Eπιλογή καυστήρα - λέβητα πυρηνόξυλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22977 από cbafas
Πολύ ευχαρίστως να τους δω! Θα χρειαστεί να λείψω μερικές ώρες από το γραφείο αλλά μόλις επιστρέψω θα το κάνω! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23117 από cbafas
εδώ είμασε πάλι... Μάλλον κάτι τέτοιο θα χρειαστώ www.nsamaras.gr/default.aspx?tab=page&CatID=3&ContentID=8. και εφόσον ο egglezos είναι διακριτικός θα εκτιμούσα τη γνώμη οποιουδήποτε άλλου. Αλλά ασφαλώς και του egglezou.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23555 από nikossarris
καλησπέρα φιλέ μου. απλά επειδή είμαι παθόν στο θέμα θερμίδες και λέβητα που χρειάζομαι για να μη κάνω βλακείες κάλεσα έναν ειδικό στο είδος, μετρήσαμε και την επομένη μέρα μου ανάφερε τα εξής.
Ένα θα σου πω ο υδραυλικός μου είναι ένας από τους καλύτερους στην περιοχή μου, εβγαλε ότι θα χρειαστώ 82.000 θερμίδες όποτε η λύση είναι ένας λέβητας 100.000 θερμίδες για να δουλεύει άνετα όπως μου είπε.
Μετά από την μελέτη που έκανα την παρασκευή 7/9/2012 και που μου κόστισε 200 euro ο μηχανικός έβγαλε ότι με 60.000 θερμίδες λέβητα είναι υπέρ αρκετά. Ένα θα σου πω, σάστισα αμέσως και έφερα αντίρρηση όμως τελικά η αλήθεια είναι ότι ο υδραυλικός έβγαλε τις θερμίδες που χρειάζομαι μέσα σε 10 λεπτά στο πόδι ενώ ο μηχανικός όχι.
Πιστεύω ότι πρέπει πρώτα να δεις πραγματικά τι θερμίδες χρειάζεσαι και μετά από ποια εταιρεία λέβητα να πάρεις.
Τώρα σε ότι αφορά τον λέβητα του σαμαρά ένα θα σου πω απλά δεν παίζεται το έχουμε εδω και μια δεκαετία και απλά δουλεύει τρενο. απλά θα σου πω ότι με το κάθετο το τούμπo που έχει το καθαρίζεις 2 φορές το χρόνο.
Επειδή ήρθε η ώρα να βάλω και στην επιχείρηση μου όμως πυρηνολεβητα γιατί το πετρέλαιο δεν πάει άλλο άρχισα την ερευνά μου...ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ψάξε καλά και ρωτά παντού ο καθένας πουλαει ότι θέλει και όσο θέλει, αρκεί να σου πω ότι θα αγόραζα λέβητα ελληνικής κατασκευής ο όποιος και καλά έχει μοτέρ inverter και αισθητήρα Λ. πήρα να ρωτήσω κάτι τον τεχνικό την εταιρεία και με διαβεβαίωσε ότι κανένας λέβητας τους δεν έχει τα παραπάνω. όποτε προσοχή πριν κλείσεις
Για να μη σε κουράζω άλλο θα σου πω ότι έκλεισα έναν πυρηνολεβητα της MAVIL τον primus 60 στα 3355 με σχάρα για ξύλα.
Δύστυχος ήταν η δεύτερη μου επιλογή καθώς ήθελα τον ΜΙΛΕ Π 65 αλλά η διαφορά στα χρήματα ήταν αρκετή για την τσέπη μου (4700-3355=1345 euro)
Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι καθότι βλέπω ότι γραφεί κάποιος από την εταιρεία Σαμαρα, γιατι κύριοι τόσο ακριβοί λέβητες?????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23556 από KERBEROS
Ο ίδιος ο Σαμαράς είναι...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23563 από giorgosmosxou
την απάντηση μόλις την έγραψες μόνος σου 10 σειρες πιο πάνω :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23608 από cbafas
Νίκο, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ