Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #23957 από Stavros1979
Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25 δημιουργήθηκε από Stavros1979
Καλησπερα σε ολους κ συγχαρητηρια για την καλη δουλεια που εχετε κανει με ολο αυτον τον ογκο των πληροφοριων που προσφερετε.
Ειμαι στη διαδικασια ψαξιματος και εγω ενος λεβητα πελλετ και ειμαι πραγματικα ζαλισμενος με ολα οσα διαβαζω και προσπαθωντας να κατανοησω ορους που δεν ξερω καν.
Ειμαι σε ενα μικρο ισογειο διαμερισμα 100τμ παλιας οικοδομης, με κουφωματα αλλουμινιου, και γειτονικα σπιτια στις 2 απο τις 4 πλευρες του σπιτιου.
Διαβαζοντας και ψαχνοντας κατεληξα σε 2 λεβητες. Τον kiturami 20 krp και τον ελληνικο pelletech 25.
Μπορει καποιος με περισσοτερη εμπειρια ή πληροφοριες να με βοηθησει στην επιλογη μου ή να μου προτεινει καποιον αλλο καλυτερο?
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24166 από Stavros1979
Απαντήθηκε από Stavros1979 στο θέμα Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25
Κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24171 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25
Καλημέρα,

Φιλε βαζεις δυσκολα!

Αφενως γιατι η Kiturami εχει ιστορια και βγαζει ποιοτικά και αξιοπιστα προιοντα αφετερου γιατι και ο Pelletech που ειδα για πρωτη φορα εχθες απο κοντα ειναι κορυφαια κατασκευή για τα Ελληνικά δεδομένα! Δεν το περιμενα να ειμαι ειλικρινης οταν τον ειδα οτι ειναι Ελληνικος!!!

Εγω τολμώ να πώ πως θα επελεγα τον Pelletech, ομως χωρις να εχω κανει την συγκριση (τεχνικα χαρακτηριστικα, αποδοσεις, τιμές κτλ) κυριως για συναισθηματικους λογους και για να στηριξω την Ελληνική κατασκευή!

Αλήθεια, τι τιμές τους έχεις βρει? Προφανώς ο kiturami Θα ειναι πιο ακριβος, ε?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Stavros1979

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24236 από jimpele7
Απαντήθηκε από jimpele7 στο θέμα Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25
καλησπέρα και από εμένα.ειμαι καινούργιος στό φόρουμ καί ενδιαφέρομαι καί εγώ γιά τούς δύο αυτούς λέβητες πέλλετ.κάθε πληροφορία πραγματικά θά βοηθούσε πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24242 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25
krp 20 3000
pelletech 2700

ο κιτουραμι εχει συστημα ζεστων νερων ενσωματωμενο οποτε γλυτωνεις το μποιλερ αν δεν εχεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Stavros1979

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24251 από Stavros1979
Απαντήθηκε από Stavros1979 στο θέμα Kiturami KRP 20 vs Pelletech 25
Απο τιμες δεν εχω ρωτησει, αλλα απο αυτα πουδιαβαζω πανω κατω αυτες ειναι, 2700, 3000.
Και εμενα οταν διαβασα οτι ειναι Ελληνικος με εντυπωσιασε, ωστοσο ο κιτουραμι φερει περισσοτερη βαρυτητα σαν ονομα. Αυτο που δεν εχω βρει ακομα ειναι καποια αναφορα σε καποιον απο τους 2 απο ατομα που να τους εχουν παρει και τους εχουν δουλεψει. Επειδη δεν εχω μεγαλη εμπειρια νομιζω θα καταληξω σε αυτον που θα διαβασω οτι παρεχει περισσοτερη αξιοπιστια και σιγουρια κατα την χρηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ