Ρυθμίσεις σόμπας pellet για πρώτη φορά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58107 από ΗΛΙΑΣ

EcoSpar έγραψε: Αντιστοιχούν στις τιμές του βεντιλατέρ εισόδου ζεστού αέρα στο χώρο του δωματίου

οι δικες μου που εχω (το manual)ειναι
στην 1 ...23
στην 2 ....23
στην 3 ....30
στην 4 ....34
στην 5 ....34
εχουμε καποιες ψιλοδιαφορες.θα μπορουσες να μου πεις και για το βεντυλαντερ του εξαερισμου του καπνου γιατι μου φαινεται λιγο εντονος οι δικες μου ειναι:
στην 1...22
στην 2...24
στην 3...28
στην 4...27
στην 5...30
και για τον κοκλεα ειναι
στην 1... 1.6
στην 2... 1.8
στην 3... 2
στην 4... 2.3
στην 5... 2.9

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58116 από EcoSpar
Οι τιμές κοχλία και βεντιλατέρ καυσαερίων είναι νορμάλ

Οπότε θα μπορούσες άνετα να αλλάξεις τις τιμές που σου έγραψα παραπάνω για το βεντιλατέρ αέρα στο χώρο...

Οι τιμές που έχεις στις ρυθμίσεις σου είναι το μέγιστο...(Δεν είναι λάθος) αλλά αν επιμένεις να μειώσεις λιγάκι τα ντεσιμπέλ μπορείς άνετα να βάλεις τις τιμές που σου έγραψα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58126 από ΗΛΙΑΣ

EcoSpar έγραψε: Οι τιμές κοχλία και βεντιλατέρ καυσαερίων είναι νορμάλ

Οπότε θα μπορούσες άνετα να αλλάξεις τις τιμές που σου έγραψα παραπάνω για το βεντιλατέρ αέρα στο χώρο...

Οι τιμές που έχεις στις ρυθμίσεις σου είναι το μέγιστο...(Δεν είναι λάθος) αλλά αν επιμένεις να μειώσεις λιγάκι τα ντεσιμπέλ μπορείς άνετα να βάλεις τις τιμές που σου έγραψα...

ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες, εχω κατεβασει στην πρωτη σκαλα την δικια σου ρυθμιση και ηδη τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα.αν κατεβασω και τον εξαερισμο καπνου απο 22 σε 12 τουλαχιστον στην πρωτη σκαλα, θα υπαρχει προβλημα.να το δοκιμασω να δω πως θα παει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58130 από EcoSpar
Φίλε "παλτακης"

Μάλλον τα 40 ευρώ προορίζονταν για τη τσέπη του τεχνικού που θα σου έκανε τις ρυθμίσεις...Ντροπή!!!

Οκ για τη τοποθέτηση της καμινάδας αλλάζει το θέμα...είναι οι εργατοώρες, η εμπειρία, η τεχνογνωσία... Αυτά την σήμερον εποχή μετράνε σε ευρώ...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by EcoSpar.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58148 από EcoSpar
Η μικρότερη τιμή που θα πρότεινα είναι 18 στην ισχύ 1...αλλά θα πρέπει να χαμηλώσεις και τη ρίψη των πέλλετ στο 1.2...Αυτά πάντα για την ισχύ 1

Αν έχεις πολύ χαμηλό αέρα στο χώρο καύσης θα έχεις προβλήματα στάχτης στο "ποτηράκι" καύσης και θα χρειάζεται συχνό καθαρισμό (2-3 φορές την ημέρα) για να αποδίδει στο μέγιστο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58188 από ΗΛΙΑΣ

EcoSpar έγραψε: Η μικρότερη τιμή που θα πρότεινα είναι 18 στην ισχύ 1...αλλά θα πρέπει να χαμηλώσεις και τη ρίψη των πέλλετ στο 1.2...Αυτά πάντα για την ισχύ 1

Αν έχεις πολύ χαμηλό αέρα στο χώρο καύσης θα έχεις προβλήματα στάχτης στο "ποτηράκι" καύσης και θα χρειάζεται συχνό καθαρισμό (2-3 φορές την ημέρα) για να αποδίδει στο μέγιστο...

ok,το δοκιμαζω και το βλεπουμε,ευχαριστω ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ