Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120346 από γιαννης-δραμα

xionanthropos13 έγραψε: την λειτουργησα 3 μερες αλλα στο αυτοματο προγραμμα που δν υπαρχει αποτελεσμα καθολου αφου σε μια ωρα παει σε συντηρηση.αυτη νομιζει οτι συντηρει 23 βαθμους αλλα εγω σε 4 μετρα ειμαι με μπουφαν απ το κρυο.δοκιμασα κ στο χειροκινητο για 12 ωρες τιποτα παλι οποτε απογοητευτηκα κ το βραδυ την εκλεισα. :S .

Δουλεψε την στο χειροκινητο στο p3 συνεχομενα,αισθητηρα θερμοκρασιας(ενα ψιλο καλωδιακι που στην ακρη εχει ενα μαυρο τελειωμα) δεν εχει απο πισω?Αν εχει απομακρυνε τον οσο μπορεις απο την σομπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120354 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
το κιτ με το καναλι δν εχει τοποθετηθει ακομα.η σομπα μονο απο μπροστα βγαζει αερα.ειναι υπερβολικο με αρχικη θερμοκρασια χωρου 13 μετα απο 12 ωρες να εχω 15.κοντευω να τρελαθω γιατι ειναι κ μεγαλο το ποσο αγορας της...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120357 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
αυτο ναι θα το απομακρυνω απο εκει μηπως επηρεαζεται απο τη θερμοτητα της σωληνας εξαγωγης αλλα με δικο μου θερμομετρο διαπιστωσα οτι και σε κεινο το σημειο ηταν 15 βαθμους κ οχι 23 οπως διαβαζε κ πηγαινε στη συντηρηση.οποτε φοβαμαι πως ουτε αυτο φταιει.στο χειροκινητο στη μεγιστη ισχυ σε ποσες ωρες μπορει να ανεβασει θερμοκρασια απο 14 σε 22?γιατι ο πωλητης οταν ειχε δει τον χωρο μου λεγε 22-23 ανετα στο σαλονι κ 19 στα δωματια.τωρα μου λενε αλλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120368 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
αν την εγκατασταση και ρυθμιση στην καναν οι ιδιοι ξαναφωναξε τους χωρις να πληρωσεις μια
πιο χαλια απ το δικο μου σπιτι δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχει
και παλι 7-8 βαθμους τους καταφερνει σε κανα 5ωρο
μεχρι τοτε μετρα ομως την καταναλωση εστω και χοντρικα θα καταλαβεις ποσα kw σου δινει η σομπα
στο 12ωρο που λες θαπρεπε να σου καψει κοντα 2 τσουβαλια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120372 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
περιπου ναι 1,5 τσουβαλι καιει.το κακο ειναι οτι μου λενε δν παιζει να χει προβλημα οτι καποτε θα ζεστανει κλπ...1,5 τσουβαλι 12 ωρες ανοιχτη στο τερμα κ σαλονι 15 βαθμους απο 13.τεραστια διαφορα με κοντομανικο ειμαι...περιμενω σε κανα χρονο θα ζεστανει που θα παει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120381 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
δεν μπορεις να ξερεις αν η σομπα εχει προβλημα ...προφανως ομως εχει προβλημα ρυθμισεων
δουλευοντας στο μεγιστο θαπρεπε να καταναλωνει 2,7 κιλα την ωρα εσενα καταναλωνει 1,8 (αυτο τσεκαρισε το παλι ) γιατι η διαφορα ειναι μεγαλη ...και παλι ομως δεν νομιζω να δικαιολογειτε η καταναλωση σε σχεση με την αποδοση ...δεν ξερω με ποιον επικοινωνεις ,,,κανε ομως κι ενα τηλ στην αθηνα στα κεντρικα (αν τους πετυχεις ) και μαζευε κι οτι στοιχεια μπορεις απ τις ενδειξεις της σομπας πχ θερμοκρασιες καυσαεριων κλπ και κυριως επεμενε να ερθει καποιος να την ρυθμισει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ