Ρυθμίσεις σόμπας pellet για πρώτη φορά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #27414 από anggelo
Γεια σας.Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω αγοραση μια σομπα πελλετ αερος και θελω να την λειτουργησω για πρωτη φορα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν θα πρεπει και ειναι καλυτερα να γινει το πρωτο αναμα και ρυθμιση απο εμπειρο τεχνικο η μπορω με μια βοηθεια να το κανω και εγω.Σας ευχαριστω. :blush:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27432 από michalisgr
βαζεις μεσα τα πελλετ...πατας το ΟΝ και αναβει μονη της.. δε κανεις κατι αλλο.. Απλα να εχεις τοποθετησει σωστα τη καμιναδα.!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anggelo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27440 από mastoras
Καλημέρα.

Οι σόμπες έρχονται έτοιμες [ρυθμισμένες] για λειτουργία.

Οπως είπε και michalisgr γεμίζεις το δοχείο με πέλλετ καλής ποιότητας, ανάβεις τον διακόπτη τροφοδοσίας ρεύματος, και στην συνέχεια το ON από τον ηλεκτρονικό πίνακα, της σόμπας.

Ορισμένες σόμπες χρειάζονται κατά το πρώτο άναμμα, να ρίξουμε με το χέρι μας στο πιατάκι καύσης μισή χούφτα πέλλετ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anggelo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27443 από michalisgr
καλο θα ηταν και βεβαια για οσους το επιθυμουν οι μπορουν να ανεβαζουν και ενα βιντεακι της σομπας τους αλλα επισης και της καμιναδας τους.. ειδικα για οσους την αναβουν για πρωτη φορα... ετσι θα μπορουμε να δινουμε πληροφοριες σε τυχον λανθασμενη τοποθετηση της σομπας ή της καμιναδας..ή εστω να επισυαμανουμε κατι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #27459 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Ρυθμίσεις σόμπας pellet για πρώτη φορά

mastoras έγραψε: Καλημέρα.

Οι σόμπες έρχονται έτοιμες [ρυθμισμένες] για λειτουργία.

Οπως είπε και michalisgr γεμίζεις το δοχείο με πέλλετ καλής ποιότητας, ανάβεις τον διακόπτη τροφοδοσίας ρεύματος, και στην συνέχεια το ON από τον ηλεκτρονικό πίνακα, της σόμπας.

Ορισμένες σόμπες χρειάζονται κατά το πρώτο άναμμα, να ρίξουμε με το χέρι μας στο πιατάκι καύσης μισή χούφτα πέλλετ.

Και μία χούφτα μη σου πω!!!
Αναλόγως , μέχρι να γεμίσει ο κοχλίας με πέλλετ.
Αν αποτύχει η έναυση , καθάρισε το πιατάκι και ξαναδοκίμασε.
Οταν λειτουργήσει πλέον κανονικά ολλα θα γίνονται μόνο με το on-off.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27808 από anggelo
Γεια σας και παλι.Ο λογος που εγραψα για αυτο το θεμα ειναι οτι το καταστημα που αγορασα την σομπα μου ειπε οτι μονος μου θα ειναι λιγο δυσκολο να στησω την σομπα για πρωτη φορα και καλο θα ηταν να ερχοταν ο τεχνικος της εταιριας.Η αληθεια ειναι δεν γνωριζω οτι κατα το καψιμο του πελλετ εαν δημιουργηθουν καποια μικροπροβληματα πως θα μπορεσω εγω να τα διορθωσω με την καταληλη ρυθμιση και αν η ρυθμιση της σομπας ειναι ευκολη υποθεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ