Το επόμενο βήμα για τα μέλη του energ.gr

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106163 από KERBEROS
Το γιατί έφυγαν κάποιοι από το φόρουμ ας μη μιλήσω, γιατί θα γίνω κακός. Όσοι σχετίζονται εμπορικά με τον χώρο των στερεών καυσίμων επιθυμούν φόρουμ χειροκροτητών και μόνο. Δικαίωμά τους, λεφτά βγάζουν, οπότε δε θέλουν αντίθετες απόψεις. Το φόρουμ μια χαρά πάει, συμφωνώ. Κι όσο καλύτερα πάει, τόσο θα ενοχλούν οι απόψεις που εκφράζονται από τα μέλη του.
Πρέπει να συζητήσουμε το θέμα της ΜΚΟ που ανέφερε ο Γιώργος ή κάποιας άλλης συλλογικότητας. Πρέπει το φόρουμ να γίνει ένα συλλογικό υποκείμενο και όχι μεμονωμένες φωνές, μεμονωμένων ατόμων. Ακόμα και για το θέμα των παραγγελιών θα κινηθούμε εντελώς διαφορετικά (θυμάσαι το e-mail εταιρείας που μου έστειλες - μόνος μου δεν μπορούσα να κάνω καμία παραγγελία!).
Θα μπορούσε να είναι μια συλλογικότητα με κοινωνική δράση (βλ. το θέμα του Μάστορα), με ενημερωτικό χαρακτήρα (διοργάνωση ομιλιών για τη βιομάζα) κι ό,τι άλλο σκεφτούμε.

Μια πρώτη συζήτηση καλό είναι να γίνει φέτος την περίοδο της Έκθεσης.

ΥΓ: Το ότι το φόρουμ δεν έχει χάσει τον χαρακτήρα του φαίνεται από την επισκεψιμότητα και τη συνεχή αύξηση του αριθμού των μελών. ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ, ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΩΝ, ΚΑΧΥΠΟΠΤΩΝ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΩΝ!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106164 από giogud

kosmidis80 έγραψε: Ναι βεβαιως, χαιρομαι που εσυ και αλλοι δυο τρεις κανατε τοσο κοσμο να φυγει απο το energ!

Να βαλω δυο λοιπον απο τα κατορθωματα σου : Μοσχαλης, Νασικας!

ανθρωποι που εδωσαν και θα εδιναν πολυ περισσοτερα απο τις γνωσεις τους google και τα πεισματα σου!

Καλο μεσημερι

Αλλοι φταίνε που φύγαν αυτοί. Κάτι λάτρεις του ηλεκτρισμού. Μέχρι και τους θερμοπομπούς φτάσαν να υποστηρίζουν. Και καλά "υπο προϋποθέσεις".
Τον εαυτό σου μη τον βγάζεις απέξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106165 από DOOM_NX
Εμένα γιατί να με banάρει πάλι; Αν θέλεις να σε banάρει, με γεια σου με χαρά σου. Εγώ είμαι ΟΚ.

Και τι ακριβώς έκανα στο Νάσικα και το Μόσχαλη; Μόνοι τους σταμάτησαν να μπαίνουν. Και δε νομίζω ότι το έκαναν για ένα μέλος και πόσο μάλλον εμένα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106166 από kosmidis80

giogud έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Ναι βεβαιως, χαιρομαι που εσυ και αλλοι δυο τρεις κανατε τοσο κοσμο να φυγει απο το energ!

Να βαλω δυο λοιπον απο τα κατορθωματα σου : Μοσχαλης, Νασικας!

ανθρωποι που εδωσαν και θα εδιναν πολυ περισσοτερα απο τις γνωσεις τους google και τα πεισματα σου!

Καλο μεσημερι

Αλλοι φταίνε που φύγαν αυτοί. Κάτι λάτρεις του ηλεκτρισμού. Μέχρι και τους θερμοπομπούς φτάσαν να υποστηρίζουν. Και καλά "υπο προϋποθέσεις".
Τον εαυτό σου μη τον βγάζεις απέξω.


Αν οπως λες μιλας με τον Νασικα καθε εβδομαδα, θα ηξερες τους λογους που ειπε οτι δεν ξαναμπαινει στο ενεργκ!
Τον ευατο μου τον βγαζω εξω γι αυτες τις περιπτωσεις, πλην αν αποφασισεις να την κανεις εσυ οπου εκει ναι θα εχω μεριδιο ευθυνης και θα το καταχαρω!

Αυτον που στιγματιζεις ως λατρη των θερμοπομπων, αν δεν κανω λαθος ειναι εκτος κουβεντας αυτο το διαστημα και ειναι μελος την συντονιστικης ομαδας, οποτε εφοσον ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δικο σου το μαγαζι καλο θα ηταν να σταματησεις εδω τις εξυπναδες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106168 από kosmidis80

DOOM_NX έγραψε: Εμένα γιατί να με banάρει πάλι; Αν θέλεις να σε banάρει, με γεια σου με χαρά σου. Εγώ είμαι ΟΚ.

Και τι ακριβώς έκανα στο Νάσικα και το Μόσχαλη; Μόνοι τους σταμάτησαν να μπαίνουν. Και δε νομίζω ότι το έκαναν για ένα μέλος και πόσο μάλλον εμένα :)


Μπα? Οταν πουλας ειρωνια και εξυπναδα, τοτε δεν φταιει ο αλλος αν σου επιτεθει! ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ στο πρωτο ποστ, κατ επεκτασην ΠΕΤΑΧΤΗΚΕΣ σαν την πορδη για να με τσατισεις και να ακολουθησει αυτο που ακολουθει. Κοινως και εσυ θα πρεπει να μπαναριστεις γιατι το προκαλεσες χωρις να σε πειραξω.

Ξεχνας πολυ ευκολα τι σου κατεβασαν ετσι οι Μοσχαλης και Νασικας ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106169 από DOOM_NX
Λάσπη... λάσπη! Κουβέντες να αιωρούνται στον αέρα για εντυπωσιασμό! Χωρίς αποδείξεις, όμως, όλα αυτά είναι κακίες και μικροπρέπειες.

Και στο κάτω-κάτω δε μας ενδιαφέρουν αυτοί που παράτησαν το energ. Μας ενδιαφέρουν τα μέλη που είναι εδώ και το στηρίζουν. Κι εσύ kosmidi, ενώ είσαι εδώ, κοιτάς πώς να σπείρεις τον πανικό και τη διχόνοια και να το διαλύσεις. Άλλωστε το έχεις πει και στο παρελθόν. Θεωρείς το forum βόθρο και εσύ σπας πλάκα με εμάς τους μακάκες... Τρολάρεις που τρολάρεις, το κάνεις και στα φανερά δλδ.

Αρκετά μ'αυτά, όμως... Ο KERBEROS είχε μια πάρα πολύ καλή ιδέα και θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις επί του θέματος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ