Επιλογη αεροθερμης σομπας πελλετ

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148432 από kostas77
Καλημερα.Εχω στο σαλονι ακριβως στην εισοδο ενα τζακι το οποιο δεν εχω αναψει ποτε και θελω να το αντικαταστησω με μια σομπα.Οι διαστασεις του σαλονιου ειναι περιπου 7,5 επι 5 με 4.5 μετρα μπαλκονοπορτα και θα ηθελα να ζεστενει και παραλληλα τραπεζαρια και κουζινα.Ειμαι στην Αθηνα και στον 5 οροφο.Ποσα kw πρεπει να ειναι και ποιες μαρκες θεωρειται αξιοπιστες ως προς την αποδοση,βλαβων και σερβις?
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148438 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Επιλογη αεροθερμης σομπας πελλετ
Γνώμη μου εφόσον ειναι στο σαλόνι και διαθέτεις το ανάλογο πόσο ειναι να αγοράσεις μια επώνυμη όπως ravelli, edilkamin κτλ που και όμορφες ειναι και ποιοτικές . Ως προς τα kW θεωρώ ότι απο 8kw εώς 11 kW ειναι αρκετά για το χώρο σου. Εγω έχω ravelli υδραυλικη και είμαι πολυ ευχαριστημένος. Επίσης να προσέξεις την εγκατάσταση ώστε να μην φαίνεται το καλαμπαλικι όσο περισσότερο μπορείς. Μπορείς να δεις το ανάλογο τόπικ που παρουσιάζω και τη δικη μου. Σου ανέβασα και μια φωτογραφία .


sdancer75
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sdancer75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148451 από kostas77
Απαντήθηκε από kostas77 στο θέμα Επιλογη αεροθερμης σομπας πελλετ
ειδα τις συγκεκριμενες μαρκες αλλα απο μπατζετ ξεφευγουν ...εντοπισα μια καλορ ελενα 10κβ η οποια εχει μεγαλες τιμες αποδοσης αλλα δεν βρηκα καπου ενα θεμα για να διαβασω εως προς την αξιοπιστια τους...καπου στα 1500 εχω να διαθεσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148452 από Δημήτριος
Εχω μια red αερόθερμη χωρις προβλήματα τρία χρονια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148459 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Επιλογη αεροθερμης σομπας πελλετ

kostas77 έγραψε: ειδα τις συγκεκριμενες μαρκες αλλα απο μπατζετ ξεφευγουν ...εντοπισα μια καλορ ελενα 10κβ η οποια εχει μεγαλες τιμες αποδοσης αλλα δεν βρηκα καπου ενα θεμα για να διαβασω εως προς την αξιοπιστια τους...καπου στα 1500 εχω να διαθεσω


Δες τις παρακάτω γιατί πρεπει να σου κανουν και είναι και φτηνές και τις πουλάει συντονιστής απο το energ.
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...17&Itemid=384#148458

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148464 από sdancer75

kostas77 έγραψε: ειδα τις συγκεκριμενες μαρκες αλλα απο μπατζετ ξεφευγουν ...εντοπισα μια καλορ ελενα 10κβ η οποια εχει μεγαλες τιμες αποδοσης αλλα δεν βρηκα καπου ενα θεμα για να διαβασω εως προς την αξιοπιστια τους...καπου στα 1500 εχω να διαθεσω


Ναι νομίζω ότι ειναι πολυ καλή επιλογή. Τις κοιτούσα και εγω πριν αγοράσω τελικά την υδραυλικη. Στην slim αναφέρεσαι ; Τι κοστος ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ