Eλλάς το μεγαλείο σου! Attack 45DPX και τιμές...

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26668 από umeca74
κατάστημα στη θεσσαλονίκη με έκανε προσφορά για ξυλολέβητα πυρόλυσης Attack 45DPX PROFI 3550 ευρώ (με την "έκπτωση") και ειδική τιμή λόγω διεθνούς έκθεσης θεσσαλονίκης.

επειδή ο εν λόγω είναι σλοβάκικος κι έχω άκρες στη χώρα, ρώτησα ένα κουμπάρο εκεί για πόσο πουλιέται ο ίδιος καυστήρας στη σλοβακία (που παρεπιπτόντως έχουν μπεί στο euro τα τελευταία χρόνια). Περίμενα να είναι φτηνότερος αλλά η διαφορά είναι απίστευτη: 2144,46 EUR !!!

τα σχόλια περιττά...

εδώ ο τιμοκατάλογος
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26762 από fisikos50
(Και ουδείς σχολίασε φυσικά... )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26767 από Asteris
Θέλει αλλαγή το Καγιέν λέμε. Τι θέλετε, να ξεπέσει σε καμιά φτωχομερτσεντέ?

Τέλος πάντων, το internet να είναι καλά, που ξεστραβώνει. Οι υπόλοιποι ας ανοίξουν τα μάτια τους καλύτερα...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26781 από jnet
Την ίδια άποψη απεκόμισα και εγώ πέρσι κατά την αναζήτηση του λέβητα. Προσθέτεις επιπλέον 200€ για μεταφορικά και διαφορά είναι περίπου 1230€ που είναι τα 1000€ το κέρδος του εισαγωγέα-εμπόρου και το ΦΠΑ.

Το αν θα επιτρέψει η αγορά να δουλεύει με τέτοιο περιθώριο ο έμπορος η απάντηση είναι πως ναι αυτά τα πρώτα χρόνια μπορεί. Όταν ξεκαθαρίσει η αγορά και ο ανταγωνισμός πιέσει τις τιμές τότε ίσως να πιεστεί αυτό το περιθώριο.

ΥΓ. Θυμάμαι έναν φίλο που έχω στην Φραγκφούρτη Ελληνικής καταγωγής αλλά Γερμανοθρεμένος που ασχολείται με εμπόριο αυτοκινήτων κυρίως μεταχειρισμένων. Κάπου στο 2005-6 μου έλεγε : " οι Ελληνες έμποροι είναι θεότρελοι θέλουν σε κάθε BMW και Μercendes που πωλούν να βγάζουν 1 εκατομμύριο δραχμές (3000€) ενώ εγώ πάω για 500€ στο αυτοκίνητο και είμαι και ευχαριστημένος".
Βέβαια οι καιροί αλλάξαν από τότε. Κάπως έτσι είναι τώρα με τους λέβητες και τα 1000€ (αντί για το εκατομμύριο δραχμές του τότε εννοώ και τα αυτοκίνητα).

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26829 από keep_it_real
Να είναι καλά το internet και το energ που μας βοηθάει να μην πιανόμαστε κορόιδα από διάφορους που προσπαθούν να εκμεταλευτούν τον καταναλωτή !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26830 από dmtr

keep_it_real έγραψε: Να είναι καλά το internet και το energ που μας βοηθάει να μην πιανόμαστε κορόιδα από διάφορους που προσπαθούν να εκμεταλευτούν τον καταναλωτή !


Δυσυχώς, υπάρχει ακόμα πολύς κόσμος που δεν ασχολείται με κομπιούτερ και διαδίκυο, και όλο και κάποιοι θα πέσουν στα δίχτυα των επιτήδειων και θα πληρώσουν αρπαχτές.... :( :(

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ