Μετατροπή καυστήρα πετρελαίου σε πυρήνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25344 από Natasa
Καλημερα κ απο μενα!!!

Μιας και ειμαι ασχετη με το θεμα της θερμανσης και πολυς λογος γινεται τελευταια για τις ενναλκτικες πηγες ενεργειας, θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος σχετικος...Ενας καυστηρας-λεβητας πετρελαιου μπορει να μετατραπει σε καυστηρα με πυρηνα??? Και αν ναι, για τι κοστος μιλαμε???

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια

Νατασα
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25427 από egglezos
σε καμία περίπτωση...πάτε για καινούριο λέβητα πυρηνόξυλου.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54112 από dragonfly

Natasa έγραψε: Καλημερα κ απο μενα!!!

Μιας και ειμαι ασχετη με το θεμα της θερμανσης και πολυς λογος γινεται τελευταια για τις ενναλκτικες πηγες ενεργειας, θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος σχετικος...Ενας καυστηρας-λεβητας πετρελαιου μπορει να μετατραπει σε καυστηρα με πυρηνα??? Και αν ναι, για τι κοστος μιλαμε???

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια

Νατασα

Η απαντηση ειναι οτι τεχνικα ειναι εφικτο(το εκανα εγω)αλλα θελει τοση πολυ δουλεια και χρονο που αν δεν ειναι καποιος μαστορας δεν συμφερει.Πρεπει να γινουν πολες μετατροπες με καποιο κοστος οχι ευκαταφρονητο.
Η αποδωση θα πεσει στο μισο και ισως και παρακατω οσο καλη δουλεια και να γινει οποτε δεν θα καταφερει τελικα να ζεστανει ικανοποιητικα το χωρο. Στην περιπτωση μου ειχα εναν 58kw και τωρα βγαζει τα μισα, βεβαια με καλυπτει πληρως γιατι τοσο χρειαζωμε ,τον ειχα αγορασει για δυο διαμερισματα καποτε και δουλευε μονο μετο ενα οποτε μου εκατσε καλα.
Θα σου προτεινα και γω να μην μπεις στη διαδικασια της μετατροπης αλλα να αγορασεις εναν πυρινοξυλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54123 από ACIDBLACK
εχω δει δυο μετατροπες και πραγαμταικα λυπηθηκα τον χρονο και το χρημα

η αποδοση στο μισο οποτε δεν θα εμπεινα καν στην διαδικασια .

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ