Καθαρισμα σομπας και μπαλκονιου

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135145 από kosmidis80
Έχω πρόταση υλικού φίλε μας, το οποίο είναι ειδικά για πλακάκια.

Αλλά όπως λένε στο χωριό μού : δώσε σε κάποιον ένα ψάρι και θα φάει μια μέρα, μάθε του να ψαρεύει και θα τρώει κάθε μέρα.

Οπότε πατάς google και καθαρισμός πλακιδίων. Θα σου βγάλει εταιρίες όπως πχ. ισοματ κ durostik. Παίρνεις ένα τηλ. και σε ενημερώνουν για πιο υλικό θα αγοράσεις από το χρωματοπωλείο της γειτονιάς.



Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135146 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Re:Καθαρισμα σομπας και μπαλκονιου
Θοδωρή συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω με την λογική σου μιας και σύμφωνα με αυτήν ακυρώνετε η ανάγκη ύπαρξης ενός φόρουμ.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135148 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Διάλυμα υδροχλωρικού οξέος.

Η παίρνεις έτοιμο από το Σ.Μ. σε κάτι κόκκινα πλαστικά όπως για το ξύδι(είναι σχετικά αραιωμένο), ή παίρνεις πιο συμπυκνωμένο από κατάστημα με χημικά καθαριστικά και το αραιώνεις με νερό.

Προσοχή, έχει αναθυμιάσεις, θέλει γάντια, και ξεπετσώνει και το στόκο από τους αρμούς. Εκτός αν έχεις στοκάρει με Ultra tis MAPEI η με εποξειδικό.... που δε το νομίζω....
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135151 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Re:Καθαρισμα σομπας και μπαλκονιου
Και εγω στο λεβητοστασιο που εχω πλακακια με υδρ.οξυ τα καθαριζω και βγαινουν ολες οι μαυριλες ακομα και απο τους αρμους!. Προσοχη μονο γιατι οι αναθυμιασεις του μπορει να ερεθυσουν ειδικα τα ματια


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135156 από kosmidis80

theoilia έγραψε: Θοδωρή συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω με την λογική σου μιας και σύμφωνα με αυτήν ακυρώνετε η ανάγκη ύπαρξης ενός φόρουμ.


Δεν διαφωνω σ αυτο. Προσωπικα ομως δεν θελω να δινω πλεον κατευθειαν λυση σε θεματα που εχω δοκιμασει η αντιμετωπισει.

Αλλα μιας και το εθιξες εγω χρησιμοποιησα durostik καθαριστικο πλακιδιων και εχει αριστα αποτελεσματα, χωρις να βλαπτει τους αρμους.




Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135189 από Kardas
το οξυ το ξερω αλλα μηπως θα πεταξει και τους αρμους η θα αφησει συμαδια οπου πεσει.το εκανα μια φορα σε μωσαικο και αφησε λεκεδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ