Ιταλικοί λέβητες Karmek, Moretti και D'Allessandro

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16337 από kokarad
Καλησπέρα και απο μένα.είμαι κοντά στο να αγοράσω λεβητας και γω.έχω νεοδμητο Σπιτι μεζονετα γύρω στα 220 τετραγωνικά στο μαρουσι.έχω μονωσει κέλυφος και κουφώματα με θερμοδιακοπη.
Έχω βρει ένα λεβητας Πέλλετ, τον edilkamin Atlanta 33 kw.τον γνωρίζει κανείς; Πιστεύετε είναι αρκετά τα kw?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16340 από stergiosbik

kokarad έγραψε: Καλησπέρα και απο μένα.είμαι κοντά στο να αγοράσω λεβητας και γω.έχω νεοδμητο Σπιτι μεζονετα γύρω στα 220 τετραγωνικά στο μαρουσι.έχω μονωσει κέλυφος και κουφώματα με θερμοδιακοπη.
Έχω βρει ένα λεβητας Πέλλετ, τον edilkamin Atlanta 33 kw.τον γνωρίζει κανείς; Πιστεύετε είναι αρκετά τα kw?


Καλοριζικο το σπιτι.
Νεοδμητο δε μπορει να μην εχει μελετη μηχανολογου.
Ακολουθησε αυτο που λεει η μελετη.
Εμεις απο εδω τι να σου πουμε-προτεινουμε?
Ειναι σα να ζητας απο γιατρο να σου κανει διαγνωση απο τηλεφωνου!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16344 από kokarad
Καλημέρα.
Ο Μηχανολογος λέει 35 kw, ο Υδραυλικος 40 και ο λεβητας που αναφέρω με 33 kw γράφει ότι καλύπτει 860 κυβικά χώρου ενώ εγώ έχω 600 κυβικά.!!
Τον λεβητας της edilkamin Atlanta τον ξέρει κανείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16346 από χρηστος8

kokarad έγραψε: Καλημέρα.
Ο Μηχανολογος λέει 35 kw, ο Υδραυλικος 40 και ο λεβητας που αναφέρω με 33 kw γράφει ότι καλύπτει 860 κυβικά χώρου ενώ εγώ έχω 600 κυβικά.!!
Τον λεβητας της edilkamin Atlanta τον ξέρει κανείς;





Αν σε ενδιαφερει η αγορα του ειναι πολυ καλος...εχει συστημα leonardo οπως και ο ottava που εχω συνδεσει.Γιατι να μην σε καλυπτει ο λεβητας;;
Καλο η κακο σου λεω οτι εχει πολλους αυτοματισμους (ηλεκτρονικα)...αν χρειαστεις μια πλακετα ας πουμε θα περιμενεις να σταλει απο Ιταλια.
Τον εχει συμφορουμιτης τον λεβητα που σου αρεσει, αν γραψει μπορει να σου πει λεπτομερειες.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16348 από mourgos
Γεια σου kokorad και καλοριζικο. Τον λεβητα που αναφέρεις τον έχω δει και πρέπει να ειναι καλό μηχάνημα αλλα στους νέους καταλόγους των αντιπροσώπων οι Ιταλοί ανέβασαν τις τιμές. Έχει πολλούς αυτοματισμους αν θυμαμαι σωστά. Τα κυβικά χώρου τα διαίρεις με το 2,8 που ειναι το μέσο ύψος ορόφου και βρίσκεις τα τετραγωνικά. Κανε έρευνα αγοράς να δεις αν υπάρχει Στοκ για να πετύχεις καλύτερη τιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16355 από DroidAjax
Καλοριζικο το σπιτι.Βασικη ερωτηση μου ειναι αν η αδεια ειναι μετα η πριν τον 10 του 2010 αν δηλαδη ειναι με τον Κενακ που φανταζομαι με ολα αυτα που εχεις ηδη κανει να ειναι (θερμομονωση και κουφωματα με θερμοδιακοπη).
Προφανως θελεις λεβητα με υψηλη αποδοση γιατι πρεπει το Κτηριο σου να βγει Β στην ενεργειακη επιθεωρηση.

Τα λεω καλα
Απαντησε μου για να σου πω την γνωμη μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ