Ρυθμίσεις σόμπας pellet για πρώτη φορά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57481 από ΗΛΙΑΣ
καλησπερα eco spar,εχω αγορασει φετος απο το ιντερνετ την karina 10kw.Την τοποθετησα μονος,δουλευει τελεια σε ολες τισ σκαλες.Θα μπορουσες να μου πεις μια ρυθμιση τουλαχιστον στην πρωτη σκαλα για να ελαχιστοποιησω τον θορυβο,ευχαριστω.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57645 από EcoSpar
Καταρχήν ...Ευχαριστώ το φόρουμ που με δέχθηκε σαν μέλος του.

Διάβασα τους όρους και δεν πρόκειται να διαφημίσω ή να δυσφημίσω ποτέ κάποιο είδος πέλλετ ή μοντέλο σόμπας...Όλα είναι άριστα αρκεί να καταφέρουμε τελικά να συνεργαστούμε μαζί τους!!!

Όσον αφορά την ερώτηση του φίλου μας Ηλία θα ήθελα να του απαντήσω...

Το μόνο που μπορείς να "πειράξεις" είναι το βεντιλατέρ (εισόδου θερμού αέρα στο χώρο)...

Αλλά και πάλι με προσοχή... γιατί η υπερβολική μείωση ροής αέρα από τα τούμπα, μπορεί να προκαλέσει υπερθέρμανση της σόμπας, ακόμα και στην ισχύ 1.

Δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω λεπτομερέστερες "τεχνικές" οδηγίες, (πώς θα το κάνεις αυτό μόνος σου) γιατί:
1ον είναι στις υποχρεώσεις αυτού που σου πούλησε τη σόμπα από το διαδίκτυο και...
2ον θα ήταν προτιμότερο να επέμβει σε αυτές τις ρυθμίσεις κάποιος ειδικός.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by EcoSpar.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT, anggelo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57739 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ρυθμίσεις σόμπας pellet για πρώτη φορά

EcoSpar έγραψε: Καταρχήν ...Ευχαριστώ το φόρουμ που με δέχθηκε σαν μέλος του.

Διάβασα τους όρους και δεν πρόκειται να διαφημίσω ή να δυσφημίσω ποτέ κάποιο είδος πέλλετ ή μοντέλο σόμπας...


Καλή συνέχεια! :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57766 από παλτακης

EcoSpar έγραψε: Καλώς σας βρήκα...


Η ρυθμίσεις είναι δωρεάν νομίζω και δεν είναι κακό, να ανάψει τη σόμπα κάποιος πιο έμπειρος για πρώτη φορά.


Εμενα το καταστημα που αγορασα την σομπα μου ζητησε 40 ευρω για την ρυθμιση της ......και 100 ευρω περιπου για τοποθετηση καμιναδας (δοξα το θεο τα χερια πιανουν και το μυαλο λειτουργει οποτε την εβαλα μονος ) αλλα και την πρωτη λειτουργια την εκανα ακολουθωντας το μανιουαλ του αντιπροσωπου οπου συνοδευε την σομπα .

Τελικα η πρωτη εκκινηση και ρυθμιση ειναι ή δεν ειναι δωρρεαν ή εχει να κανει με τον εκαστοτε επιχειρηματια ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57772 από dimlyk
στην περιπτωση μου ηταν ολα δωρεαν ...αλλα καλυτερα να ρωτησεις αυτους που ζητανε τα 250 ε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57822 από ΗΛΙΑΣ
ευχαριστω eco spar για την απαντηση,οπως προαναφερα την σομπα την τοποθετησα μονος,τωρα για την ρυθμιση μπορω με κλειστα ματια να μπω στο μενου της και να κανω οποια ρυθμιση θελω.Απλως θελω να μαθω ποια νουμερα να τοποθετησω τουλαχιστον στην πρωτη σκαλα για να μειωσω τον θορυβο,χωρισ βεβαια να προκαλεσουμε κανενα προβλημα στην σομπα (ταχυτητα εξαερισμου του καπνου,ταχυτητα κινηρα μεταβολης,χρονος του ΟΝ κινητηρα κοκλεα)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και παλι για το ενδιαφερον σου....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ