Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17160 από diafana
Απαντήθηκε από diafana στο θέμα Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31

egglezos έγραψε:

diafana έγραψε: ο vigas 25 θα κανει ομως για 200 τ.μ? εχει 31kw


πλάκα κάνεις? δεν έχεις παράθυρα στο σπίτι ή μονώσεις?


παραθυρα κ πορτα εχω αλουμινιου μονωση δε θα το ελεγα μιας κ ακομη κ απο πανω εχω πλακα αλλα γιατι μου απαντησες ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17169 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31

diafana έγραψε:

egglezos έγραψε:

diafana έγραψε: ο vigas 25 θα κανει ομως για 200 τ.μ? εχει 31kw


πλάκα κάνεις? δεν έχεις παράθυρα στο σπίτι ή μονώσεις?


παραθυρα κ πορτα εχω αλουμινιου μονωση δε θα το ελεγα μιας κ ακομη κ απο πανω εχω πλακα αλλα γιατι μου απαντησες ετσι?


Γιατί 31Κw για 200τμ είναι πολλά... εγω ζεσταίνω 250τμ με 20Kw

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17171 από diafana
Απαντήθηκε από diafana στο θέμα Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31
οκ καταλαβα :) τελικα μπρει να μου πει καποιος εαν ειδε τον vigas να δουλευει κ τι εντυπωσεις δημιουργησε στον ιδιοκτητη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17172 από Βιομαζιστής

jnet έγραψε:
Γιατί 31Κw για 200τμ είναι πολλά... εγω ζεσταίνω 250τμ με 20Kw


Όπα! Όπα chief! Βάλε κάτι ακόμα! Τι ζέστη να προσφέρουν 20KW σε 250 τμ; Ζέστη για αρκούδια; :woohoo:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17174 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31

Βιομαζιστής έγραψε:

jnet έγραψε:
Γιατί 31Κw για 200τμ είναι πολλά... εγω ζεσταίνω 250τμ με 20Kw


Όπα! Όπα chief! Βάλε κάτι ακόμα! Τι ζέστη να προσφέρουν 20KW σε 250 τμ; Ζέστη για αρκούδια; :woohoo:


Μπα εδώ με 12,5kw πηγαίναμε να κάνουμε δουλειά στην αρχή αλλά τελικά δεν το επιχείρησα :) Μια χαρά ζεσταίνονται πάντως και θέλω και 22οC ακατέβατους

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17175 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Viessman Vitoligno S30 vs Atmos 32S vs Vigas 25-31

Βιομαζιστής έγραψε:

jnet έγραψε:
Γιατί 31Κw για 200τμ είναι πολλά... εγω ζεσταίνω 250τμ με 20Kw


Όπα! Όπα chief! Βάλε κάτι ακόμα! Τι ζέστη να προσφέρουν 20KW σε 250 τμ; Ζέστη για αρκούδια; :woohoo:


και για αρκούδια και για ότι θές...δηλαδή σε ένα καινούριο σπίτι με μέτριες/καλές μονώσεις τί θερμικές απώλειες νομίζετε ότι έχουμε... δεν μιλάμε για λέβητες πετρελαίου, αλλά για λέβητες βιομάζας, δηλαδή σταθερής ή μεταββαλόμενης λειτουργίας και όχι διακοπτόμενης...τα 20 KW φτάνουν και παραφτάνουν, εκτός και άν κρυώνατε όλο τον χειμώνα κύριε Jnet οπότε παρακαλούμε διευκρινήστε το μας :P ...εξ'άλλου και η τεχνολογία σους λέβητες πετρελαίου εκεί πηγαίνει κύριοι...ρίξτε μια ματιά σε όλα τα site των μεγάλων κατασεκυαστών λεβήτων πετρελαίου και θα δείτε ότι λέβητες πάνω από 40 KW δεν χαρακτηρίζονται πλέον για οικιακή χρήση...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ