Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82441 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

t123321 έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

Παιδια να ρωτήσω κάτι. Έχω την ravelli monica. Πατώντας στο stove status σου βγάζει θερμοκρασία καυσαερίων και στροφές. Πατώντας στο κάτω βελάκι βγάζει:
real flow
1,05 m/s (υποθέτω είναι η μετρήση του αέρα)
Τ.DEB.
μια θερμοκρασία που παίζει γύρω στους 60 βαθμούς
μία δεύτερη θερμοκρασία που παίζει γύρω στους 30 βαθμους

Και μετά από λίγο βγάζει
Τ.SK
μία θερμοκρασία γύρω στους 35-40 βαθμούς
0.00 ALL.N

Τι είναι αυτά τα νούμερα και τι δείχνουν



Το ίδιο και σε μένα, βρήκες κάποια απάντηση στο θέμα ?

Δεν βρήκα τίποτε. Τα ίδια νούμερα βγάζει και σε σένα;


Οχι τα νούμερα παίζουν, αλλά την απάντηση την έδωσε ο Γιάννης παραπάνω.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82800 από γιαννης-δραμα

zevooazaz έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Αυτα τα νουμερα ειναι για την μετρηση της ροης του αερα ας πουμε οτι το πρωτο μετραει την θερμοκρασια εισερχομενου αερα(πρωτος αισθητηρας)για να βρει ποσα m/sec περνανε απο εκει μπαινει σε λειτουργια ο δευτερος αισθητηρας προθερμασμενος κατα 30 βαθμους και ετσι βγαινει ποση ροη αερα εχουμε ανα πασα στιγμη(debimetro)!


μιλαμε για κατι πολυ σημαντικό λοιπον... η θερμοκρασία του αέρα που βγαίνει στο χώρο... ή κάνω λάθος ??

Μιλαμε για τον αερα που εισερχεται στο χωρο καυσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83006 από zevooazaz
Απαντήθηκε από zevooazaz στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

zevooazaz έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Αυτα τα νουμερα ειναι για την μετρηση της ροης του αερα ας πουμε οτι το πρωτο μετραει την θερμοκρασια εισερχομενου αερα(πρωτος αισθητηρας)για να βρει ποσα m/sec περνανε απο εκει μπαινει σε λειτουργια ο δευτερος αισθητηρας προθερμασμενος κατα 30 βαθμους και ετσι βγαινει ποση ροη αερα εχουμε ανα πασα στιγμη(debimetro)!


μιλαμε για κατι πολυ σημαντικό λοιπον... η θερμοκρασία του αέρα που βγαίνει στο χώρο... ή κάνω λάθος ??

Μιλαμε για τον αερα που εισερχεται στο χωρο καυσης.


....αρα κάνω λάθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83075 από ΕΥΘΥΜΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΗΣ στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
γιαννη-δραμα παρακαλω επικοινωνησε μαζι μου σε αυτο το (χωρις τα 2 κενα πριν και μετα το @ ) mail: milonasefth @ yahoo.gr χρειαζομαι την συμβουλη σου για ενα προβλημα που εχω με την σομπα στο Καλαμπακι Δραμας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83197 από γιαννης-δραμα

ΕΥΘΥΜΗΣ έγραψε: γιαννη-δραμα παρακαλω επικοινωνησε μαζι μου σε αυτο το (χωρις τα 2 κενα πριν και μετα το @ ) mail: milonasefth @ yahoo.gr χρειαζομαι την συμβουλη σου για ενα προβλημα που εχω με την σομπα στο Καλαμπακι Δραμας!

Ευθυμη καλο ειναι να γραφουμε εδω οτι προβληματα εχουμε μπας και βοηθηθει και κανενας αλλος που ισως να εχει το ιδιο προβλημα,και πιθανοτατα να βοηθηθεις και εσυ απο καποιο αλλο μελλος που ισως να γνωριζει κατι παραπανω απο μενα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86668 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

ΠέτροςΤ έγραψε: Εγω θα εχω προβλημα στο καθαρισμα γιατι η hrv160 που εχω δεν μπορω να καταλαβω πως καθαριζει μετα τον κοφτη και πισω,δηλαδη εκει που χτυπαει πανω η φωτια μεχρι να φτασει πισω στην εξαγωγη.
Στανταρ εχει μαζεψει πολυ σταχτη εκει αλλα δεν μπαινει χερι,ειχα προσπαθησει με φυσερο μια μερα αλλα γεμισα σταχτη.
Ξερει κανεις τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?
Τον θαλαμο τον καθαριζω σωστα αλλα απο εκει και περα??


Πέτρο το τζάμι σου μαυρίζει καθόλου ? Αν ναι μετά από πόση ώρα? Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στον αέρα - πέλλετ (P.max, P.min, eco ) ?

Ευχαριστώ,

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ