Αναζήτηση λέβητα ξύλου - βιομάζας

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12209 από DEKOSTEL
Αγαπητοί φίλοι,
Ενδιαφέρομαι για αγορά ξυλολέβητα Defro OPTIMA/OPTIMA PLUS.
Έχει κανείς γνώμη για αυτούς τους λέβητες??
ευχαριστώ
:dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12242 από DEKOSTEL
Απαντήθηκε από DEKOSTEL στο θέμα Αναζήτηση λέβητα ξύλου - βιομάζας
Αγαπητοί φίλοι,
Είμαι νέος στο forum και θέλω να εκφράσω για άλλη μια φόρα τα συγχαρητήρια μου για την πολύ ωραία δουλειά που έχετε κάνει όλοι σε αυτό!!
Έχω καινούριο σπίτι 170 τμ με μόνωση και αλουμίνια και σώματα 28.000 kcal. Δεν έχω θέρμανση και ενδιαφέρομαι για ένα λέβητα ξύλου ή βιομάζας. Έχω κάνει ερώτηση για τους DEFRO είναι καλοί??? Τι Kw λέβητα πρέπει να αγοράσω και τι παρελκόμενα χρειάζομαι έτσι ώστε να έχω καλή απόδοση ?? Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθεια σας.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12302 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αναζήτηση λέβητα ξύλου - βιομάζας
Καλωσόρισες και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
Για τους Defro που ρωτάς επειδή υπάρχει σχετικό θέμα θα μπορείς να δεις εκεί και να ρωτήσεις αν είναι ευχαριστημένοι αυτοί που τον πήραν. Αν και δεν είναι μόνο ένα μοντέλο αλλά αρκετά. Εγώ όταν τους έβλεπα είχα επικεντρωθεί στον Defro duo pellet. Εσύ μπορεί να θέλεις να κάψεις και άλλα είδη οπότε βλέπεις άλλον.
Τώρα όσο αφορά τι πρέπει να πάρεις σε θέμα μεγέθους Λέβητα. Έχουμε γράψει αρκετά για το θέμα αυτό σε διάφορα σημεία. Να προσέξεις περισσότερο το γεγονός ότι οι περισσότεροι υπερδιαστασολογούν τον προτεινόμενο λέβητα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DEKOSTEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12622 από ΔΗΜΗΣ
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!!!
ΤΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΑ ΖΕΣΤΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΛΕΒΗΤΕΣ ΒΙΟΜΑΖΑΣ -ΠΕΛΛΕΤ . ΕΙΔΑ ΤΟΝ PRIMUS ΤΗΣ MAVIL ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΜΕΝΩ ΑΤΤΙΚΗ)ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ , ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΤΙΟΤΙΔΗΠΟΤΕ .
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΡΩΓΕΤΑΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12633 από ΠΑΠΑΣ

ΔΗΜΗΣ έγραψε: ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!!!
ΤΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΑ ΖΕΣΤΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΛΕΒΗΤΕΣ ΒΙΟΜΑΖΑΣ -ΠΕΛΛΕΤ . ΕΙΔΑ ΤΟΝ PRIMUS ΤΗΣ MAVIL ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΡΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΜΕΝΩ ΑΤΤΙΚΗ)ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ , ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΤΙΟΤΙΔΗΠΟΤΕ .
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΡΩΓΕΤΑΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...31&id=9012&Itemid=53

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41023 από paleokastro
γειά σας φίλοι ! εδώ και πολύ καιρό προσπαθώ να καταλήξω τι λέβητα βιομάζας να αγοράσω για σπίτι 120 τ.μ. 22000 θερμίδες σώματα πλαστικά κουφώματα, μονωμένη ταράτσα σε ημιορεινή περιοχή(250 μέτρα ) με >75% υγρασία. Τείνω στον mavil primus 34.Οι απόψεις γενικώς διίστανται(αλλά αυτό είναι φυσιολογικό)εκεί που κολλάω είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά πόση απόδοση έχει ανα είδος καυσίμου και πόσα χρόνια εγγύηση έχει στον κορμό και τα ηλεκτρικά του.Αν κάποιος μπορεί να συμβάλει με τις γνώσεις του θα ήμουν ευγνώμων.

Υ.Γ. Τους τούρκικους τους απέρριψα γιατί δεν θέλω να φύγει συνάλλαγμα ειδικά τώρα.Προτιμώ να δώσω 500ευρώ παραπάνω και να βάλω δόσεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ