Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91990 από παλτακης
Πιθανον να βοηθησει ολους αυτους που αγορασαν σομπα και οχι λεβητα και να κανουν χρηση πετρελαιου σε συγκεκριμενες μερες με αρκετα χαμηλες θερμοκρασιες σαν συμπληρωματικη θερμανση .

Απο εκει και περα παιζουν με το μυαλο μας και κανουν τη δουλεια τους .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91992 από agge72

παλτακης έγραψε: Πιθανον να βοηθησει ολους αυτους που αγορασαν σομπα και οχι λεβητα και να κανουν χρηση πετρελαιου σε συγκεκριμενες μερες με αρκετα χαμηλες θερμοκρασιες σαν συμπληρωματικη θερμανση .

Απο εκει και περα παιζουν με το μυαλο μας και κανουν τη δουλεια τους .




Μην ξεχναμε πως πολυ απο εμας (βαζω και εμενα μεσα)δεν εχουμε μπει αμεσα στην αντικατασταση η την
αλλαγη καυσιμου στα σπιτιαμας ακομη απο την γενικη ασταθεια που επικρατη ακομη στα καυσιμα γενικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91993 από valsam
Βρε δεν πανε να το ριξουν το πετρελαιο και στα 70 λεπτα εγω ξερω οτι δεν ξαναγυρναω ουτε με σφαιρες,και 4 προς ενα να εχω αναλογια ξυλου με πετρελαιο (κοντα στο 3 προς ενα ειμαι φετος)μου βγαινει το ξυλαρακι 45-50 λεπτα αντι των 70 λεπτων το λιτρο που λεω(καλα ουτε σε ταινια του spielberg δεν γινετε αυτο!),2 τονακια πετρελαιο του spielberg = 1400 ευρω, 8 τονακια ξυλο= 880-920 ευρω(καλα αμα παρω και νταλικα φετος 8 τονακια μπορει να βγαινουν και λιγοτερο απο 600 ευρω!),με ακομη και το πιο επιστημονικης φαντασιας σεναριο με το πετρελαιο στα 0,70 λεπτα το λιτρο ενα 500σαρικο διαφορα ειναι λεφτα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91995 από valsam
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ 200 ΛΙΤΡΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ(160 ΕΥΡΩ)ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ EMAIL!!!!!!!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92000 από vag1234
Το θέμα είναι να κρατηθούν οι τιμές των βιοκαυσίμων σε λογικά επίπεδα συνυπολογίζοντας και τον κόπο (εργατοώρες) που έχουν αυτά. Θα εξαρτηθεί βεβαίως κατα πόσο εμείς σαν καταναλωτές θα επιτρέψουμε σε διάφορους αετονύχηδες που εμφανίζονται τώρα ως έμποροι να γίνουν πλούσιοι εν μέσω κρίσης..

Ο υδραυλικός με χρέωσε τιμές υλικων με ΦΠΑ και ακόμα περιμένω το τιμολόγιο 3,5 μήνες μετά..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92003 από fritakos

tas έγραψε: Εν αγνοία του, πάντως, αυτές οι δηλώσεις είναι βούτυρο στο ψωμί μας. Οσο πιο μακριά πάει η βαλίτσα, ακόμη καλύτερα. Το να παίζει μείωση της τιμής του πετρελαίου μέχρι τον Ιούνιο, Ιούλιο, θα βοηθήσει να κρατηθούν στα ίδια επίπεδα ή ακόμη και να μειωθούν οι τιμές σε καυσόξυλα, πέλετ κλπ.


Συμφωνώ απόλυτα. :)
Ολο αυτο θα βοηθήσει να μειωθούν οι τιμες !!
Ηδη ξεκίνησαν να πέφτουν πλησιάζοντας στο τέλος του χειμώνα και χωρις αξιόλογο κρύο. ΟΛΟΙ αυτοί που στοκαραν καυσοξυλα και πελλετ τα βλέπουν απουλητα και όσο υπάρχουν φήμες για την μείωση του ΕΦΚ στο πετρέλαιο κανείς δεν θα αγοράζει μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Εκτός αν βρούμε πολυ καλές τιμες :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ