Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26295 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW
Θα τον ρωτησω ,

Παιζει σεναριο να ειναι 5,4 κιλα καταναλωση πελλετ * 5,9 (αντι για 5) = 32 kw ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35439 από falakros1
Απαντήθηκε από falakros1 στο θέμα Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW
τελικα τον αγρασες η πηρες καποιον αλλο γιατι ανδιαφερομαι και εγω λογω τιμης/αποδοσης οπως τουλαχιστον γραφουν

fotisbasm έγραψε: Θα τον ρωτησω ,

Παιζει σεναριο να ειναι 5,4 κιλα καταναλωση πελλετ * 5,9 (αντι για 5) = 32 kw ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35442 από brainwash
Απαντήθηκε από brainwash στο θέμα Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW

fotisbasm έγραψε: Για σπιτι 2οροφο (ισογειο-1οροφος) 120 τμ (60+60τμ) με σωματα πανελ 29.000 θερμιδες (ειναι λιγο μεγαλα για τετοιο σπιτι ) , να παρω τον 26kw η τον 32kw ??


Ακόμα και ο 32kw δε καλύπτει την εγκατεστημένη ισχύ. Ωστόσο τα σώματα που έχεις αποδίδουν 80kcal/h ανά m3 το οποίο είναι πάρα πολύ (εκτός αν είσαι στον χορτιάτη) . Όπως και να έχει πρόσεξε τι θα βάλεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35463 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW

brainwash έγραψε:

fotisbasm έγραψε: Για σπιτι 2οροφο (ισογειο-1οροφος) 120 τμ (60+60τμ) με σωματα πανελ 29.000 θερμιδες (ειναι λιγο μεγαλα για τετοιο σπιτι ) , να παρω τον 26kw η τον 32kw ??


Ακόμα και ο 32kw δε καλύπτει την εγκατεστημένη ισχύ. Ωστόσο τα σώματα που έχεις αποδίδουν 80kcal/h ανά m3 το οποίο είναι πάρα πολύ (εκτός αν είσαι στον χορτιάτη) . Όπως και να έχει πρόσεξε τι θα βάλεις




Εχει προσεξει ηδη...εβαλε BIOPEL 30KW OPOP (εγω τον εβαλα) και ζεσταινει ανετοτατα το σπιτι του...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35500 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Λέβητας MZ Idro Box Evo 26kW / 32kW
τον είχα πάρει τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο , πολύ ευγενικός και πρόθυμος να σε εξυπηρετήσει , η απάντηση που πήρα είναι ότι και αυτός δεν ήξερε και όντως του έκανε και αυτόν εντύπωση και ότι θα έπαιρνε τον Ιταλό να τον ρωτήσει, και θα με έπαιρνε τηλ να μου πει τον λόγο τις χαμηλής κατανάλωσης . κάτι που ποτέ δεν έγινε λόγο ότι τελικά "βρομάει" η δουλειά για την πραγματική ισχύ του μηχανήματος , επίσης το ενσωματωμένο δοχείο διαστολής όπου είναι 10 λίτρων με προβλημάτιζε μέσα μου αρκετά! σε αυτά τα λεφτά το μόνο που σου λέω μακριά ! μπορείς να πάρεις με λίγα παραπάνω πολύ καλύτερο μηχάνημα .

Εγώ τελικά έβαλα OPOP Biopel 30kw και έμεινα ευχαριστημένος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ