Η εξομολόγηση του τεχνικου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119789 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
Τι συζητατε μωρε;

Το αυτονοητο;
Οτι εγινε μια συμφωνια κ ο "λακαμας" δεν πληρωσε τα συμφωνηθεντα;
Εγινε καμμια συμφωνια οτι ο τεχνικος θα επρεπε να δουλεψει 1-2 ωρες για να παρει 100euro;
Εκανε 130χλμ,εδωσε λυση κ η αλλη η χαμουρα το επαιξε τρελλιτσα.
Αν δεν εδινε λυση,ναι θα ηταν θεμα για συζητηση.
Επρεπε να τον πλακωσει στις μπουνιες αλλα θα εβρισκε κ τον μπελα του ο τεχνικος.
Η συμφωνια ειναι συμφωνια.
Τα παντελονια δεν τα φοραμε για να μην κρυωνουμε κυριοι. ;)
Υστερα θελουμε να παμε κ μπροστα ως Εθνος.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, kosmidis80, Grecu_, avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119794 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
Δεν συζητάμε για αυτό.Αυτό και φυσικά και είναι απαράδεκτο.Νομίζω πως αυτό που ενόχλησε είναι αυτά που ειπώθηκαν πιο πάνω."Πως αφού υπάρχουν τέτοιοι πελάτες ε τότε και εγώ θα γίνω λαμόγιο και θα τους ρίχνω όλους στα αυτιά για να προλάβω τέτοιες καταστάσεις".Αν υπάρχει κάποιος που συμφωνή με αυτή την λογική ε τότε τι να πω...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119804 από Κυριακίδης 2

Δεν συζητάμε για αυτό.Αυτό και φυσικά και είναι απαράδεκτο.Νομίζω πως αυτό που ενόχλησε είναι αυτά που ειπώθηκαν πιο πάνω."Πως αφού υπάρχουν τέτοιοι πελάτες ε τότε και εγώ θα γίνω λαμόγιο και θα τους ρίχνω όλους στα αυτιά για να προλάβω τέτοιες καταστάσεις".Αν υπάρχει κάποιος που συμφωνή με αυτή την λογική ε τότε τι να πω...


Theoilia αν και θα σε παραξενέψω .. ούτε και εγώ συμφωνώ με αυτήν την λογική που παραθέτεις .
Πέρα από το τι κάνω εγώ .
στις δικές μου υποχρεώσεις / αγορές (ως πελάτης ) π.χ. να πάω το αυτοκίνητο στο συνεργείο για σέρβις ... εκεί δεν μου δίνετε και εμένα δικαίωμα να το παίξω (δεν πληρώνω ) γιατί? γιατί εκεί υπάρχει μια σωστή οργάνωση που σου λένε φέρε την άδεια κυκλοφορίας κτλ ... και αφού γίνει η επισκευή σε βάζουν να υπογράψεις το τιμολόγιο με την υπογραφή σου . μετά άμα θες παίξε το (δεν πληρώνω) .
Από την στιγμή που η πολιτεία δεν έχει μεριμνήσει στο ίδιο θέμα και για όλους τους επαγγελματίες , τι θέλεις να κάνω εγώ? τον βλάκα?

Το αυτονοητο;
Οτι εγινε μια συμφωνια κ ο "λακαμας" δεν πληρωσε τα συμφωνηθεντα;
Εγινε καμμια συμφωνια οτι ο τεχνικος θα επρεπε να δουλεψει 1-2 ωρες για να παρει 100euro;
Εκανε 130χλμ,εδωσε λυση κ η αλλη η χαμουρα το επαιξε τρελλιτσα.
Αν δεν εδινε λυση,ναι θα ηταν θεμα για συζητηση.
Επρεπε να τον πλακωσει στις μπουνιες αλλα θα εβρισκε κ τον μπελα του ο τεχνικος.
Η συμφωνια ειναι συμφωνια.
Τα παντελονια δεν τα φοραμε για να μην κρυωνουμε κυριοι. ;)
Υστερα θελουμε να παμε κ μπροστα ως Εθνος.


Στέργιο .. είσαι γλύκας ! ακριβώς ! συμφωνία είναι συμφωνία ... αν ο πελάτης τον έβρισκε υπερβολικά ακριβό .. είχε το δικαίωμα να μην συμφωνήσει και να ρωτήσει και αλλού ...
Με την πράξη αυτή του πελάτη στο "στήσιμο" απλά είναι απαράδεκτος ο πελάτης.

τον πήρα γιατί μου τον σύστησε το μαγαζί μου ειπε καλύτερη τιμή εβγαλε και αυτος απο τα ανταλλακτικά αλλα οχι όσα ο αλλος και δεν ειπα πουθενα ότι ότι εγινε στον νικο ηταν σωστο αυτο με το λαμογιο εμενα με πείραξε

Δηλαδή προτιμάς έναν "άσχετο " υδραυλικό όπως υποστηρίζεις επειδή ήταν ο ποιο φθηνός ... και δεν προτιμάς έναν σωστό τεχνικό και ας είναι ποιο ακριβώς ....
Εδώ νομίζω χάνουμε την μπάλα .

Όλο αυτό το σεντόνι, για να δικαιολογήσεις την έκφραση "Γίνε λαμόγιο, μπορείς"?

Απαντώ με "θαρραλέα" επιχειρήματα και ντοκουμέντα (και αυτό με τιμά) γιαυτό χρειάστηκε και το σεντόνι . αλλιώς δεν γινόταν να γίνω σαφείς .... εσύ τι επιχειρήματα έχεις ?

- Τα παραδείγματα δεν επιβεβαιώνουν τον κανόνα

Δηλαδή το παράδειγμα που έδωσα παραπάνω και αν το διάβασες σωστά .... δίνω ένα πλεονέκτημα υπέρ του πελάτη ... + άλλων τόσων παραδειγμάτων στην ιστοσελίδα που σου πρότεινα .... αν αυτά δεν τα εκλαμβάνεις ως προσπάθειες κάποιων τεχνικών στο υπέρ των πελατών ... τότε χάνουμε και πάλι την μπάλα . παρομοίως και για το παρακάτω που το θεωρείς "ισοπέδωση "

- Με την λογική της ισοπέδωσης, ισοπεδώνεσαι κι εσύ ο ίδιος γιατί δεν γίνονται όλα, DIY

- Ήταν λάθος η έκφρασή σου και θα ήταν απλούστερο να το παραδεχθείς

Σαν να θέλεις να προτείνεις στον Nikolas ... να ξαναπάει σε αυτόν που τον έστησε κατόπιν συμφωνίας ....
Αν το "παραδεχόμασταν " τότε δεν θα λεγόμασταν τεχνικοί , αλλά (κίνημα μοίρασε τρόφιμα μπορείς !!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119807 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου
Δεν χρειάζονται ντοκουμέντα για το αυτονόητο.
Το "ντοκουμέντο" που αναφέρεις αποδεικνύει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υποστήριξες.
Ο τεχνικός ήταν καλός, αλλά ζήτησε 180 για μια τσιμούχα, άρα έγινε λαμόγιο και κατακριτέος.
Δηλαδή και η συμβουλή σου προς τον Νικόλα θα τον οδηγήσει στον ίδιο δρόμο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119811 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η εξομολόγηση του τεχνικου

Κυριακίδης 2 έγραψε:

Δεν συζητάμε για αυτό.Αυτό και φυσικά και είναι απαράδεκτο.Νομίζω πως αυτό που ενόχλησε είναι αυτά που ειπώθηκαν πιο πάνω."Πως αφού υπάρχουν τέτοιοι πελάτες ε τότε και εγώ θα γίνω λαμόγιο και θα τους ρίχνω όλους στα αυτιά για να προλάβω τέτοιες καταστάσεις".Αν υπάρχει κάποιος που συμφωνή με αυτή την λογική ε τότε τι να πω...


αν και θα σε παραξενέψω .. ούτε και εγώ συμφωνώ με αυτήν την λογική που παραθέτεις .
Πέρα από το τι κάνω εγώ .
στις δικές μου υποχρεώσεις / αγορές (ως πελάτης ) π.χ. να πάω το αυτοκίνητο στο συνεργείο για σέρβις ... εκεί δεν μου δίνετε και εμένα δικαίωμα να το παίξω (δεν πληρώνω ) γιατί? γιατί εκεί υπάρχει μια σωστή οργάνωση που σου λένε φέρε την άδεια κυκλοφορίας κτλ ... και αφού γίνει η επισκευή σε βάζουν να υπογράψεις το τιμολόγιο με την υπογραφή σου . μετά άμα θες παίξε το (δεν πληρώνω) .
Από την στιγμή που η πολιτεία δεν έχει μεριμνήσει στο ίδιο θέμα και για όλους τους επαγγελματίες , τι θέλεις να κάνω εγώ? τον βλάκα?

Για την ταμπακιέρα κουβέντα όμως.Εσύ δεν το έγραψες το παρακάτω;

Κυριακίδης 2 έγραψε: Το λοιπόν? φίλε ... την πάτησες από έναν (δεν πειράζει που θα πάει στο επόμενο πρόβλημα του δεν θα πας ούτε και αεροπλάνο να σου στείλει) ... βρες το επόμενο θύμα και γίνε και εσύ λαμόγιο δεν γίνεται αλλιώς!


Εγώ σε κρίνω γιατί εξομοιώνεις όλους εμάς τους τυχών πελάτες του κάθε nikola και του ζητάς να μας τα πάρει γιατί είμαστε κακοπληρωτές.Όχι ρε φίλε δεν είναι έτσι τα πράγματα.Και για να ξέρεις και εγώ ελεύθερος επαγγελματίας ήμουν,στην παροχή υπηρεσιών.Αλλά τώρα που το σκέφτομαι ίσως να έκλεισα γιατί δεν ακολούθησα την συμβουλή σου να γίνω λαμόγιο.Αλλά βλέπεις δεν μου το επέτρεπε η αξιοπρέπεια μου.Καλημέρα σας...


φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119813 από Κυριακίδης 2

Όχι ρε φίλε δεν είναι έτσι τα πράγματα.Και για να ξέρεις και εγώ ελεύθερος επαγγελματίας ήμουν,στην παροχή υπηρεσιών.Αλλά τώρα που το σκέφτομαι ίσως να έκλεισα γιατί δεν ακολούθησα την συμβουλή σου να γίνω λαμόγιο.Αλλά βλέπεις δεν μου το επέτρεπε η αξιοπρέπεια μου.Καλημέρα σας...


Τα βλέπεις? μόλις παραδέχτηκες το αυτονόητο ! έκλεισες γιατί ήθελες την "αξιοπρέπεια" σου .
Ενώ στην πραγματικότητα έδωσες το δικαίωμα στους πελάτες να σε καταστρέψουν .. αλλά όχι μόνο αυτό , άφησες και τα χαμένα χρόνια των σπουδών σου και του ιδρώτα σου στο να γίνεις αυτό που ήσουν !!! ... και τώρα τι είσαι? "αξιοπρεπής?"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ