Ιταλικοί λέβητες Karmek, Moretti και D'Allessandro

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16346 από χρηστος8

kokarad έγραψε: Καλημέρα.
Ο Μηχανολογος λέει 35 kw, ο Υδραυλικος 40 και ο λεβητας που αναφέρω με 33 kw γράφει ότι καλύπτει 860 κυβικά χώρου ενώ εγώ έχω 600 κυβικά.!!
Τον λεβητας της edilkamin Atlanta τον ξέρει κανείς;





Αν σε ενδιαφερει η αγορα του ειναι πολυ καλος...εχει συστημα leonardo οπως και ο ottava που εχω συνδεσει.Γιατι να μην σε καλυπτει ο λεβητας;;
Καλο η κακο σου λεω οτι εχει πολλους αυτοματισμους (ηλεκτρονικα)...αν χρειαστεις μια πλακετα ας πουμε θα περιμενεις να σταλει απο Ιταλια.
Τον εχει συμφορουμιτης τον λεβητα που σου αρεσει, αν γραψει μπορει να σου πει λεπτομερειες.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16348 από mourgos
Γεια σου kokorad και καλοριζικο. Τον λεβητα που αναφέρεις τον έχω δει και πρέπει να ειναι καλό μηχάνημα αλλα στους νέους καταλόγους των αντιπροσώπων οι Ιταλοί ανέβασαν τις τιμές. Έχει πολλούς αυτοματισμους αν θυμαμαι σωστά. Τα κυβικά χώρου τα διαίρεις με το 2,8 που ειναι το μέσο ύψος ορόφου και βρίσκεις τα τετραγωνικά. Κανε έρευνα αγοράς να δεις αν υπάρχει Στοκ για να πετύχεις καλύτερη τιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16355 από DroidAjax
Καλοριζικο το σπιτι.Βασικη ερωτηση μου ειναι αν η αδεια ειναι μετα η πριν τον 10 του 2010 αν δηλαδη ειναι με τον Κενακ που φανταζομαι με ολα αυτα που εχεις ηδη κανει να ειναι (θερμομονωση και κουφωματα με θερμοδιακοπη).
Προφανως θελεις λεβητα με υψηλη αποδοση γιατι πρεπει το Κτηριο σου να βγει Β στην ενεργειακη επιθεωρηση.

Τα λεω καλα
Απαντησε μου για να σου πω την γνωμη μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16356 από kokarad
Το κτήριο είναι με κενακ, βασικά, και το λεβητα τον έχω βρει σε καλή τιμη.το μόνο που δεν έχει είναι αυτονομία λόγω των 100κιλων ντεποζιτου που έχει για Πέλλετ.το πρόβλημα είναι και ποιος θα κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις και ποσά θα πάρει.μάλλον θα βάλω και εν τζάκι αεροθερμο στο ισογειο στα 13 kw και πιστεύω πως θα κλείσω με τη Θερμανση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16361 από DroidAjax
Αν πας σε καθαρο λεβητα pellet υψηλης αποδοσης δες και τον La Nordica Lp30 ισχυς 33,8 με αποδοση 92% καταναλωση 2-7 Kg /h και δοχείο 80 kg.

Για 6 ωρες λειτουργία με 4 κιλα ανα ωρα θα εχεις 24 kg αυτονομια 3 ημερες.Το ίδιο και με την edilkamin περιπου.

Αν βαλεις εναν Artemis Arto P αυτο με τον καυστηρα ferrolli και παρεις με το μεγαλο σιλο των 300 θα εχεις μεγαλυτερη αυτονομια αλλα θα χρειαστεί να στησεις λεβητοστασιο ...παρελκομενα θερμανσης και εργασία ενω με τα ιταλικα αυτα τα compact εισαι κομπλε απο την αρχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16362 από kokarad
Ίσως κάνω και πρόσθετο σιλο αυτοσχέδιο δίπλα γιατί έχω χώρο.για λεβητα που να καίει και πυρήνα έχεις καμμιά ιδέα; Μου λένε ότι ο τόνος είναι πολυ φθηνός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ