Ψάχνω λέβητα 50kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29593 από Μυτιληνιός
Ψάχνω λέβητα 50kcal δημιουργήθηκε από Μυτιληνιός
Καταρχήν γειά σας και καλως σας βρήκα! λοιπόν πάμε στο θέμα μας,
σήμερα πήγα να δω λέβητες και απογοητεύτηκα πραγματικά! είδα έναν του Σαμμαρά για βιόμαζα που με ενδιαφέρει στα 4000 ευρώ και μάλιστα τιμή χωρίς να μου τον περάσουν!

Έλεος ρε παιδιά που ζεί αυτός ο άνθρωπος εδω έκανα ολόκληρη εγκατάσταση με λέβητα πετρελαίου και στοίχισε 5000 ευρώ! τέλος πάντων πήγα σε κάποιον άλλον που τους φτιάχνει στην Μυτιλήνη μου είπε 2500 αλλα ήταν πολύ μεγάλος δεν είχε μικρότερο μέγεθος, για σήμερα αυτήν την έρευνα αγοράς έκανα μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος να δω και αυτόν τον τούρκικο με τα 2000 ευρώ?
(κάποιο link η τηλέφωνο αντιπροσώπου)

Ευχαριστώ
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29607 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Ψάχνω λέβητα 50kcal

Μυτιληνιός έγραψε: Καταρχήν γειά σας και καλως σας βρήκα! λοιπόν πάμε στο θέμα μας,
σήμερα πήγα να δω λέβητες και απογοητεύτηκα πραγματικά! είδα έναν του Σαμμαρά για βιόμαζα που με ενδιαφέρει στα 4000 ευρώ και μάλιστα τιμή χωρίς να μου τον περάσουν!

Έλεος ρε παιδιά που ζεί αυτός ο άνθρωπος εδω έκανα ολόκληρη εγκατάσταση με λέβητα πετρελαίου και στοίχισε 5000 ευρώ! τέλος πάντων πήγα σε κάποιον άλλον που τους φτιάχνει στην Μυτιλήνη μου είπε 2500 αλλα ήταν πολύ μεγάλος δεν είχε μικρότερο μέγεθος, για σήμερα αυτήν την έρευνα αγοράς έκανα μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος να δω και αυτόν τον τούρκικο με τα 2000 ευρώ?
(κάποιο link η τηλέφωνο αντιπροσώπου)

Ευχαριστώ

γεια σου ρε πατριδα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29660 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Ψάχνω λέβητα 50kcal

Μυτιληνιός έγραψε: Καταρχήν γειά σας και καλως σας βρήκα! λοιπόν πάμε στο θέμα μας,
σήμερα πήγα να δω λέβητες και απογοητεύτηκα πραγματικά! είδα έναν του Σαμμαρά για βιόμαζα που με ενδιαφέρει στα 4000 ευρώ και μάλιστα τιμή χωρίς να μου τον περάσουν!

Έλεος ρε παιδιά που ζεί αυτός ο άνθρωπος εδω έκανα ολόκληρη εγκατάσταση με λέβητα πετρελαίου και στοίχισε 5000 ευρώ!


τόσα πολλά για πετρελαίου? μήπως σας έγδαραν λίγο?

ΥΓ: συγνώμη αλλά κάτι έχετε καταλάβει λάθος...από πότε ένας λέβητας βιομάζας κοστίζει λιγότερο από έναν πετρελαίου? Συγκρίνετε τελείως ανόμοια πράγματα...άν δυσκολέυεστε να αγοράσετε έναν λέβητα μας, τότε να δούμε κάποιο πρόγραμμα χρηματοδότησης...αλλά δεν ζούμε αλλού, στην ίδια χώρα που φορολογείστε εσείς κάθε μέρα και περισσότερο εκεί και φορολογούμαστε και εμείς...και επειδή φτιάχνουμε τα μηχανήματα εδώ, δεν μπορούμε να τα φέρνουμε από την Τουρκία και να δηλώνουμε 10 στο τιμολόγιο και το κοντέινερ να έχει μέσα 30...και επίσης πληρώνουμε τους εργάτες μας με ελληνικούς μισθούς (που δεν άλλαξαν λόγω ΔΝΤ γιατί εμείς δεν έχουμε επιχειρησιακές συμβάσεις...)και ούτε επιδοτήσεις μπορούμε να πάρουμε γιατί δεν μας αρέσει να λαδώνουμε (παρεπιπτόντως, στο τελευταίο ΠΕΠ του ΕΣΠΑ μας έκοψαν λόγω χαμηλής βαθμολογίας στην...καινοτομία, ενώ ταυτόχρονα έδιναν επιδοτήσεις στους καινοτόμους δικηγόρους να φτιάξουν υπερπολυτελή γραφεία...)

Δεν θα κλαφτώ του στύλ να βοηθήσετε τις ελληνικές επιχειρήσεις και τέτοια συναφή...δόξα τω Θεό τα μηχανήματα μας είναι πολύ καλά και το γνωρίζει όλη η Ελλάδα - καλά να είμαστε να δουλέυουμε - αλλά θα μου επιτρέψετε, χωρίς παρεξήγηση, να αστειευτώ λίγο με την διαφήμιση της NOVA...: "Τούρκικα ωρέ γκιαούρη...τσάμπα κάναμε την επανάσταση...!!!"

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29695 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Ψάχνω λέβητα 50kcal

egglezos έγραψε:

Μυτιληνιός έγραψε: Καταρχήν γειά σας και καλως σας βρήκα! λοιπόν πάμε στο θέμα μας,
σήμερα πήγα να δω λέβητες και απογοητεύτηκα πραγματικά! είδα έναν του Σαμμαρά για βιόμαζα που με ενδιαφέρει στα 4000 ευρώ και μάλιστα τιμή χωρίς να μου τον περάσουν!

Έλεος ρε παιδιά που ζεί αυτός ο άνθρωπος εδω έκανα ολόκληρη εγκατάσταση με λέβητα πετρελαίου και στοίχισε 5000 ευρώ!


τόσα πολλά για πετρελαίου? μήπως σας έγδαραν λίγο?

ΥΓ: συγνώμη αλλά κάτι έχετε καταλάβει λάθος...από πότε ένας λέβητας βιομάζας κοστίζει λιγότερο από έναν πετρελαίου? Συγκρίνετε τελείως ανόμοια πράγματα...άν δυσκολέυεστε να αγοράσετε έναν λέβητα μας, τότε να δούμε κάποιο πρόγραμμα χρηματοδότησης...αλλά δεν ζούμε αλλού, στην ίδια χώρα που φορολογείστε εσείς κάθε μέρα και περισσότερο εκεί και φορολογούμαστε και εμείς...και επειδή φτιάχνουμε τα μηχανήματα εδώ, δεν μπορούμε να τα φέρνουμε από την Τουρκία και να δηλώνουμε 10 στο τιμολόγιο και το κοντέινερ να έχει μέσα 30...και επίσης πληρώνουμε τους εργάτες μας με ελληνικούς μισθούς (που δεν άλλαξαν λόγω ΔΝΤ γιατί εμείς δεν έχουμε επιχειρησιακές συμβάσεις...)και ούτε επιδοτήσεις μπορούμε να πάρουμε γιατί δεν μας αρέσει να λαδώνουμε (παρεπιπτόντως, στο τελευταίο ΠΕΠ του ΕΣΠΑ μας έκοψαν λόγω χαμηλής βαθμολογίας στην...καινοτομία, ενώ ταυτόχρονα έδιναν επιδοτήσεις στους καινοτόμους δικηγόρους να φτιάξουν υπερπολυτελή γραφεία...)

Δεν θα κλαφτώ του στύλ να βοηθήσετε τις ελληνικές επιχειρήσεις και τέτοια συναφή...δόξα τω Θεό τα μηχανήματα μας είναι πολύ καλά και το γνωρίζει όλη η Ελλάδα - καλά να είμαστε να δουλέυουμε - αλλά θα μου επιτρέψετε, χωρίς παρεξήγηση, να αστειευτώ λίγο με την διαφήμιση της NOVA...: "Τούρκικα ωρέ γκιαούρη...τσάμπα κάναμε την επανάσταση...!!!"




εχω την εντυπωση νικο μου οτι δεν το διατυπωσε σωστα ο φιλος Μυτιληνιος
μαλον 5000 εφτασε ολο το σετ θερμανσης λεβητα εγγατασταση σωληνες σωματα ,κλπ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29750 από Μυτιληνιός
Απαντήθηκε από Μυτιληνιός στο θέμα Ψάχνω λέβητα 50kcal
Να διευκρινίσω ότι ο λέβητας που έχω στοίχισε 5000 ευρώ και στα 5000 είχε λέβητα πετρελαίου 45000 θερμίδων μάρκας ideal πλήρως αυτοματοποιημένου εγκατάσταση 12 σωμάτων, boiler σωληνώσεις και κόπο οπότε μάλλον δεν με "έγδαραν" νομίζω..

Από την άλλη όταν μου λέτε ότι πρέπει να πληρώσω 4000 ευρώ μόνο για τον λέβητα και μάλιστα χωρίς την εγκατάσταση σε εποχές κρίσης, εκεί έχω την αίσθηση ότι πάνε να με πιάσουν "κότσο" όσο για την χρηματοδότηση τι εννοείτε μέσω πιστωτικής κάρτας? γιατί αν είναι έτσι νιώθω κατά υποχρεωμένος με την διευκόλυνση..

ΥΓ: Οι τούρκικοι λέβητες είναι μονόδρομος εδώ στο νησί εκτός κι αν φτιάξει κάποιος Ελληνας κάτι φθηνότερο που να είναι σε αντίστοιχη τιμή του ανταγωνισμού και όχι διπλάσια!

Δεν είναι ότι θέλω να πάρω τούρκικο ντέ και καλά απλά με αναγκάζετε γιατί δεν με φτάνουν τα χρήματα μου για Ελληνικό!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30595 από giannis35
Απαντήθηκε από giannis35 στο θέμα Ψάχνω λέβητα 50kcal
καλησπέρα φιλαράκι, επειδή η ζωή έγινε πραγματικά πολύ δύσκολη ρίξε μια ματιά εδώ www.pellet-boilers.blogspot.gr μπορεί να σου στείλει με πολύ λίγα μεταφορικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ