Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92004 από vag1234

fritakos έγραψε:

tas έγραψε: Εν αγνοία του, πάντως, αυτές οι δηλώσεις είναι βούτυρο στο ψωμί μας. Οσο πιο μακριά πάει η βαλίτσα, ακόμη καλύτερα. Το να παίζει μείωση της τιμής του πετρελαίου μέχρι τον Ιούνιο, Ιούλιο, θα βοηθήσει να κρατηθούν στα ίδια επίπεδα ή ακόμη και να μειωθούν οι τιμές σε καυσόξυλα, πέλετ κλπ.


Συμφωνώ απόλυτα. :)
Ολο αυτο θα βοηθήσει να μειωθούν οι τιμες !!
Ηδη ξεκίνησαν να πέφτουν πλησιάζοντας στο τέλος του χειμώνα και χωρις αξιόλογο κρύο. ΟΛΟΙ αυτοί που στοκαραν καυσοξυλα και πελλετ τα βλέπουν απουλητα και όσο υπάρχουν φήμες για την μείωση του ΕΦΚ στο πετρέλαιο κανείς δεν θα αγοράζει μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Εκτός αν βρούμε πολυ καλές τιμες :whistle:


Θα αρχίσουμε τα τηλέφωνα λέγοντας ''έχω 500€ ζεστά για 2 παλέτες πέλλετ είσαι??'' :evil:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92014 από valsam

vag1234 έγραψε:

fritakos έγραψε:

tas έγραψε: Εν αγνοία του, πάντως, αυτές οι δηλώσεις είναι βούτυρο στο ψωμί μας. Οσο πιο μακριά πάει η βαλίτσα, ακόμη καλύτερα. Το να παίζει μείωση της τιμής του πετρελαίου μέχρι τον Ιούνιο, Ιούλιο, θα βοηθήσει να κρατηθούν στα ίδια επίπεδα ή ακόμη και να μειωθούν οι τιμές σε καυσόξυλα, πέλετ κλπ.


Συμφωνώ απόλυτα. :)
Ολο αυτο θα βοηθήσει να μειωθούν οι τιμες !!
Ηδη ξεκίνησαν να πέφτουν πλησιάζοντας στο τέλος του χειμώνα και χωρις αξιόλογο κρύο. ΟΛΟΙ αυτοί που στοκαραν καυσοξυλα και πελλετ τα βλέπουν απουλητα και όσο υπάρχουν φήμες για την μείωση του ΕΦΚ στο πετρέλαιο κανείς δεν θα αγοράζει μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Εκτός αν βρούμε πολυ καλές τιμες :whistle:


Θα αρχίσουμε τα τηλέφωνα λέγοντας ''έχω 500€ ζεστά για 2 παλέτες πέλλετ είσαι??'' :evil:

Ενοειτε,εγω το εχω γραψει εδω και βδομαδες πριν τις φημες περι μειωσης φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης οτι θα παω στους ξυλαδες και θα τους πω τοσα δινω εισαι?
Αφου μαθω ακριβος ποσο κανουν τα ξυλα απο Βουλγαρια(μου εδωσε το τηλ. του ο εμπορας που φερνει στον Ξυλα μου!) και για να μην με πει κανεις ανθελληνα θα του κανω προταση του Ελληνα ξυλα μου να μου τα φερει φορτηγακι-φορτηγακι στην αυλη αμα θελει να βγαλει και αυτος μεροκαματο,αν δεν θελει ας προσεχε θα τα παρουν (και πολυ λιγοτερα) οι αλοδαποι που θα μου τα ξεφορωσουν και τα στιβιαξουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92015 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Άντε.... άμα το ρίξουν, θα πάρω του χ΄ρονου ένα λίτρο για εντριβές :evil: :evil: γιατί το vicks έφτασε στα υψη!!!!! :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92021 από stergiosbik
Μακαρι να γινει ενα ΘΑΥΜΑ κ να πεσει η τιμη στα 50λεπτα για μην εχουμε κι αλλα θυματα. :(
Η ζωη των ανθρωπων ειναι πανω απο το οικονομικο οφελος ορισμενων.
Αναφερομαι φυσικα στους εμπορους πελλετ,ξυλων κ λεβητων κ δυστυχως ορισμενων χρηστων.
Φετος παρ΄ολο τον μαλακο χειμωνα ειχαμε νεκρους.
Σκεφτεστε του χρονου αν ο χειμωνας ειναι βαρυς τι εχει να γινει;
Εξαλλου αν το πετρελαιο πεσει,κερδος θα εχουν ολοι γιατι κ τα υπολοιπα καυσιμα θ ακολουθησουν θελοντας κ μη.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92025 από valsam

stergiosbik έγραψε: Μακαρι να γινει ενα ΘΑΥΜΑ κ να πεσει η τιμη στα 50λεπτα για μην εχουμε κι αλλα θυματα. :(
Η ζωη των ανθρωπων ειναι πανω απο το οικονομικο οφελος ορισμενων.
Αναφερομαι φυσικα στους εμπορους πελλετ,ξυλων κ λεβητων κ δυστυχως ορισμενων χρηστων.
Φετος παρ΄ολο τον μαλακο χειμωνα ειχαμε νεκρους.
Σκεφτεστε του χρονου αν ο χειμωνας ειναι βαρυς τι εχει να γινει;
Εξαλλου αν το πετρελαιο πεσει,κερδος θα εχουν ολοι γιατι κ τα υπολοιπα καυσιμα θ ακολουθησουν θελοντας κ μη.

Καλα το ειπες stergiosbik να πεσει η τιμη στα 50λεπτα γιατι αλλιος κανεις δεν γυρναει πισω στο πετρελαιο,αλλα αν το δικο μου 70 λεπτα το λιτρο μοιαζει με σεναριο επιστημονικης φαντασιας τοτε το δικο σου 50λεπτα ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας για Β Μοvie!
Και να πεσει ο φορος στην καλυτερη περιπτωση την κοβω την δουλεια να ειναι στα επιπεδα τα περσινα δηλ. 0,90-1ευρω το λιτρο που ειναι παλι απαγορευτικη τιμη για την τσεπη του καταναλωτη ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα γιατι καθε φετος και πολυ χειροτερα!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92027 από valsam

Fokion έγραψε: οταν ο υπουργος μιλαει για +65% εχει υπολογισει και τα χρηματα που ΔΕΝ εχουν δωθει ακομα στους πολιτες ως επιστροφή του φορου ή επειδη ακομα ειναι στα ταμεια του τα υπολογίζει ως "κερδος"?

προσωπικά, εχοντας φετος κανει σχεδον αποσβεση τις σόμπες ΑΚΟΜΑ και να επανελθει το πετρελαιο στο 1 ευρω ΑΚΟΜΑ και αν διατηρηθεί η τιμη του πελλετ εκει που ειναι ΠΟΛΥ δυσκολα με βλεπω να ξαναγυρναω σε αυτο, ποσο δε απο την στιγμη που λογω ιδιομορφίας του συγκρωτηματος σπιτιων που μενω το ΜΟΝΟ που με ενωνει με τους γειτωνες ειναι το καλοριφερ κι ο βοθρος.... δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ αλλο κοινοχρηστο μαζι τουςκαι σκεφτομαι σοβαρα την πληρη αποκοπή μου με κοψιμο των σωληνων μου του καλοριφερ

Εγραψα πιο πριν για λογιστικα τρυκ αλλα ουτε ο David Coperfield με τα μαγικα του δεν μπορει να κανει τετοια τρυκ για το +65% που λεει ο υπουργος!
Επειδη τυγχανει να εχω φιλο κολητο με 2 βυτια και γενικα μου αρεσει να ρωταω ανθρωπους για να ξερω 2-3 πραγματα πριν το ανοιξω το στοματακι μου και εχω ρωτησει αλλους 3 εμπορους πετρελαιοιδων και ολοι μιλανε για 70-80% μειωση,πως το εκανε αυτο το +65% ο υποργος,αμα ειναι να τον γραψουμε στο Ευρωπη εχεις ταλεντο να μας κανει μια επειδηξη τα φακιρικα του!!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ