Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92030 από Fokion
Αυτο ειναι μια ΠΑΡΑ πολυ καλη ερωτηση... αναρωτιεμαι ποιος θα την απαντησει....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92057 από pantelis1973
Διάβασα όλες τις απόψεις και συμφωνώ με ολους σας.
Η αδυναμία πάταξης του λαθρεμπορίου ειναι η βασικότερη δήθεν αιτια αυξησης του ΕΦΚ. Μα δεν θέλουν να πατάξουν το λαθρεμπόριο. Εχει ηδη αναβληθεί 5 φορες(και μια προσφατη)δίκη γνωστης εταιρείας για λαθρεμπόριο κιαυσίμων(www.unfollow.gr.com/index.php/blog/item/...F%82-aegean-oil.html).
Σωστά ανεφερε καποιος οτι εχουν μειωθεί οι εισαγωγές πετρελαίου. Μα ειναι φυσικό αφού κανείς δεν μας πουλούσε επι πιστώσει. Μόνο το ιράν μας έδινε και έκαναν εμπάργκο. Πάει αυτό..
Θα μειωθει ο φόρος και θα παει οι τιμή του στα 1,00-1,10 για να μας κάνουν να πιστεψουμε εμεις τα πρόβατα,οτι κάτι μειώθηκε,και αντί να του ρίξουμε μια μούντζα να μην πω κατι χειροτερο θα πάμε να τους ξαναψηφίσουμε.
Ο αγωγός φυσικου αεριου στα μέρη μου(απο κατερινη μεχρι και αρχες λάρισας)περναει 1km πανω απο τις πολεις και τα χωρια χωρίς να εχει σκεφτει καποιος χριστιανός οτι ενδεχομένως και αυτοί καποια στιγμή θα θέλουν να συνδεθούν,ή να έχουν μία εναλλακτική.Καρφί στα μεγάλα εργοστάσια των δύο-τριών μεγάλων,οι οποιοι εξαιρέθηκαν απο το χαράτσι του 25-30% των ΑΠΕ.

Και κλεινωντας και συγνωμηγια το μακρυσκελες,απο μεγάλο συναιτερισμό είδα την τιμή του πέλλετ μεχρι και 240 ευρω ο τόνος και παραδωμένο στο σπίτι μου.λέγοντας του πως και ετσι?
Εμ, ο καιρός και το μεγάλο στοκ...

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92084 από valsam
Καλα αυτο με την αυξηση του ΕΦΚ και την πάταξη του λαθρεμπορίου ειναι τρομερο ανεκδοτο,θα ηθελα αν υπαρχουν πουθενα νουμερα να δω ποσο μπορει να αυξηθηκε το λαθρεμποριο,εγω πιστευω οτι τουλαχιστον διπλασιαστηκε,εδω προχθες γνωστοτατος μου ανθρωπος μου ειπε οτι αγορασε λαθραια αμολυβδη 100 λιτρα προς 120 ευρω οταν του ειπα οτι μαιμου-νοθευμενη πρεπει να ειναι γιατι και στην Βουλγαρια και στα Σκοπια πιο ακριβη ειναι και μου απαντησε οτι ειναι λαθραια-χωρις φορους αρα πιο φθηνη και απο Βουλγαρια και Σκοπια, πολλοι γνωστοι του εχουν αγορασει και αυτοι του το προτειναν και οτι εινα ι η τριτη φορα που αγοραζει και αυτος και ειναι μια χαρα!!!!!
Σε λιγο και στην λαικη θα πωλουν λαθραια βενζινη οπως τα τσιγαρα και αυτοι οι Λ@λ@κες μας πουλανε παραμυθια για δηθεν αυξηση του ΕΦΚ για την πάταξη του λαθρεμπορίου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92245 από μανολης
και με τα αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου τα ιδια δεν εγιναν 2000κιβ 660Ε τελη παρεδωσαν πινακιδες πολλοι αλλα φετος 660ε τελη και400 φορος πολυτελειας μηπως το κανουν και με το πετρελαιο 1ε το λιτρο και 400 ε φορος πολυτελειας. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by μανολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92284 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

stergiosbik έγραψε: Μακαρι να γινει ενα ΘΑΥΜΑ κ να πεσει η τιμη στα 50λεπτα για μην εχουμε κι αλλα θυματα. :(
Η ζωη των ανθρωπων ειναι πανω απο το οικονομικο οφελος ορισμενων.
Αναφερομαι φυσικα στους εμπορους πελλετ,ξυλων κ λεβητων κ δυστυχως ορισμενων χρηστων.
Φετος παρ΄ολο τον μαλακο χειμωνα ειχαμε νεκρους.
Σκεφτεστε του χρονου αν ο χειμωνας ειναι βαρυς τι εχει να γινει;
Εξαλλου αν το πετρελαιο πεσει,κερδος θα εχουν ολοι γιατι κ τα υπολοιπα καυσιμα θ ακολουθησουν θελοντας κ μη.


Κέρδος όλοι????? :evil: :evil: Τι σκέφτεσαι βρε Στέργιο!!!.. και δεν έπιασαν οι ζέστες...
Το δικό μας κέρδος ονομάζεται "η ζωή μας".... κι αυτή είαι παράμετρος άγνωστη σ αυτούς...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92341 από xristosdr
ότι ανεβαίνει στην Ελλάδα δύσκολα κατεβαίνει εγώ δεν το πιστεύω ότι θα πέσει η τιμή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ