Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122521 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

Κυριακίδης 2 έγραψε:


Ευχαρτιστώ Ανδρέα.. η σόμπα που έχω είναι σκέτη αερόθερμη (στα χαρακτηριστικά λέει και αισθητήρας νερού?) πάλι μπορεί να ταιριάξει?
Ας γίνω και ποιο αναλυτικός , είναι μια σόμπα Solara 6Kw .. το καλοκαίρι την έκανα την σόμπα μπίλιες , με σκοπό να φτιάξω όμοιο αντίγραφο αυτής , και τα κατάφερα ... καμίνι /πόρτα/ μάνδαλα/ τζάμι/ δεξαμενή / κοχλίας τροφοδοσίας / σαλίγκαρος αναρρόφησης καυσαερίων ... όλα με τα χεράκια μου ... + μίνι τόρνο κτλ

Όμως έπαθα πλάκα όταν προσπάθησα να βρω για το μοντέλο μου τα όμοια ανταλλακτικά όσον αφορά τα ηλεκτρικά μέρη ... δεν βρίσκω απολύτως τίποτα από αυτό το μοντέλο .


-Υπολογιστής Micronova για Αερόθερμη Σόμπα Pellets με 98,80 ¤

Συμπεριλαμβάνονται: Οθόνη LCD, Καλώδιο Σύνδεσης Οθόνης 1m, Αισθητήρας

Χώρου, Αισθητήρας Θερμοκρασίας Καυσαερίων, Κουτί Προστασίας Μαύρο, Σετ

Κουμπωτές Κλέμες Πράσινες . *οι τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ.

τι να σε πω φίλε Κυριακίδη εγώ ένας απλός καταναλωτής είμαι , γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ. να ρωτήσεις ότι θέλεις?
www.hellenic-pellets.gr/contact.asp?lang_id=gr
εγώ πάντως πήρα ένα σετ για να βρίσκετε B)
www.hellenic-pellets.gr/default.asp?lang_id=gr


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122524 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

konstantinos_daver έγραψε: Οι αναπτήρες και οι δύο έχουν το ΄ίδιο μήκος και δεν μπορεί από την μάνα του τα είναι πιο κοντό άσε που δούλευε στην αρχή. Το pipe πρέπει να εφάπτεται με το Tank ? παίζει το σενάριο να έχει κενό και να χάνετε ο αέρας ?

Κώστα η ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ που έβαλες είναι τα ίδια watt? μήπως είναι πιο μικρή? και δεν μπορεί? .........................εμένα έχει κενό.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122915 από konstantinos_daver
Απαντήθηκε από konstantinos_daver στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;
καλησπέρα,

Τα watt είναι ίδια , μου κάνει εντύπωση που όταν κλείσω την εισαγωγή παίρνει εμπρός .

Addicted to ride

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123008 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

konstantinos_daver έγραψε: καλησπέρα,

Τα watt είναι ίδια , μου κάνει εντύπωση που όταν κλείσω την εισαγωγή παίρνει εμπρός .

όντος είναι από τα παράξενα που συναντά καπιος .
ένας φίλος μου ,πήρε την ίδια σόμπα με την δικιά μου, ενώ ανέβασα σχεδόν τέρμα τον αέρα με MAX:2800 ΣΤΟ 2700 δεν μπορεί να απομακρινη τις στάχτες απο το ποτηράκι με αποτέλεσμα να μπουκονη αλλάξαμε 10 μάρκες πελλετ, (εάν στην δικιά μου το βαλω στο 2700 το πελλετ 8α πεταει....)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123027 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

andreas72 έγραψε:

konstantinos_daver έγραψε: καλησπέρα,

Τα watt είναι ίδια , μου κάνει εντύπωση που όταν κλείσω την εισαγωγή παίρνει εμπρός .

όντος είναι από τα παράξενα που συναντά καπιος .
ένας φίλος μου ,πήρε την ίδια σόμπα με την δικιά μου, ενώ ανέβασα σχεδόν τέρμα τον αέρα με MAX:2800 ΣΤΟ 2700 δεν μπορεί να απομακρινη τις στάχτες απο το ποτηράκι με αποτέλεσμα να μπουκονη αλλάξαμε 10 μάρκες πελλετ, (εάν στην δικιά μου το βαλω στο 2700 το πελλετ 8α πεταει....)


οι καμιναδες σας ειναι ιδιες ? η ο ενας εχει 8 μετρα κι ο αλλος 1? ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123029 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπα pellet: πώς λειτουργεί;

konstantinos_daver έγραψε: καλησπέρα,

Τα watt είναι ίδια , μου κάνει εντύπωση που όταν κλείσω την εισαγωγή παίρνει εμπρός .


απ οτι βλεπω οι τεχνικοι του φορουμ δεν εχουν καποια ιδεα να βοηθησουν :)

να σε ρωτησω κατι αν εχεις υποψη σου ,,,το σωληνακι της αντιστασης εχει τιποτα τρυπουλες στην πισω πλευρα του ?
υποψιαζομαι καποιο κατασκευαστικο η λαθος συναρμολογησης αν ισχυει αυτο που λεω ...για καποιο λογο ο αερας δεν περναει απο κει ,,,οταν ταπωνεις την εισαγωγη αναγκαζεται να περασει απο κει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ