Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33767 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Απ: Συμβουλές για σόμπες Ravelli
δεν ρωτάς καλήτερα αυτούς? θα ξέρουν περισσότερα :
http://www.housekalor.eu/prodotto/150903941108/STUFA-PELLET-IDRO-HYDRO-14KW-HR-100-RAVELLI-ECOTECK-PR-TERMOSIFONI-POELE-PELLETS.aspx

Akrit έγραψε: Να κάνω και εγώ μία ερώτηση.
Έχω την RAVELLI HR100 υπάρχουν έτοιμα προγράμματά στο μενού, για καύση διαφορετικών σε ποιότητα pellets;
Και πως γίνεται η ρύθμιση για την καύση, κωδικός κ.λ.π.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35175 από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

katsar έγραψε: Καλησπέρα σας φίλοι μου. Είμαι τεχνικός για τις σόμπες pellet και συγκεκριμένα στις Ravelli.Ήμουν τεχνικός σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά έφυγα από εκεί και τώρα είμαι ανεξάρτητος. Μπορώ να βοηθήσω αρκετά πάνω σε θέματα όπως τοποθέτησης, ρύθμισης, αντιμετώπιση προβλημάτων δεδομένης της εμπειρίας μου. Αν κάποιος από εσάς έχει σόμπα Ravelli και έχει κάποιο πρόβλημα μπορεί να μου στείλει ένα mail και να μου πει τι χρειάζεται και εγώ θα τον βοηθήσω όπως μπορώ. Σας ευχαριστώ.




ΚΑΛΗΜΕΡΑ
εχω μια σομπα Ravelli R70.θέλω να αλλάξω τον αέρα και την ποσότητα των πελλετ αλλά όταν πατάω ταυτόχρονα τα κουμπιά 6 και 7 δεν μεταφέρομαι στο μενου για να κάνω την αυξομείωση πελλετ και αέρα. τι μπορεί να συμβαίνει. να πω επίσης ότι η γυναίκα μου είπε μια φορά ότι πατούσε τα διάφορα κουμπιά της σόμπας και δεν ξέρει άν έχει κάνει καμία αλλαγή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35211 από γιαννης-δραμα

ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:

katsar έγραψε: Καλησπέρα σας φίλοι μου. Είμαι τεχνικός για τις σόμπες pellet και συγκεκριμένα στις Ravelli.Ήμουν τεχνικός σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά έφυγα από εκεί και τώρα είμαι ανεξάρτητος. Μπορώ να βοηθήσω αρκετά πάνω σε θέματα όπως τοποθέτησης, ρύθμισης, αντιμετώπιση προβλημάτων δεδομένης της εμπειρίας μου. Αν κάποιος από εσάς έχει σόμπα Ravelli και έχει κάποιο πρόβλημα μπορεί να μου στείλει ένα mail και να μου πει τι χρειάζεται και εγώ θα τον βοηθήσω όπως μπορώ. Σας ευχαριστώ.




ΚΑΛΗΜΕΡΑ
εχω μια σομπα Ravelli R70.θέλω να αλλάξω τον αέρα και την ποσότητα των πελλετ αλλά όταν πατάω ταυτόχρονα τα κουμπιά 6 και 7 δεν μεταφέρομαι στο μενου για να κάνω την αυξομείωση πελλετ και αέρα. τι μπορεί να συμβαίνει. να πω επίσης ότι η γυναίκα μου είπε μια φορά ότι πατούσε τα διάφορα κουμπιά της σόμπας και δεν ξέρει άν έχει κάνει καμία αλλαγή.

Ισως να απενεργοποιησατε το μενου για την αυξομειωση πελλετ-αερα απο το default settings,αλλα για να γινει αυτο εχω την εντυπωση οτι ζηταει και κωδικο.Σβησε την σομπα απο πισω απ το κουμπακι και ξανανοιξε την και δες το!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35249 από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
την έσβησα και την άναψα και πάλι δεν δουλευουν τα δυο πλήκτρα. δεν ξερω τι συμβαίνει. πήγα και στο default settings και χρειάζεται κωδικό .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35251 από γιαννης-δραμα

ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε: την έσβησα και την άναψα και πάλι δεν δουλευουν τα δυο πλήκτρα. δεν ξερω τι συμβαίνει. πήγα και στο default settings και χρειάζεται κωδικό .

A9 ο κωδικος,αν νομιζεις οτι μπορεις να μπεις στο μενου καντο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35273 από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
φίλε να σαι καλά !!! το έφτιαξα . το draught ήταν στο off και το ενεργοποίησα :) :)

ευχαριστώ πολύ!!!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ