Ιταλικοί λέβητες Karmek, Moretti και D'Allessandro

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16356 από kokarad
Το κτήριο είναι με κενακ, βασικά, και το λεβητα τον έχω βρει σε καλή τιμη.το μόνο που δεν έχει είναι αυτονομία λόγω των 100κιλων ντεποζιτου που έχει για Πέλλετ.το πρόβλημα είναι και ποιος θα κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις και ποσά θα πάρει.μάλλον θα βάλω και εν τζάκι αεροθερμο στο ισογειο στα 13 kw και πιστεύω πως θα κλείσω με τη Θερμανση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16361 από DroidAjax
Αν πας σε καθαρο λεβητα pellet υψηλης αποδοσης δες και τον La Nordica Lp30 ισχυς 33,8 με αποδοση 92% καταναλωση 2-7 Kg /h και δοχείο 80 kg.

Για 6 ωρες λειτουργία με 4 κιλα ανα ωρα θα εχεις 24 kg αυτονομια 3 ημερες.Το ίδιο και με την edilkamin περιπου.

Αν βαλεις εναν Artemis Arto P αυτο με τον καυστηρα ferrolli και παρεις με το μεγαλο σιλο των 300 θα εχεις μεγαλυτερη αυτονομια αλλα θα χρειαστεί να στησεις λεβητοστασιο ...παρελκομενα θερμανσης και εργασία ενω με τα ιταλικα αυτα τα compact εισαι κομπλε απο την αρχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16362 από kokarad
Ίσως κάνω και πρόσθετο σιλο αυτοσχέδιο δίπλα γιατί έχω χώρο.για λεβητα που να καίει και πυρήνα έχεις καμμιά ιδέα; Μου λένε ότι ο τόνος είναι πολυ φθηνός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16452 από DroidAjax
Δωσε mail να σου στειλω για πυρηνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16635 από kokarad
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ