Eπιλογή καυστήρα - λέβητα πυρηνόξυλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23624 από egglezos

nikossarris έγραψε: Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι καθότι βλέπω ότι γραφεί κάποιος από την εταιρεία Σαμαρα, γιατι κύριοι τόσο ακριβοί λέβητες?????????


εγώ ότι και να λέω, πάντα είμαι απέναντι στην προκατάληψη και επιφυλακτικότητα που μπορεί να έχει απέναντι μου ένας συνομιλητής λόγω της ιδιότητας μου......του χρόνου τέτοια εποχή, έχοντας δουλέψει και το ένα και το άλλο μηχάνημα, θα ήθελα να μας πείτε εσείς γιατί οι λέβητες μας είναι "τόσο" ακριβοί.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και εμείς θα είμαστε πάντα στην διάθεση σας.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikossarris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23715 από cbafas
Αγαπητοί φίλοι, εκτιμώ τη συνεισφορά όλων όσων απάντησαν και σας ευχαριστώ ιδιαίτερα για τον κόπο που κάνατε να μου δώσετε κάποιες από τις γνώσεις σας. Σύμφωνα με την μελέτη του μηχανικού μου λοιπόν ένας λέβητας 55.000 θερμίδων καλύπτει τις ανάγκες μου. Εκείνο που μένει λοιπόν - είναι μάλιστα και το σημαντικότερο και τελικά το δυσκολότερο - είναι να προσδιορισθεί αυτός ο λέβητας.

Αλήθεια, από τους φίλους του forum δεν έχει κανείς κάποια τεκμηριωμένη άποψη για τον K-Energy της MENSA που και σε συμφέρουσα τιμή είναι αλλά και έχει καλές θεωρώ προδιαγραφές;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25212 από cbafas
Λοιπόν... μετά από ψάξιμο, τη γνώμη φίλου που τον έχει εγκαταστήσει αλλά και την καθοδήγηση των φίλων στο forum (κυρίως βέβαια σε άλλα post και όχι σε αυτό) αποφάσισα και μόλις λίγες ώρες πριν παρήγγειλα τον ιταλικό Clima Termomecanicca Messico 75.000 www.climatermomeccanica.it/?sz=1700.127 με συνολικό κόστος παραδομένο σπίτι μου 3.750€.

Εντυπώσεις... μετά τη χρήση!

Ευχαριστώ και πάλι όλους, φίλους και διαχειριστές, για την πολύτιμη πληροφόρηση! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29998 από sasmrs
Μπορείς να δωσεις περισσότερες λεπτομέρειες για αυτόν τον λέβητα και από ποιον αντιπρόσωπο στα Γιάννενα τον πήρες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30039 από cbafas
Πέρα από τα τεχνικά χαρακτηριστικά που μπορείς να βρεις στο link που ανάρτησα τίποτα άλλο δεν έχω. Ακόμη δεν τον έχω παραλάβει οπότε δε μπορώ να πω και εντυπώσεις. Όχι ότι με αυτό τον καιρό θα τον χρησιμοποιούσα βέβαια!!! Πάντως, τον αγόρασα από τον Μολφέτα, στην Ανατολή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sasmrs

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ