Vigas 25

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45434 από bill987
Απαντήθηκε από bill987 στο θέμα Απ: Vigas 25
Αρχίσαμε και θέλω λίγη βοήθεια!!







Επειδή πάνω (μας είπαν η εξαγωγή του νερού στο σπίτι να γίνει από την κορυφή του boiler) δεν χωράει να μπει τίποτα, είναι οριακά, πειράζει να γίνει η εξαγωγή νερού κανονικά από τα πλάγια??

Την απόσταση για την καμινάδα πως την βλέπετε ???
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45445 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Vigas 25
Όταν λες κορυφή εννοείς από το πάνω μέρος που έχει μια μικρή τρυπούλα?
Με το μάτι που κόβω την καμινάδα καλά είναι....... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Βαλε φωτογραφία με το σημείο που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση και δώσε περισσότερα στοιχεία για την διαδρομή της καμινάδα και διάστασης και μέτρα.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45457 από bill987
Απαντήθηκε από bill987 στο θέμα Απ: Vigas 25

androutso έγραψε: Όταν λες κορυφή εννοείς από το πάνω μέρος που έχει μια μικρή τρυπούλα?
Με το μάτι που κόβω την καμινάδα καλά είναι....... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Βαλε φωτογραφία με το σημείο που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση και δώσε περισσότερα στοιχεία για την διαδρομή της καμινάδα και διάστασης και μέτρα.


Η καμινάδα θα βγει ακριβώς εκεί που είναι ο λέβητας τώρα(vigas), θα μείνουν όλα τα πράγματα όπως φαίνονται στην στην φωτογραφία!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45518 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Vigas 25

bill987 έγραψε:

androutso έγραψε: Όταν λες κορυφή εννοείς από το πάνω μέρος που έχει μια μικρή τρυπούλα?
Με το μάτι που κόβω την καμινάδα καλά είναι....... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Βαλε φωτογραφία με το σημείο που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση και δώσε περισσότερα στοιχεία για την διαδρομή της καμινάδα και διάστασης και μέτρα.


Η καμινάδα θα βγει ακριβώς εκεί που είναι ο λέβητας τώρα(vigas), θα μείνουν όλα τα πράγματα όπως φαίνονται στην στην φωτογραφία!!!!


Όποτε κανείς τρυπά στον τοίχο και από έξω ένα ταφ βγαίνεις πάνω. Τότε μια χαρά είναι αν έχεις και τον απαιτούμενο χώρο πίσω από τον λέβητα να δουλέψεις τα υδραυλικά είναι πολύ καλά.

Τώρα για το δοχείο δεν μπορώ να καταλάβω από που σου είπαν να πάρεις και γιατί εσύ δεν μπορείς.
Την εγκατάσταση εσύ θα την κανείς?



Και μια συμβουλή:
Πάρε την φραπεδια πάνω από τον λέβητα και μια καρεκλά και κάτσε απέναντι από τον λέβητα και φαντάσου πως θα είναι στο περίπου η εγκατάσταση. Ώστε να δεις πως θα κίνησε στον χορό πως θα δουλεύεις το λέβητα, Εγώ έκανα πολλά λάθη για τη δεν πρόλαβα να σκεφτώ για τη ο φιλαράκος που μου τον έβαλε βιαζότανε και ήθελε να ξεμπερδέψει. Όπου φέτος έκανα ένα σορό αλλαγές για να μου είναι ποιο εύχρηστο αλλά και μερικές που θα ήθελα να κάνω αλλά δεν μπορώ. Να σκεφτείς ακόμα και που θα ακουμπάς τον αναπτήρα είναι ένας χορός που για 120 μέρες το λιγότερο και κάθε 8 ώρες θα είσαι εκεί.

ATMOS DC32S
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by androutso.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill987

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45548 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Vigas 25

bill987 έγραψε:
Επειδή πάνω (μας είπαν η εξαγωγή του νερού στο σπίτι να γίνει από την κορυφή του boiler) δεν χωράει να μπει τίποτα, είναι οριακά, πειράζει να γίνει η εξαγωγή νερού κανονικά από τα πλάγια??


Tank in tank είναι? Τι ράτσα και μοντέλο?
Για την εξαγωγή ποιού νερού λες να γίνει από τα πλάγια? Αν είναι τα ζεστά νερά χρήσης, παραπειράζει και δεν πιστεύω οτι το επιτρέπει το δοχείο κατασκευαστικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45623 από bill987
Απαντήθηκε από bill987 στο θέμα Απ: Vigas 25

androutso έγραψε:

bill987 έγραψε:

androutso έγραψε: Όταν λες κορυφή εννοείς από το πάνω μέρος που έχει μια μικρή τρυπούλα?
Με το μάτι που κόβω την καμινάδα καλά είναι....... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Βαλε φωτογραφία με το σημείο που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση και δώσε περισσότερα στοιχεία για την διαδρομή της καμινάδα και διάστασης και μέτρα.


Η καμινάδα θα βγει ακριβώς εκεί που είναι ο λέβητας τώρα(vigas), θα μείνουν όλα τα πράγματα όπως φαίνονται στην στην φωτογραφία!!!!


Όποτε κανείς τρυπά στον τοίχο και από έξω ένα ταφ βγαίνεις πάνω. Τότε μια χαρά είναι αν έχεις και τον απαιτούμενο χώρο πίσω από τον λέβητα να δουλέψεις τα υδραυλικά είναι πολύ καλά.

Τώρα για το δοχείο δεν μπορώ να καταλάβω από που σου είπαν να πάρεις και γιατί εσύ δεν μπορείς.
Την εγκατάσταση εσύ θα την κανείς?



Και μια συμβουλή:
Πάρε την φραπεδια πάνω από τον λέβητα και μια καρεκλά και κάτσε απέναντι από τον λέβητα και φαντάσου πως θα είναι στο περίπου η εγκατάσταση. Ώστε να δεις πως θα κίνησε στον χορό πως θα δουλεύεις το λέβητα, Εγώ έκανα πολλά λάθη για τη δεν πρόλαβα να σκεφτώ για τη ο φιλαράκος που μου τον έβαλε βιαζότανε και ήθελε να ξεμπερδέψει. Όπου φέτος έκανα ένα σορό αλλαγές για να μου είναι ποιο εύχρηστο αλλά και μερικές που θα ήθελα να κάνω αλλά δεν μπορώ. Να σκεφτείς ακόμα και που θα ακουμπάς τον αναπτήρα είναι ένας χορός που για 120 μέρες το λιγότερο και κάθε 8 ώρες θα είσαι εκεί.


Όταν λες τον απαιτούμενο χώρο από πίσω τι εννοείς ??
Πόσο χρειάζομαι στο πίσω μέρος ???
Η απόσταση που βλέπουμε στην φώτο δεν κάνει??


Grecu_ έγραψε: Tank in tank είναι? Τι ράτσα και μοντέλο?
Για την εξαγωγή ποιού νερού λες να γίνει από τα πλάγια? Αν είναι τα ζεστά νερά χρήσης, παραπειράζει και δεν πιστεύω οτι το επιτρέπει το δοχείο κατασκευαστικά.


Όχι, με δύο σερπαντίνες είναι.

Αύριο θεωρητικά θα τελειώσουμε, θα βγάλω φώτο και θα τον "θάψουμε" μαζί τον υδραυλικό μου αφού διαβάζει το φόρουμ!!!


Αχιλλέα (είναι ο υδραυλικός και φίλος) αν διαβάζεις :evil: :evil: :evil:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by bill987.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ