BURNiT Active 110kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30289 από Explo
BURNiT Active 110kW δημιουργήθηκε από Explo
Καλησπέρα και από μένα. Γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα τα φώτα σας στην πρόταση που μου έκανε υδραυλικός στη Νάουσα για τον ξυλολέβητα Burnit active 110kw.
Τα δεδομένα μας έχουν ως εξής:
Παλιό κτίριο με εστιατόριο στο ισόγειο (υπόγειο από την πίσω πλευρά) το οποίο έχει τζάκι και ξυλόσομπα. Από το το τζάκι του ισογείου περνάει κύκλωμα που βοηθάει τη θέρμανση του 1ου ορόφου (8 δωμάτια). Τέλος υπάρχει ακόμη ένας όροφος με 6 δωμάτια. Σύνολο 650τ.μ.
Η εγκατάστασή μας λειτουργεί με προπάνιο (παλιός λέβητας πετρελαίου (135000 θερμιδών) και καυστήρα αερίου), και υπερβολική ζέστη στο κτίριο!
Ο προβληματισμός μου είναι αν είναι αρκετός ο burnit που μας πρότεινε.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32548 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα BURNiT Active 110kW

Explo έγραψε: Καλησπέρα και από μένα. Γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα τα φώτα σας στην πρόταση που μου έκανε υδραυλικός στη Νάουσα για τον ξυλολέβητα Burnit active 110kw.
Τα δεδομένα μας έχουν ως εξής:
Παλιό κτίριο με εστιατόριο στο ισόγειο (υπόγειο από την πίσω πλευρά) το οποίο έχει τζάκι και ξυλόσομπα. Από το το τζάκι του ισογείου περνάει κύκλωμα που βοηθάει τη θέρμανση του 1ου ορόφου (8 δωμάτια). Τέλος υπάρχει ακόμη ένας όροφος με 6 δωμάτια. Σύνολο 650τ.μ.
Η εγκατάστασή μας λειτουργεί με προπάνιο (παλιός λέβητας πετρελαίου (135000 θερμιδών) και καυστήρα αερίου), και υπερβολική ζέστη στο κτίριο!
Ο προβληματισμός μου είναι αν είναι αρκετός ο burnit που μας πρότεινε.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.


Ό,τι μένει αναπάντητο θα το επαναφέρω έστω μια φορά ακόμα. Αν μπορούν κάποιοι να βοηθήσουν, ας το κάνουν.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32563 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα BURNiT Active 110kW
Πολύ περίπλοκη κατάσταση..... ποιος να βοηθήσει εξ αποστάσεως :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ