικό μετά από 10 χρόνια, πρέπει να υπάρχει και Βιοσπίτι μετά από 10 χρόνια. Μπορεί να βαρέσει κανόνι, ή να πουλάει τέντες και έπιπλα κήπου τότε. Παράδειγμα φέρνω, δεν τους ξέρω τους ανθρώπους...


Σίγουρα υπάρχει ενδεχόμενο......και μεγάλο μάλιστα πολλοί έμποροι που βρίσκονται σήμερα στο προσκήνιο να έχουν χαθεί τα επόμενα χρόνια.

Φαντάζομαι ότι το βιοσπίτι, δεν πρέπει να έχει την γραμμή παραγωγής, αλλά να προωθεί την κατασκευή ενός βιοτέχνη. Αυτός ο βιοτέχνης δεν υπάρχει περίπτωση "αύριο" να φτιάχνει παπούτσια.....σίγουρα θα είναι σχετικός με το επάγγελμα, η απλά ένας μηχανουργός. Αυτόν όταν χρειαστεί θα τον βρούμε, για να πάρουμε τις πληροφορίες. ;)

Εαν όμως ο βιοτέχνης είναι, Τούρκος, Τσέχος, Σκοπιανός, Σέρβος, κτλ ........τότε τον έχουμε χάσει στα σίγουρα, μαζί με τον έμπορα που θα είχε επισυνάψει συμφωνία μαζί του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30544 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Η σόμπα Thalia υπάρχει σε πολλά sites εμπόρων που πουλούν είδη θέρμανσης. Αν googlάρεις το όνομα "Thalia" θα βγούν πολλά. Δεν ανακάλυψα όμως τον κατασκευαστή και υποθέτω πως είναι Ελλάδα απ ότι λένε και πως ίσως τις κατασκευάζει noname και κάποιος χονδρέμπορος τις βαφτίzei Thalia.

Υποθέτω πως θα αγοραστεί αρκετά οπότε θα στηθεί (αν δεν υπλαρχει ήδη) κάποια υποστήριξη σε ανταλλακτικά κλπ.

Πάντως μόλις την παραλάβω θα γράψω αναλυτικά τί και πώς. Ελπίζω να με προλάβει κάποιος άλλος..

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32099 από APNEAS30
Απαντήθηκε από APNEAS30 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
H Μονακο ειναι σερβικη η καλλιντα ελληνική.....αξιοπιστη γραμμη παραγωγης....πολυ καλη εξυπηρετηση....αντε να παμε και σε εξαγωγες....να μπει χρημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32649 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Καλημέρα. Είμαι κάτοχος της Thalia TH Plus 20. O κατασκευαστής είναι ΄΄ MIK EUROPE'' στην Θεσσαλονίκη.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32756 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Για πες μου εντυπώσεις αν θέλεις σχετικά με πόσο χώρο ζεσταίνεις, αν είσαι ικανοποιημένος από την απόδοση, κάθε πότε την καθαρίζεις και ότι άλλο νομίζεις πως θα έπρεπε να αναφέρεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ