Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36968 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Έχω κάποια νέα στοιχεία για την Thalia:

Είναι Ελληνικής κατασκευής και το εργοστάσιο είναι στην Ιωνία Θεσσαλονίκης (mytherm.gr/contact-us/)

Βγαίνει σε υδραυλική για μέσα στο σπίτι και με ενισχυμένη μόνωση για εξωτερικό χώρο - λεβητοστάσιο (μοντέλο PLUS, όπως αυτό που πήρε ο φίλος που άνοιξε το post)

Θα την παραλάβω απο μέρα σε μέρα. Είδα μια ίδια σε άλλο χρώμα στο κατάστημα που εξυπηρετούμαι και μου έκανε εντύπωση πως δεν έχει οπή εισαγωγής αέρα. "Παίρνει απ το χώρο-μπλα μπλα μπλα- ζεστο αέρα καλύτερα- μπλα μπλα μπλα" αυτά μου είπανε (σε αντίθεση με ότι γράφτηκε εδώ μέσα για τον εξωτερικό αέρα). Ούτε η ΙΟΛΗ το άλλο υδραυλικό μοντέλο της εταιρίας έχει τέτοια δυνατότητα.

Με χαροποιεί το γεγονός πως είναι πολύ κοντα το εργοστάσιο και μάλιστα έχω επικοινωνήσει τηλεφωνικά ήδη και τους βρήκα πολύ συνεννοήσιμους (πράγμα που θα χρειαστεί και μελλοντικά).

Τα 500 τετραγωνικά είναι λάθος σίγουρα για το 25άρι μοντέλο.

Φωτογραφίες προσεχώς.

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55829 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Φωτογραφίες εδώ: plus.google.com/photos/11323571984112815...hkey=CM-jo_vas4D1vgE

προσεχώς feedback. Έχω ανάψει πρώτη φορά χθές.

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55852 από blaxaki
Απαντήθηκε από blaxaki στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW

georgepap31 έγραψε: Φωτογραφίες εδώ: plus.google.com/photos/11323571984112815...hkey=CM-jo_vas4D1vgE

προσεχώς feedback. Έχω ανάψει πρώτη φορά χθές.

Απο που εγινε η αγορα αν επιτρεπεται?ποιος ρυθμισε?θερμοκρασια καυσαεριων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56131 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Αγοράστηκε από Θεσσαλονίκη, αν θέλεις να σου πω κατάστημα, στείλε μέιλ στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (γιατί ακόμα δε βρήκα πως στέλνεις π.μ. εδώ μέσα..)

Θερμοκρασίες κλπ θα αναφέρω αργότερα, μόλις κατανοήσω κάπως το τι έχω.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει την ίδια σόμπα, για τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιεί.

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56152 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
Γιώργο στο φόρουμ δεν διατίθενται προσωπικά μηνύματα.

Δύο σημαντικά πλεονεκτήματα κατ' εμέ, είναι η δημιουργία ασφαλούς περιβάλλοντος προστασίας των μελών μας από ενοχλητικούς επίδοξους "ψαράδες" υποψηφίων πελατών, αλλά και η αποτροπή κατ' ιδίαν συζητήσεων μεταξύ των μελών, στο μέτρο του δυνατού φυσικά και με την καλή θέληση των μελών, ώστε να μη χάνονται πολύτιμες πληροφορίες αλλά να αναγράφονται δημοσίως, ώστε να είναι ευρύτερος ο κύκλος αυτών που θα ενημερωθούν και θα βοηθηθούν από το φόρουμ.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56655 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Αγορά σόμπας - λέβητα Thalia Plus 25kW
OK κατανοητό, αν και νομίζω πως η δυνατότητα προσωπικού μυνήματος βοηθά στην επικοινωνία και δεν τη δυσχεραίνει καθώς επίσης συμβάλλει στο να μην υπάρχουν φλυαρίες εντος των θεμάτων.
Σχετικά με το θέμα, απέφυγα να δώσω όνομα καταστήματος γιατί νομίζω πως δεν το επιτρέπουν οι κανόνες. Δεν έχω πρόβλημα να το πώ και μάλιστα πιστεύω πως αξίζει. (ας μου το υποδείξει κάποιος admin).

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ