Η εξομολόγηση του τεχνικου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119817 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου

Κυριακίδης 2 έγραψε:

Όχι ρε φίλε δεν είναι έτσι τα πράγματα.Και για να ξέρεις και εγώ ελεύθερος επαγγελματίας ήμουν,στην παροχή υπηρεσιών.Αλλά τώρα που το σκέφτομαι ίσως να έκλεισα γιατί δεν ακολούθησα την συμβουλή σου να γίνω λαμόγιο.Αλλά βλέπεις δεν μου το επέτρεπε η αξιοπρέπεια μου.Καλημέρα σας...


Τα βλέπεις? μόλις παραδέχτηκες το αυτονόητο ! έκλεισες γιατί ήθελες την "αξιοπρέπεια" σου .
Ενώ στην πραγματικότητα έδωσες το δικαίωμα στους πελάτες να σε καταστρέψουν .. αλλά όχι μόνο αυτό , άφησες και τα χαμένα χρόνια των σπουδών σου και του ιδρώτα σου στο να γίνεις αυτό που ήσουν !!! ... και τώρα τι είσαι? "αξιοπρεπής?"


Δεν μας είπες όμως αν επιμένεις πως όλοι οι δυνητικοί πελάτες του καθενός μας είναι εξ ορισμού κακοπληρωτές ή όχι.Και για το αν είμαι ή όχι αξιοπρεπής θα το κρίνουν αυτοί που με γνωρίζουν.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119819 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
σύμφωνα με τη θεωρία σου καλα εκανε ο πελατης του νικου και ΕΓΙΝΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΟΛΕΨΕ την αλλη φόρα θα γίνω και εγω λαμογιο

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119827 από Κυριακίδης 2

Δεν μας είπες όμως αν επιμένεις πως όλοι οι δυνητικοί πελάτες του καθενός μας είναι εξ ορισμού κακοπληρωτές ή όχι.Και για το αν είμαι ή όχι αξιοπρεπής θα το κρίνουν αυτοί που με γνωρίζουν.

Αν σε "ικανοποιεί " αυτό όχι . δεν είναι όλοι οι πελάτες το ίδιο .
Αλλά θα σου πω και κάτι...
Το κράτος π.χ. τι κάνει? αν μια μερίδα κακοπληρωτών δεν πληρώνει .... δυστυχώς για να επιβιώσει το κράτος βάζει στο λούκι και τους καλοπληρωτές (και όχι μόνο ! αλλά αυτά που δεν πληρώθηκαν από τους κακοπληρωτές ) ... φορτώνονται εις διπλούν στους εναπομείναντες δυστυχώς καλοπληρωτές . αλλιώς το κράτος πάει για πτώχευση.
Αν είσαι επίμονος στην θεωρία της "πτωχεύσεως" δεν επιμένω ... έκλεισες εσύ ... έκλεισα και εγώ ... θα κλείσει και ο Nikolas .... και θα δουλεύουν οι αποκλειστικές αντιπροσωπείες .... και τότε θα καταλάβεις την "αξιοπρέπεια" σου όταν θα βλέπεις ότι από τις αντιπροσωπείες να πλουτίζουν και να ληστεύουν (που ληστεύουν ανεξαιρέτως κακοπληρωτών και καλοπληρωτών ) δεν μπορούν να ξεφύγουν ούτε οι κακοπληρωτές ! Τότε θα δείτε πόσο ηλίθιοι ήταν και οι κακοπληρωτές και εμείς οι τεχνικοί.
Τότε θα βρεθείς εσύ το πολύ πολύ υπάλληλος της αντιπροσωπείας με αμυδρό μισθό , και τα χοντρά κέρδη στην αντιπροσωπεία ! ορίστε ποια θα είναι η αξιοπρέπεια του μέλλοντος σου , αλλά και του καλοπληρωτή.

σύμφωνα με τη θεωρία σου καλα εκανε ο πελατης του νικου και ΕΓΙΝΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΟΛΕΨΕ την αλλη φόρα θα γίνω και εγω λαμογιο

Τον τεχνικό θα τον έχεις στο σπίτι σου ..από εξάμηνο και πάνω. και αν ... μέχρι τότε φόρα και κανένα ισοθερμικό τζάκετ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119831 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
γιατι συμβουλεύεις ενα υδραβλικο να γινει λαμογιο εμενα δεν με ξερεις αλλα αν ειμασταν φιλοι και θα σου ελεγα οτι πηγα το αμαξι για σερβις και μου ζητησαν 500e θα μου λεγες να σηκωθώ και να φύγω και να μη τους πληρώσω

ΦΙΛΕ ΟΣΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΗΡΘΑΝ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΑ

ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΓΙΑ ΤΟ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΌ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΦΟΥΡΙΤΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119835 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
Μ΄άλλα λόγια να αγαπιώμαστε.Δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω.Μπλέκεις πολλά πράγματα μαζί.Το θέμα μας αν δεν θυμάσαι είναι ότι από την στιγμή που θα σου τύχη ένας πελάτης μακάκας πρέπει από εκεί και πέρα να τους αντιμετωπίζεις όλους σαν μακάκες.Αυτό δεν δέχομαι.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119836 από Κυριακίδης 2

ΦΙΛΕ ΟΣΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΗΡΘΑΝ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΑ
ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΓΙΑ ΤΟ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΌ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΦΟΥΡΙΤΗ

Μα στο προηγούμενο μήνυμα δήλωσες και έδωσες δίκιο στον κακοπληρωτή ... και λες στην συνέχεια .... " αν είναι έτσι θα γίνω και εγώ λαμόγιο" .
Εντάξει συγνώμη ... φαίνεται το πήρε με άλλη έννοια αυτό που δήλωσες (ότι τελικά είσαι από αυτούς που πληρώνουν ) ενώ έτσι όπως το έγραψες , έδωσες την εντύπωση του αντιθέτου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ