Skladova Tehnika Lotos Max FT προβλημα με καπνισμα

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115777 από MANT
Αρχικα ηθελα να κανω μια παρουσιαση γιατι δεν υπαρχει αλλα πρωτα πρεπει να λυσω ενα θεμα γιατι με προβληματιζει 5 ημερες τωρα.
Εκανα δοκιμη στην σομπα μου και την πρωτη ημερα καπνιζε απο παντου και μυριζε και χαλια.Μου το ειχαν πει αλλα το ειχα διαβασει οτι στην αρχη θα γινεται αυτο λογω του οτι ειναι καινουργια και καιγονται τα χρωματα.
Το θεμα ειναι οτι μετα απο 4 φορες που την εχω αναψει ακομα μου καπνιζει. Σε καμια περιπτωση οπως στην αρχη αλλα μερικες φορες το κανει αρκετα εντονα και αλλες φορες καθολου.
Εχω παρατηρησει οτι αυτο γινεται οταν σβυνει η φλογα και ανοιγω την πορτα για να ριξω νεο ξυλο μεσα, κατα το ανοιγμα ανοιγω λιγο την πορτα και μετα την ανοιγω τελειως οπως μου ειχαν πει αλλα πριν λιγο μου εβγαλε ενα ντουμανι τεραστιο που εκλεισα την πορτα και δεν την ξανααναψα....

Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο???
Απο θεμα εγκαταστασης θα αναφερθω αν ειναι πιο αναλυτικα αλλα πιστευω οτι εχω κανει μια Minimum εγκατασταση χωρις περιτες οριζοντιες σωληνες. (1.5 μ οριζοντια συνολο και 4 μετρα καθετα)
Μηπως θελει να δουλεψει για καποιο διαστημα για να στρωσει???

Ευχαριστω.
Με εκτιμηση Βασιλης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115810 από dimlyk
να ξεχωρισουμε 2 ειδων "καπνισματα" και κυριως οσμες
το πρωτο που καιγονται τα καινουρια μεταλλα (μπορει να χρειατσει καποιο χρονο ακομα και δυνατη φωτια)
και το δευτερο το κακο τραβηγμα της καμιναδας ...σ αυτο πιθανον να θες κανα μετρο ακομα
αν θες περιγραφεις πως ειναι η καμιναδα σου μια και σημασια δεν εχουν μονο τα οριζοντια αλλα κι οι γωνιες και το τελειωμα της κι ακομα αν το σπιτι σου ειναι εντελως στεγανο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115835 από MANT
Στην πρωτη περιπτωση ποσες φορες ειναι συνηθως γιατι ειχα την εντυπωση οτι ηταν για τις 2 πρωτες φορες.
Χθες παντως υστερα απο αρκετο ψαξιμο και λιγο πριν την πεταξω απο το μπαλκονι, νομιζω οτι βρηκα λυση.Σαν πρωταρης στο κομματι αυτο δεν ειχα αδειασει το συρταρι της σταχτης με αποτελεσμα να μην περνει αερα και να εχει μπουκωσει. Σημερα θα γινει καθαρισμος και ελπιζω να λυθει το θεμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ