Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173311 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΛΕΝΕ ΕΩΣ 3 ΜΕΤΡΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΛΙΣΗ ΤΑΦ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑΠΩΜΕΝΗ Η ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΠΩΜΑΤΟΣ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΤΡΥΠΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΡΟΗ ΥΓΡΟΠΟΙΗΣΕΩΝ) ΓΩΝΙΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ 45 ΜΟΙΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 90 ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΠΕΛΟ ΑΝΤΙΑΝΕΜΕΙΚΟ ΚΑΙ ΙΝΟΞ ΚΑΜΙΝΑΔΑ.ΔΙΠΛΗ ΙΝΟΞ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΛΥ ΚΡΥΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΤΙΜΗ!!!!!!!!!!!!!ΚΑΘΕΤΟ ΤΜΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΘΕΜΑ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΣΟΜΠΕΣ ΑΦΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ Φ80 ΒΑΛΤΕ ΣΥΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΕ Φ100 ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΑΕΡΑ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΚΑΥΣΗΣ ΑΠΟ ΕΞΩ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ(ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ UPS ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ) ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΦΥΣΙΚΗ ΡΟΗ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΠΝΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ ΤΙΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΟΡΤΕΣ ΚΟΡΔΟΝΙΑ Η ΟΠΟΥ ΒΡΕΙ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ!!!!!!!! ΕΠΕΙΣΗΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ ΚΑΥΣΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΥΣΙΜΗ ΥΛΗ ΟΞΥΓΟΝΟ ΚΑΙ ΕΝΑΥΣΗ!!!!!!!!!!!! Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΛΥΝΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΗΜΕΡΙΣΙΑ!!!ΚΑΘΑΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ===ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ  ΚΑΥΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     Κ Α Θ Ε ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ!!!!!! Μ Η Ν ΒΑΖΕΤΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ YOU TUBE ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ Μ Η Ν ΣΚΑΛΙΖΕΤΑΙ ΤΑ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ.ΟΠΟΙΑ ΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΕΔΩ www.facebook.com/kostas.pixas η Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. να μιλησουμε.
Last edit: 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178576 από Olgaki.10
Απαντήθηκε από Olgaki.10 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Καλησπέρα!!! Θέλουμε τα φώτα σου.... Έχω σόμπα πελλετ ravelli μοντέλο HR100.. Ο αέρας είναι πολύ δυνατός και η φλόγα ασταθής με αποτέλεσμα να μου πετάει πολύ πελλετ άκαυστο έξω από το ποτηράκι καύσης.. Ξέρω ότι οι ρυθμίσεις είναι στο Α9.. Πως μπορώ όμως να μειώσω τον αέρα;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178585 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
ΕΧΕΙ ΣΥΣΤΗΜΑ RDS ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΕΡΑ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΚΑΥΣΗΣ <ΑIR FLOW>>.ΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ!!!!!!!ΑΝ ΘΕΣ ΒΡΕΣ ΜΕ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ !!!!!!!!!!!!
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179406 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Ερώτηση, η σόμπα φορτώνει το πέλλετ κατά το ignition, ανάβει κανονικά στο στάδιο waiting flame αλλά το καίει όσο έχει και ο κοχλίας δεν ρίχνει άλλο με αποτέλεσμα να σβήνει δλδ δεν φτάνει στο επόμενο στάδιο working max.

Μήπως έχει πρόβλημα ο αισθητήρας καυσαερίων; Τι προτείνετε να κοιτάξω;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179415 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Απάντησα και αλλού που ξαναγράφεται δες τε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ