Μετατροπή λέβητα πετρελαίου

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26052 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου

aithio έγραψε: Αμ δεν πάει έτσι...
Αν υπάρχει κάποιος υδραυλικός που έχει πραγματικά γνώσεις καύσης και διαθέτει αναλυτή καυσαερίων θα το δεχτώ.
Αλλιώς έχω την αίσθηση ότι μπορεί να πάει περίπατο η εξοικονόμηση της μετατροπής.
Για την περίπτωση των προμηθευτών γνωρίζεις αν μπήκε αναλυτής καυσαερίων στα ανάμματα;





Εγω ειμαι υδραυλικος - καυστηρατζης και εχω γνωσεις της καυσης.
Αν πηγεναν και καναν τα αναματα οι καυστηρατζιδες τα περισσοτερα
μηχανηματα θα τους εβγαζαν αποδοση κατω του 80%

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26055 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου
Εεε κάπου θα υπάρχει και κανας καλός φίλε LEONA...Δεν μπορεί....

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26061 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου

mastoras έγραψε: Οπως τα βλέπω τα πράγματα, μάλλον είσαι από τους τυχερούς όπου τέτοιες μετατροπές αξίζουν τα λεφτά τους.

Το εργοστάσιο κατασκευής στον προτείνει, χαλύβδινη είναι η κατασκευή......τα τούμπα δεν ξέρω όμως πως είναι :dry:




Απο τους καλυτερους λεβητες για μετατροπη ειναι ο συγκεκριμενος.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26063 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου
Σε αυτό οπωσδήποτε θα συμφωνήσω, ότι υπάρχει και κάποιος καλός, μάλιστα μπορεί να είναι και παραπάνω από ένας.

Όμως, από την πλευρά του πελάτη υπάρχει το πρακτικό πρόβλημα ότι μέχρι να καταφέρει να βρει αυτόν τον έναν καλό μάστορα θα πρέπει να περάσουν παρέλαση ένα σωρό άσχετοι που όλοι αυτοί πληρώνονται, ο πελάτης εκνευρίζεται, χάνει το χρόνο του, χάνει και λεφτά, και στο τέλος αν αισθάνεται τυχερός πάει και παίζει και τζόκερ.

Προσωπική πρόταση προς ΚΑΛΟ μάστορα: Λόγω των παραπάνω, ο ΚΑΛΟΣ μάστορας θα μπορούσε να εγγυηθεί τη δουλειά του δηλώνοντας προς τους υποψήφιους πελάτες "Η πρώτη επίσκεψη δωρεάν, έτσι δεν θα χρειαστεί να πληρώσετε άλλον έναν άσχετο αν δεν σας αρέσει η δουλειά μου."

Αυτό για να έχουμε και λίγη συναδελφική αυτογνωσία, σχετικά με το πραγματικό ποσοστό ανίδεων αγράμματων στον εν λόγω κλάδο "επαγγελματιών".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26068 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου
Εγω ξερω οτι πριν 2 χρονια εστειλα σε δυο εταιριες(ulma και pellas)φωτογραφιες απο τον λεβητα πετρελαιου μου για να μου πουν αν ενδικνετε μια τετοια μετατροπη και με απογοητευσαν,μου ειπαν οτι θα δουλεψει αλλα με αμφιβολα αποτελεσματα αποδοσης,η ulma μου συνεστησε μπαφερ για ν'αυξησω τον ογκο του νερου,τελικα προτιμησα ξυλολεβητα που ειναι σχεδιασμενος και για χρηση με πελλετ με σκοπο του χρονου να κανω και την προσθηκη του καυστηρα πελλετ,το συνολο της μετατροπης του πετρελαιολεβητα θα εβγαινα κοντα στα 2400 ευρω!
Το σκεφτηκα και το ξανασκεφτηκα και στην τελικη λεω 2400 και αν ειναι να εχω 60% αποδοση θα τα δοσω τα λεφτα σε πελλετ και δεν λεει, με 1000 ευρω παραπανω πιστευω οτι θα εχω κανει πιο ολοκληρομενο και σωστο συστημα(ας τελειωσω αυτην την βδομαδα και βλεπουμε!).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26071 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Μετατροπή λέβητα πετρελαίου

valsam έγραψε:
... εστειλα σε δυο εταιριες(ulma και pellas)φωτογραφιες απο τον λεβητα πετρελαιου μου για να μου πουν αν ενδικνετε μια τετοια μετατροπη



Δεν τις ανεβάζεις εδώ αυτές τις φωτογραφίες να δούμε τι ήταν αυτό που δεν τους άρεσε γιατί προκειμένου να βγάλουν λεφτά κάποιοι θα μετατρέψουν ακόμα και κοτέτσι σε λέβητα πέλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ