Εισαγωγή αέρα για σόμπα πελλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140650 από egiok
γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον αέρα της σόμπας πελλετ εξωτερικός η οχι και να θεσω ενα ερώτημα διαβασα οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεισ στο ερωτημα μου ειμαι κατοικος αττικης και οπος γνωριζουμε ολοι υπαρχει καυσαεριο και καποιες μερες ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΙΘΑΛΟΜΊΧΛΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΉ ΑΕΡΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΙ ΑΕΡΑς ΘΑ ΜΠΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΒΛΑΒΕΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΠΝΟΗ ΤΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140653 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εισαγωγή αέρα για σόμπα πελλετ
ο αερας αυτοςε προοριζεται για την καυση και μονο οποτε δεν μπαινει σπιτι σου αλλα βγαινει απο το μπουρι

το "σωστο" και το βαζω σε εισαγωγικα ειναι ο αερας αυτος να ειναι εξωτερικος ... απο κει και περα υπαρχει ολοκληρη κουβεντα για το θεμα

υγ...εγω τον εχω εσωτερικο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egiok

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141299 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Εισαγωγή αέρα για σόμπα πελλετ

egiok έγραψε: γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον αέρα της σόμπας πελλετ εξωτερικός η οχι και να θεσω ενα ερώτημα διαβασα οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεισ στο ερωτημα μου ειμαι κατοικος αττικης και οπος γνωριζουμε ολοι υπαρχει καυσαεριο και καποιες μερες ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΙΘΑΛΟΜΊΧΛΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΉ ΑΕΡΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΙ ΑΕΡΑς ΘΑ ΜΠΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΒΛΑΒΕΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΠΝΟΗ ΤΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Υπάρχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Εγώ προσωπικά προτείνω την σόμπα που παίρνει αέρα από μέσα και μπορώ να το αιτιολογήσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141306 από Κυριακίδης 2
Και εγώ την έχω από μέσα την εισαγωγή , προσωπικά το "ψηφίζω" γιατί θεωρώ ότι αλλιώς είναι να φέρνεις αέρα από έξω (στα υψηλά κρύα π.χ. -<10βαθμούς για την συνολική απόδοση της σόμπας) και έπειτα "φιλτράρει" και τον εσωτερικό αέρα του σπιτιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141307 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Εισαγωγή αέρα για σόμπα πελλετ

egiok έγραψε: γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον αέρα της σόμπας πελλετ εξωτερικός η οχι και να θεσω ενα ερώτημα διαβασα οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεισ στο ερωτημα μου ειμαι κατοικος αττικης και οπος γνωριζουμε ολοι υπαρχει καυσαεριο και καποιες μερες ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΙΘΑΛΟΜΊΧΛΗ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΉ ΑΕΡΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΙ ΑΕΡΑς ΘΑ ΜΠΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΒΛΑΒΕΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΠΝΟΗ ΤΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ο λογος που καποιος αποφασιζει απο που θα παρει αερα για την καυση δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με το τι αναπνεει...

το συστημα καυσης ειναι "κλειστο"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141346 από spartah3ad
Απαντήθηκε από spartah3ad στο θέμα Re:Εισαγωγή αέρα για σόμπα πελλετ
Δεν είναι θεοκλειστο. Στο άναμμα περνάει μια μυρωδιά μερικές φορες εάν δημιουργηθεί πολύς καπνός

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ