Eπιλογή ξυλολέβητα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18866 από xasekidis
Απαντήθηκε από xasekidis στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα
Eξηγούμαι και πάλι, γιατί άλλο είναι να είσαι ναύτης και άλλο είναι να είσαι καντηλανάφτης :
Έγραψες φίλος Pantelis1973 :
Ι ) Πλεονέκτημα το ζεστό νερό χρήσης( για τον kiturami ) , μειονέκτημα για εμένα η τιμή του στα 2000 χιλιάρικα.
Αυτό που διαφημίζεις φίλος Pantelis 1973 δεν έχει πάνω από δύο χιλιάδες € ( 1.650 € + φ.π.α δεν λέει ο έμπορος στο site του ) ?
Kαι δεν έχει και σερπαντίνα για Ζεστά Νερά Χρήσης αν δεν κάνω λάθος , που δεν κάνω !
Άρα χρειάζεσαι και extra boiler για ΖΝΧ , έτσι δεν είναι πάλι ( 200 m2 , δεν θα βάλεις στην ξεφτίλα ένα boiler με 100 ή 150 lt ) ??
Αν βάλεις και κανένα δοχείο αδρανείας εχεις ξεφύγει τελείως ....ούτως ή άλλως έχεις ξεφύγει !
Τελικά αυτό που προτείνεις στον φίλο kos έχω την αίσθηση ότι βγαίνει τελικά πολύ παραπάνω από τις 2.000 € ……αλλά στον KITURAMI είναι μειονέκτημα ενώ σ’αυτό που προτείνεις εσύ τι είναι ……ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ??
Έγραψες και πάλι :
ΙΙ ) εχω ακουσει και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλυτερος του ATMOS kαι δεν εχει και τεραστια διαφορα……
Που το διάβασες , και που το άκουσες ακόμη δεν μας το είπες , ούτε φυσικά μας ανέβασες το συγκεκριμένο post.
Θα περιμένω με ανυπομονησία για να το διαβάσω και εγώ και οι συνάδελφοι του κλάδου μας !!

Υ.Γ : Π.Α.Ο.Κ είσαι και είσαι Αρσενικός !!
Υ.Γ ΙΙ : Καλό θα είναι κάποιοι που δεν έχετε καμία σχέση με τη δουλειά μας να αναφέρετε την άποψη σας αλλά και την Επαγγελματική σας ΙΔΙΟΤΗΤΑ για να μην μπερδεύετε τον κοσμάκη που ψάχνεται !!
Υ.Γ ΙΙΙ : Η προσωπική σου άποψη σου ρε καρντάσι είναι σεβαστή , αλλά τα επιχειρήματα σου που είναι ??
Κοινώς για την ταμπακιέρα κουβέντα δεν βγάζεις ....Εκτός και αν η κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα είναι κουβέντα κομμωτηρίου !!
Υ.Γ ΙV : Προς τους admins του site & του forum ερώτηση ......
Επιτρέπεται σε πελάτες Λιανικής να διαφημίζουν μέσο links συγκεκριμένα προιόντα και εταιρείες και απαγορεύεται σε επαγγελματίες ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18869 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα

xasekidis έγραψε: Eξηγούμαι και πάλι, γιατί άλλο είναι να είσαι ναύτης και άλλο είναι να είσαι καντηλανάφτης :
Έγραψες φίλος Pantelis1973 :
Ι ) Πλεονέκτημα το ζεστό νερό χρήσης( για τον kiturami ) , μειονέκτημα για εμένα η τιμή του στα 2000 χιλιάρικα.
Αυτό που διαφημίζεις φίλος Pantelis 1973 δεν έχει πάνω από δύο χιλιάδες € ( 1.650 € + φ.π.α δεν λέει ο έμπορος στο site του ) ?
Kαι δεν έχει και σερπαντίνα για Ζεστά Νερά Χρήσης αν δεν κάνω λάθος , που δεν κάνω !
Άρα χρειάζεσαι και extra boiler για ΖΝΧ , έτσι δεν είναι πάλι ( 200 m2 , δεν θα βάλεις στην ξεφτίλα ένα boiler με 100 ή 150 lt ) ??
Αν βάλεις και κανένα δοχείο αδρανείας εχεις ξεφύγει τελείως ....ούτως ή άλλως έχεις ξεφύγει !
Τελικά αυτό που προτείνεις στον φίλο kos έχω την αίσθηση ότι βγαίνει τελικά πολύ παραπάνω από τις 2.000 € ……αλλά στον KITURAMI είναι μειονέκτημα ενώ σ’αυτό που προτείνεις εσύ τι είναι ……ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ??
Έγραψες και πάλι :
ΙΙ ) εχω ακουσει και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλυτερος του ATMOS kαι δεν εχει και τεραστια διαφορα……
Που το διάβασες , και που το άκουσες ακόμη δεν μας το είπες , ούτε φυσικά μας ανέβασες το συγκεκριμένο post.
Θα περιμένω με ανυπομονησία για να το διαβάσω και εγώ και οι συνάδελφοι του κλάδου μας !!

Υ.Γ : Π.Α.Ο.Κ είσαι και είσαι Αρσενικός !!
Υ.Γ ΙΙ : Καλό θα είναι κάποιοι που δεν έχετε καμία σχέση με τη δουλειά μας να αναφέρετε την άποψη σας αλλά και την Επαγγελματική σας ΙΔΙΟΤΗΤΑ για να μην μπερδεύετε τον κοσμάκη που ψάχνεται !!
Υ.Γ ΙΙΙ : Η προσωπική σου άποψη σου ρε καρντάσι είναι σεβαστή , αλλά τα επιχειρήματα σου που είναι ??
Κοινώς για την ταμπακιέρα κουβέντα δεν βγάζεις ....Εκτός και αν η κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα είναι κουβέντα κομμωτηρίου !!
Υ.Γ ΙV : Προς τους admins του site & του forum ερώτηση ......
Επιτρέπεται σε πελάτες Λιανικής να διαφημίζουν μέσο links συγκεκριμένα προιόντα και εταιρείες και απαγορεύεται σε επαγγελματίες ??


Xasedikis,

να τα πιασουμε ενα προς ενα.

1)Βεβαιως και ειναι μειονεκτημα για εναν απλο λεβητα (και οχι πυρολυσης) να κανει 2.000 Ε. Μην μπερδευεσαι 2012 εχουμε και τα 2000 για πολλους ειναι 3 ή 4 μηνες δουλειας. Σ αυτο αναφερεται ως μειονεκτημα ο Παντελης.
2) Την επαγγελματικη ιδιοτητα πρεπει να την φανερωνεται εσεις και μονο που ασχολειστε με τον χωρο, γιατι αθελα ή ακομη χειροτερα και με δολο ισως καποιοι θελουν να πουλησουν αυτα που τους βολευει΄ή που προωθουν. Σεβαστο θα ηταν εν μερει για την επιβιωση τους, αλλα αθεμιτο να γινεται με πλαγιους τροπους.
3) Για τον Vigas, το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εχουμε την εμπειρια σε χρηση σε σχεση με τον ατμος. Κατα τα αλλα πηγαινε να δεις τον λεβητα και αν εισαι μαστορας σοβαρος θα καταλαβεις.
Εγω μηχανικος ειμαι και ξερω απο σιδερα, σου λεω λοιπον οτι σαν κατασκευη ειναι καλυτερος. Πως να το κανουμε, ψεμματα να πω? Αλλα ξαναλεω δεν γνωριζω καποιον να τον εχει για να εχω ολοκληρωμενη αποψη στην λειτουργια.
4) Η διαφορα μεταξυ των ατμος βιγκας, αναφερεται στην τιμη ο Παντελης.


ΥΓ.Τον Μπαοκ αστον στο γηπεδο..Πλησιαζει ο καιρος, θα ανοιξει η αγωνιστικη. :)
Υ.Γ ΙΙ b])ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ : Οι επαγγελματιες του χωρου και δε οι υδραυλικοι να δηλωσουν ολοι την αδεια ασκησης επαγγελματος τους, για να αποφυγουμε καταστασεις εμπειροτεχνιτων. [/b]Στην τελικη και εγω υδραυλικος μπορω να δηλωσω και λεβητα περναω και βρυσες.
ΥΓΙΙΙ. Η προσωπικη σου αποψη Δεν ειναι σεβαστη γιατι πουλας συγκεκριμενα μηχανηματα, οποτε αυτα θα πεις ως καλυτερα. Το αν μου ελεγες οτι στο σπιτι μου θα μου δουλεψει κατι εγγυημενα με 10 τονους ξυλα πχ και δεν θα εχω προβλημα (και φυσικα θα μου εδινες γραπτη εγγυηση για επιστροφη χρημματων) τοτε θα σεβομουν την αποψη σου, αλλα τωρα ειναι εντελλως φλου.
ΥΓΙV. Το να αναφερομαστε ως ιδιωτες και μαλιστα μελη του φορουμ με ιστορια και οχι χθεσινοι σε συγκρισεις μηχανηματων δεν εχει κανενα δολο και δεν εξυπηρετει κανενα συμφερον , Εσυ αν βαλεις λινκ ή την προταση σου θα εχει ή οχι?

Για να μην τα σακουλιαζουμε, υπαρχουν συναδερφοι σου (οπως ο Χρηστος8 ) που εχει κρατησει φοβερο επιπεδο στον χωρο και που βοηθαει ο ανθρωπος μερα νυχτα με συμβουλες και προτασεις.

Βοηθα λοιπον και εσυ και μην κρινεις απο το πρωτο ποστ βασιζομενος στην εμπορικη ιδιοτητα σου και ισως σεβαστουμε τις αποψεις σου περι μηχανηματων...
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973, χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18871 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα

xasekidis έγραψε: Eξηγούμαι και πάλι, γιατί άλλο είναι να είσαι ναύτης και άλλο είναι να είσαι καντηλανάφτης :
Έγραψες φίλος Pantelis1973 :
Ι ) Πλεονέκτημα το ζεστό νερό χρήσης( για τον kiturami ) , μειονέκτημα για εμένα η τιμή του στα 2000 χιλιάρικα.
Αυτό που διαφημίζεις φίλος Pantelis 1973 δεν έχει πάνω από δύο χιλιάδες € ( 1.650 € + φ.π.α δεν λέει ο έμπορος στο site του ) ?
Kαι δεν έχει και σερπαντίνα για Ζεστά Νερά Χρήσης αν δεν κάνω λάθος , που δεν κάνω !
Άρα χρειάζεσαι και extra boiler για ΖΝΧ , έτσι δεν είναι πάλι ( 200 m2 , δεν θα βάλεις στην ξεφτίλα ένα boiler με 100 ή 150 lt ) ??
Αν βάλεις και κανένα δοχείο αδρανείας εχεις ξεφύγει τελείως ....ούτως ή άλλως έχεις ξεφύγει !
Τελικά αυτό που προτείνεις στον φίλο kos έχω την αίσθηση ότι βγαίνει τελικά πολύ παραπάνω από τις 2.000 € ……αλλά στον KITURAMI είναι μειονέκτημα ενώ σ’αυτό που προτείνεις εσύ τι είναι ……ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ??
Έγραψες και πάλι :
ΙΙ ) εχω ακουσει και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλυτερος του ATMOS kαι δεν εχει και τεραστια διαφορα……
Που το διάβασες , και που το άκουσες ακόμη δεν μας το είπες , ούτε φυσικά μας ανέβασες το συγκεκριμένο post.
Θα περιμένω με ανυπομονησία για να το διαβάσω και εγώ και οι συνάδελφοι του κλάδου μας !!

Υ.Γ : Π.Α.Ο.Κ είσαι και είσαι Αρσενικός !!
Υ.Γ ΙΙ : Καλό θα είναι κάποιοι που δεν έχετε καμία σχέση με τη δουλειά μας να αναφέρετε την άποψη σας αλλά και την Επαγγελματική σας ΙΔΙΟΤΗΤΑ για να μην μπερδεύετε τον κοσμάκη που ψάχνεται !!
Υ.Γ ΙΙΙ : Η προσωπική σου άποψη σου ρε καρντάσι είναι σεβαστή , αλλά τα επιχειρήματα σου που είναι ??
Κοινώς για την ταμπακιέρα κουβέντα δεν βγάζεις ....Εκτός και αν η κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα είναι κουβέντα κομμωτηρίου !!
Υ.Γ ΙV : Προς τους admins του site & του forum ερώτηση ......
Επιτρέπεται σε πελάτες Λιανικής να διαφημίζουν μέσο links συγκεκριμένα προιόντα και εταιρείες και απαγορεύεται σε επαγγελματίες ??


Θα σε παρακαλεσω για ακόμα μια φορά να ξαναδιαβασει το πόστ.
Δηλαδη μου συγκρυνεις ενα απλο ξυλολέβητα με εναν πυρολιτικό;
Αναφέρω οτι το πλεονέκτημα κατ'εμε ειναι το ΖΝΧ. Το μείον ειναι η τιμή του. Δυο χιλιαρικα ρε φιλαρακι για απλο ξυλολέβητα δεν ειναι πολλά;
Προτιμω λοιπον με 2700 να παρω τον πυρολησης,με δοχειο αδρανειας και με laddommat μαζι.
Οπως σου ειπα εμπορος δεν ειμαι ουτε προκειτε να γίνω ποτέ. Ουτε θερμουδραυλικός. Ενας τιμιος κατστηματαρχης που τρεχω στον ηλιο όλη την ημερα να πουλησω κανεναν καφε.
οσο για αυτά που ακουσα απο κουβεβτες με φιλους που το κατεχουν πολύ καλυτερα απο εμενα, και διαβασα απο τα τεχνικά χαρακτηριστικα και των δυο, και του δικού σου του atmos,αυτό το συμπερασμα εβγαλα. μιας και εισαι εμπορος ή τι με το καλό εισαι πεισε με οτι ο atmos ειναι καύτερος,βαλε το δοχειο και to laddomat,φερτα στον Πλαταμωνα και θα πληρωθεις αμεσως..

και θα απαντησω και στα ΥΓ σου.
1. Δυστυχως ΠΑΟΚ δεν ειμαι.
2. Την αποψη μου ανεφερα και το τονισα.
3. εφοσον κατα εσενα ειναι κουβεντες κομμωτηριου, βοηθησε μας να να την κ'άνουμε επιπέδου. Αλλιως στα κομμωτηρια μπαινεις για κούρεμα.Εκτός και αμα γουσταρεις την κομμωτρια.
4. Αν έμπενες στον κόπο να διαβασεις τα χιλιάδες ποστ που εχουν γραφτει για τόσα προιοντα θα εβλεπες οτι υπαρχουν απειρα λινκς. Το φορουμ δεν σε απαγορευσε να κανεις την προσφορα σου.

Δεν θελω ειλικρινα να το συνεχισουμε αλλα εαν εισαι ειδικός βοηθησε μας,εστω να καταλαβουμε καλυτερα γιατι και εαν ο atmos και ο kiturami που εμπορευεσαι ειναι καλυτεροι εναντι καποιων άλλων..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18875 από xasekidis
Απαντήθηκε από xasekidis στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα
Εσύ ρε γκαρντάσι kosmidis80 που είσαι μηχανικός και ασχολείσαι με τα ΣΙΔΕΡΑ όπως λές, έχεις πιο σεβαστή άποψη από εμένα που είμαι 30 χρόνια επαγγελαμτίας ??
Πόσους λέβητες πετρελαίου , ξύλου , φυσικού αερίου , πυρόλησης έχεις περάσει στη ζωή σου ?
Πόσες εγκαταστάσεις έχεις κάνει ??
Και τι σημαίνει ότι είσαι Μηχανικός που ασχολείται με σίδερα , τη επαγγελαμτική ιδιότητα είναι αυτή ??? Κάντο μας πιο λιανά για να σε δώσω το σεβασμό που σου πρέπει !!Τι εννοείς ??
Με ποιά κριτήρια λές ότι αυτός ο λέβητας είναι καλύτερος ή χειρότερος από κάποιον άλλο .
Εγώ γκαρντάσια δεν σας πρότεινα ΛΕΒΗΤΑ ούτε στα ίσια , ούτε πλάγια , ούτε στα κυπαρίσια !!
Εγώ είπα στον φίλο σου που χειροκροτάει και σου λέει ευχαριστώ , με ποια επιχειρήματα λές ότι ο τάδε λέβητας είναι καλύτερος από τον άλλο , αυτό είπα .
Κια του είπα ότι με τα γυαλιά που φοράει έχει χάσει το νόημα του πλεονεκτήματος και του μειονεκτήματος ( ξαναδιάβασε όλα τα post από την αρχή και θα καταλάβεις ).
Γιατί αν δεν έχεις επιχειρήματα και δεν έχεις και την ιδιότητα του εγκαταστάτη ή του μηχανολόγου ,η κουβέντα αυτή γίνεται ΜΟΝΟ σε χώρους με ΒΟΥΡΤΣΕΣ φιλαράκι και εγώ δεν συμμετέχω .


Υ.Γ Ι :kosmidis80 να σέβεσαι το λαο του Π.Α.Ο.Κ όπως σε σέβεται αυτός γι'αυτό μίλα καλά !
Υ.Γ ΙΙ :Kosmidis80 εγώ ξέρω ότι όταν παίζει ένας καινούριος λέβητας , ΠΡΩΤΑ τον λέβητα τον βάζω στο σπίτι μου και βγάζω εγώ όλο το κανάλι και μετά τον προτείνω στους πελάτες μου , Άν είμαι Σωστός Επαγγελματίας !!
Εσύ στη δουλειά σου με τα σίδερα τί κάνεις ??
Ότι νέο παίζει το σμπρώχνεις στους πελάτες σου χωρίς να το δοκιμάσεις ??
Γι'αυτό έγινες και εσύ Ειδήμωνας στους Λέβητες Ξύλου και άφησες την παλιά σου ασχολία ??
Ασχοληθείτε με τις δουλειές τις παλιές σας και μην πουλάτε εξυπνάδες γκαρντάσια και αφήστε εμάς που είναι η δουλειά μας τα υπόλοιπα !!
Ευχαριστώ !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18881 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα

xasekidis έγραψε: Εσύ ρε γκαρντάσι kosmidis80 που είσαι μηχανικός και ασχολείσαι με τα ΣΙΔΕΡΑ όπως λές, έχεις πιο σεβαστή άποψη από εμένα που είμαι 30 χρόνια επαγγελαμτίας ??
Πόσους λέβητες πετρελαίου , ξύλου , φυσικού αερίου , πυρόλησης έχεις περάσει στη ζωή σου ?
Πόσες εγκαταστάσεις έχεις κάνει ??
Και τι σημαίνει ότι είσαι Μηχανικός που ασχολείται με σίδερα , τη επαγγελαμτική ιδιότητα είναι αυτή ??? Κάντο μας πιο λιανά για να σε δώσω το σεβασμό που σου πρέπει !!Τι εννοείς ??
Με ποιά κριτήρια λές ότι αυτός ο λέβητας είναι καλύτερος ή χειρότερος από κάποιον άλλο .
Εγώ γκαρντάσια δεν σας πρότεινα ΛΕΒΗΤΑ ούτε στα ίσια , ούτε πλάγια , ούτε στα κυπαρίσια !!
Εγώ είπα στον φίλο σου που χειροκροτάει και σου λέει ευχαριστώ , με ποια επιχειρήματα λές ότι ο τάδε λέβητας είναι καλύτερος από τον άλλο , αυτό είπα .
Κια του είπα ότι με τα γυαλιά που φοράει έχει χάσει το νόημα του πλεονεκτήματος και του μειονεκτήματος ( ξαναδιάβασε όλα τα post από την αρχή και θα καταλάβεις ).
Γιατί αν δεν έχεις επιχειρήματα και δεν έχεις και την ιδιότητα του εγκαταστάτη ή του μηχανολόγου ,η κουβέντα αυτή γίνεται ΜΟΝΟ σε χώρους με ΒΟΥΡΤΣΕΣ φιλαράκι και εγώ δεν συμμετέχω .


Υ.Γ Ι :kosmidis80 να σέβεσαι το λαο του Π.Α.Ο.Κ όπως σε σέβεται αυτός γι'αυτό μίλα καλά !
Υ.Γ ΙΙ :Kosmidis80 εγώ ξέρω ότι όταν παίζει ένας καινούριος λέβητας , ΠΡΩΤΑ τον λέβητα τον βάζω στο σπίτι μου και βγάζω εγώ όλο το κανάλι και μετά τον προτείνω στους πελάτες μου , Άν είμαι Σωστός Επαγγελματίας !!
Εσύ στη δουλειά σου με τα σίδερα τί κάνεις ??
Ότι νέο παίζει το σμπρώχνεις στους πελάτες σου χωρίς να το δοκιμάσεις ??
Γι'αυτό έγινες και εσύ Ειδήμωνας στους Λέβητες Ξύλου και άφησες την παλιά σου ασχολία ??
Ασχοληθείτε με τις δουλειές τις παλιές σας και μην πουλάτε εξυπνάδες γκαρντάσια και αφήστε εμάς που είναι η δουλειά μας τα υπόλοιπα !!
Ευχαριστώ !


30 χρονια μπορει να εισαι στην αγορα, αλλα μην μπερδευεσαι υδραυλικος εισαι ΟΧΙ κατασκευαστης! και απ οτι καταλαβαινω εμπειρικος.

Μηχανικος παραγωγης εχω εργαστει για χρονια, μηχανηματα για λατομεια και σκυροδεμα!
Θες να μου πεις οτι κατι παραπανω ξερεις απο σιδερα? Θελεις μηπως και ΑΦΜ και μηπως και το πτυχιο ΤΕΙ?

Οχι δεν εχω περασει λεβητα γιατι εδωσα 900 ευρω σε συναδερφο σου να περασει και εκανε οτι να ναι! Το αποτελεσμα ηταν να γινω και εγκαταστατης λεβητα στο σπιτι μου για να ξεπερασω τα προβληματα ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥ ΣΟΥ!!!


Ασε τις βουρτσες λοιπον και οταν εκανε ερευνα και μελετες για την διαφορα του λεβητα πυρολυσης σε σχεση του απλου, εσυ μαλλον ακομα πετρελαια περνουσες και καποιοι αλλοι με κοροιδευανε.

Μιας και εισαι χρονια στην αγορα πες μας αληθεια τι θα κερδισουμε απο εναν 30αρι πυρολυσης σε σχεση με εναν καλο απλο? Ποσο τις % λιγοτερα ξυλα? Πες οτι εχω 10 τονους με τον απλο? Περιμενω απαντηση σ αυτο!!!!

Μα ναι βεβαια να αφησουμε τις εξυπναδες στους αετονυχιδες υδραυλικους που ξαφνικα εμαθαν την πυρολυση και το παιζουν και εμποροι, την στιγμη της μεγαλης αρπαχτης στην θερμανση! Την στιγμη που ο κσομος απεγνωσμενα ψαχνει λυση να ζεσταθει? Μπα σε λαθος φορουμ εισαι!

Υγ. Μαλλον δεν καταλαβες (αλλα θα ηταν και περιεργο να καταλαβεις απ οτι φενεται) ΠΑΟΚ ειμαι!
Υγ2. Μα ναι εχετε δοκιμασει ολοι οι εμποροι τα χιλια μοντελα πελλετ και ξυλου που υπαρχουν στην αγορα στα σπιτια σας, φοβερο επιχειρημα! Τα μηχανηματα που φτιαχνουμε αγαπητε, εχουμε τεστ area και δοκιμαζονται πριν πανε στον πελατη, ακριβως οπως κανουν και οι σοβαρες εταιριες κατασκευης λεβητα (μερικοι αλλα ελαχιστοι πιστοποιουν κι ολας - νομιζω οχι οι ΑΤΜΟΣ ομως...)

Ειδημονας δεν θεωρω οτι ειμαι, δες την αποψη μου για τον βιγκας σε σχεση με τον ατμος και θα καταλαβεις (δυσκολο το βλεπω, αλλα που ξερεις καμια φορα?!)
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18894 από xasekidis
Απαντήθηκε από xasekidis στο θέμα Eπιλογή ξυλολέβητα
kosmidis80 είσαι κατασκευαστής ?
Έγραψες :
Τα μηχανηματα που φτιαχνουμε αγαπητε, εχουμε τεστ area και δοκιμαζονται πριν πανε στον πελατη, ακριβως οπως κανουν και οι σοβαρες εταιριες κατασκευης λεβητα (μερικοι αλλα ελαχιστοι πιστοποιουν κι ολας - νομιζω οχι οι ΑΤΜΟΣ ομως...)
Τι είσαι ακριβώς και σε ποιό λεβητοποιείο εργάζεσαι ?
Έχεις πιστοποιήσεις σαν αυτές που έχει η atmos , h kiturami η Mavil ??
Άν την πάτησες από τον συνάδελφο όπως υποστηρίζεις να πας και να κάνεις καταγγελία στον σύνδεσμο Υδραυλικών όπου ανήκει .Τι κάθεσαι και γράφεις στα forum , άντε να σε δώ .
Ένας λέβητας πυρόλησης με Πιστοποιημένο βαθμό απόδοσης 85 % , όπως ο Atmos θέλει δοχείο αδρανείας λόγω της μικρής περιεκτικότητας νερού που έχει .
Ο παραπάνω συνδυασμός μπορεί να σου αποφέρει γκαρντάσι μέχρι και 20-25 % λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με ένα απλό λέβητα ξύλου .
Ο παραπάνω συνδυασμός αν τοποθετήσεις Λέβητα πυρόλησης με εναλλάκτη νερού και τούμπα και Βαθμό απόδοσης 91 % και προσθέσεις και δοχείο αδρανείας τότε μπορείς να φτάσεις ίσως και να ξεπεράσεις το 30 % οικονομίας στην κατανάλωση και στο χαμαλίκι .
Γκαρντάσι υδραυλικός είμαι , ούτε έμπορος , ούτε παπαγαλάκι !!
Tέλος η κουβέντα , όποιος μας διαβάσει , θα καταλάβει πολλά !!
Εμπιστευτείτε αδειούχους Υδραυλικούς και πριν αποφασίσετε ζητείστε να δείτε δουλειές μας !!
Οι ευχαριστημένοι πελάτες είναι η καλύτερη διαφήμιση για τη δουλειά μας !!
Μην απαξιώνετε προιόντα που κυκλοφορούν Χρόνια στην αγορά και προβάλετε άλλα σαν Καλύτερα Ή ανώτερα χωρίς ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ !!!!
Γι'αυτό τρελλαίνομαι με την πάρτη σας κύριοι !!
Kosmidis80 με αποκάλεσες Εμπειρικό , περιμένω απαντήσεις σ'αυτά που σε ρωτώ !
Π.Α.Ο.Κ είσαι και είσαι Αρσενικός !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ