Διαρκεια αποθηκευσης πετρελαιου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118302 από demis78
Καλημερα.Με μια πρωτη ματια δε βρηκα αντιστοιχο θεμα. Ξερει κανεις παιδια αν επηρεαζεται η ποιοτητα του πετρελαιου απο τη σταση μεσα στα βαρελια?Πηρα προπερσι πετρελαιο και ενας φιλος μου λεει να το καψω πριν περασει η τριετια γιατι μετα "χαλαει".Τι γνωμη εχετε εσεις?Το πετρελαιο το εχω σε πλαστικα βαρελια αν ειχε προβλημα ο καυστηρας πελλετ-ξυλου.Εχω τιγκαρει σε πελλετ και ξυλο και τωρα καιω πετρελαιο για να μην παει χαμενο. Ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118305 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Διαρκεια αποθηκευσης πετρελαιου
"ψιλοχαλαει" αν μπορει κανεις να το πει ετσι αλλα οχι τοσο συντομα
πριν μερικα χρονια παντως βαλαμε πετρελαιο αποθηκευμενο για 20 χρονια τουλαχιστον σε μηχανημα και δουλευε κανονικα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118316 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Διαρκεια αποθηκευσης πετρελαιου
Βρήκα και αυτό www.bp.com/liveassets/bp_internet/austra...Term_Storage_ADF.pdf της ΒP που αναφέρεται αναλυτικότερα στο τι συμβαίνει αλλά και στο τι μέτρα μπορούμε να λάβουμε για να διατηρήσουμε περισότερο τις ιδιότητές του.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118318 από hunters1977
Μαλλον αναφερονται για το πετρελαιο που παραγεται πλεον τα τελευταια χρονια το οποιο εχει 6% βιοντηζελ μεσα.ισως και παραπανω. Ποιος ξερει τι ακομα εχει μεσα οταν παραδιδεται στον τελικο καταναλωτη. Νερακι μυγες. Οτι θες ειχα βρει στο φιλτρο καυσιμου οταν εβαζα καποτε πετρελαιο :lol:

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118320 από hunters1977

lefteris έγραψε: Βρήκα και αυτό www.bp.com/liveassets/bp_internet/austra...Term_Storage_ADF.pdf της ΒP που αναφέρεται αναλυτικότερα στο τι συμβαίνει αλλά και στο τι μέτρα μπορούμε να λάβουμε για να διατηρήσουμε περισότερο τις ιδιότητές του.

της bp παντως κλασης ανωτερα καυσιμα. Ακριβο μεν αλλα κορυφη

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118322 από dimlyk

hunters1977 έγραψε: Μαλλον αναφερονται για το πετρελαιο που παραγεται πλεον τα τελευταια χρονια το οποιο εχει 6% βιοντηζελ μεσα.ισως και παραπανω. Ποιος ξερει τι ακομα εχει μεσα οταν παραδιδεται στον τελικο καταναλωτη. Νερακι μυγες. Οτι θες ειχα βρει στο φιλτρο καυσιμου οταν εβαζα καποτε πετρελαιο :lol:

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


ακριβως ,,,δεν ισχυει ομως μαλλον για το πετρελαιο θερμανσης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ