Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138344 από dimlyk
που ειναι αυτο το πελλετ με 250 στην αθηνα ????????
και μη μου πειτε στο πρακτικερ :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138352 από Panos
κάνεις λάθος: η αίτηση γίνεται μια φορά και με την έγκριση ξέρεις όλα τα λίτρα που μπορείς να αγοράσεις με επιδότηση. Μετά μπορείς να αγοράζεις τμηματικά και με κάθε σου αγορά παίρνεις 035€/ ανά λίτρο μέσα σε 20μέρες περίπου (δεν τα δίνω εγώ, μην έρθεις μετά από 20 μέρες και μου τα ζητάς, στο gsis βλέπεις και τις διασταυρωμένες αγορές σου.)

σου λέ

john88s έγραψε: Δεν δικαιούνται όλοι επίδομα. Ως εκ τούτου οι τιμές που παρουσιάζονται είναι εντελώς πλασματικές. Δεν μπορούμε να πάρουμε την ακραία περίπτωση του βενζινά που πουλάει 0.99 του ανθρώπου που το σπίτι του είναι δηλωμένο στου πεθερού και δικαιούται επίδομα , το σπίτι του ανήκει στην Α ζώνη και δικαιούται επίδομα για 2 τόνους πετρέλαιο. Η για το πέλλετ δεν μπορούμε να πάρουμε την προσφορά στα 200 ευρώ και αυτόν που πουλάει τσουβάλι τσουβάλι 400ευρώ ο τόνος. Παίρνουμε τις μέσες περιπτώσεις.

Επίσης ΕΚΛΟΓΕΣ έρχονται τι θα γράφουν/λένε; Εδώ 5 χρόνια κυβερνάνε με την επικοινωνία και μόνο...Ότι σπάσανε τα ρεκορ στις παραγγελίες λένε...Εδώ δεν έχουμε αγοράσει πέλλετ γιατί δεν έχουμε λεφτά...Μάλλον σε άλλη χώρα ζούμε που έχουν όλοι λεφτά για πετρέλαιο...

Επίσης ξέρω για 1 και μόνο τιμολόγιο. Δλδ δεν μπορείς να αγοράσεις τμηματικά...

Και στην τελική ποιος έχει 2000 ευρώ να πάει να βάλει 2 τόνους πετρέλαιο και μετά να περιμένει την επιστροφή από το κράτος;

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Διαμέρισμα 6ου ορόφου δεν γίνεται να καίει ούτε πέλλετ ούτε ξύλα...Θα κάψει πετρέλαιο/φυσικό αέριο/ρεύμα. Ούτε γερανός δεν φτάνει εκει πάνω. Αντίθετα μονοκατοικίες είναι ιδανικές για πέλλετ/ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138393 από DOOM_NX
1,02 € το πετρέλαιο στην Καρδίτσα... + επιδότηση = 0,67 €. Ισούται με πέλλετ στα 319 €. Δεν έχει νόημα να πάρεις πέλλετ ρουμάνικο πιστοποιημένο... Το Alfa στα 270 προσφέρει 15% κέρδος. Αξίζει την ταλαιπωρία, το κουβάλημα και το καθάρισμα; Για μένα μάλλον όχι. Και ο Kiturami δεν ξέρω πώς θα το δει... Αυτομάτως η απόσβεση παρατείνεται άλλα 7 χρόνια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138399 από KERBEROS

DOOM_NX έγραψε: 1,02 € το πετρέλαιο στην Καρδίτσα... + επιδότηση = 0,67 €. Ισούται με πέλλετ στα 319 €. Δεν έχει νόημα να πάρεις πέλλετ ρουμάνικο πιστοποιημένο... Το Alfa στα 270 προσφέρει 15% κέρδος. Αξίζει την ταλαιπωρία, το κουβάλημα και το καθάρισμα; Για μένα μάλλον όχι. Και ο Kiturami δεν ξέρω πώς θα το δει... Αυτομάτως η απόσβεση παρατείνεται άλλα 7 χρόνια...


Η επιδότηση τι ποσοστό της συνολικής κατανάλωσής σου καλύπτει, γιατί θα με τρελάνετε όλοι σας;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138400 από vag1234

KERBEROS έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: 1,02 € το πετρέλαιο στην Καρδίτσα... + επιδότηση = 0,67 €. Ισούται με πέλλετ στα 319 €. Δεν έχει νόημα να πάρεις πέλλετ ρουμάνικο πιστοποιημένο... Το Alfa στα 270 προσφέρει 15% κέρδος. Αξίζει την ταλαιπωρία, το κουβάλημα και το καθάρισμα; Για μένα μάλλον όχι. Και ο Kiturami δεν ξέρω πώς θα το δει... Αυτομάτως η απόσβεση παρατείνεται άλλα 7 χρόνια...


Η επιδότηση τι ποσοστό της συνολικής κατανάλωσής σου καλύπτει, γιατί θα με τρελάνετε όλοι σας;


300€ για 960 λτ από τα 2600 λτ που θα ήθελα...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138402 από theoilia
Με καλύπτει για 1785 λτ και θα χρειαστώ περίπου 1000 λτ για να βγάλω τον χειμώνα.Με υπερκαλύπτει

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ