Σόμπα pellet... τι άλλο μπορεί να κάψει;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25680 από love.bacardi
Καλησπερα σε ολους ανοιγω αυτο το θεματακι γιατι προχτες συγκεκριμενα εφτασε στα αυτια μου κατι για τυπου πελλετ απο κουκουτσι βερικοκιας. δεν εχασα την ευκαιρια να παρω να ρωτησω τι γινετε του ειπα οτι εχω σομπα πελλετ και μου ειπε οτι δεν εχει θεμα, μαλιστα οπως λεει εχε θερμογονω 5170.
τωρα μου ειπε οτι τελειωσε η πρωτη παρτιδα και περιμενει δευτερη με την πρωτη να εχει 140 χωρις ΦΠΑ.
του ειπα οταν την παρει να μου στειλει να το δοκιμασω. παλι ειναι σε 15κιλα αλλα η παλετα εχει 900κιλα. οχι τοννο.
περιμενω αποψεις απο δοκιμες πειραματα
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25922 από magdalen
Ενδιαφέρομαι κι εγώ. Όταν μάθεις περισσότερα, μπορείς σε παρακαλώ να με ενημερώσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25953 από Theoharidis sa

love.bacardi έγραψε: Καλησπερα σε ολους ανοιγω αυτο το θεματακι γιατι προχτες συγκεκριμενα εφτασε στα αυτια μου κατι για τυπου πελλετ απο κουκουτσι βερικοκιας. δεν εχασα την ευκαιρια να παρω να ρωτησω τι γινετε του ειπα οτι εχω σομπα πελλετ και μου ειπε οτι δεν εχει θεμα, μαλιστα οπως λεει εχε θερμογονω 5170.
τωρα μου ειπε οτι τελειωσε η πρωτη παρτιδα και περιμενει δευτερη με την πρωτη να εχει 140 χωρις ΦΠΑ.
του ειπα οταν την παρει να μου στειλει να το δοκιμασω. παλι ειναι σε 15κιλα αλλα η παλετα εχει 900κιλα. οχι τοννο.
περιμενω αποψεις απο δοκιμες πειραματα


Έχει σημασία να δείς τι ρύπους θα έχεις και πόσο στάχτη βγάζει, επίσης το clinker που θα σου αφήσει στο ποτηράκι.
Επειδή στην εταιρεία μας έχουμε και μηχανές παραγωγής πελλετ, και έχω δοκιμάσει θρυμματισμό και πελλετοποίηση του κουκουτσιού, νομίζω οτι το μεγαλύτερο κακό το κάνει ο σπόρος του κουκουτσιού, ο οποίος λειτουργεί και ώς συγκολλητικό, εάν δεν εμπεριέχεται ο σπόρος τότε είναι αδύνατο να συγκολλήσει οπότε θα χρειαστεί κάποιο χημικό. Anyway μπορείς να δοκιμάσεις και να μας πείς, η τιμή είναι πολύ ελκυστική.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25954 από Theoharidis sa
Εγώ έχω δοκιμάσει να κάψω καλαμπόκι (σπόρους) στις σόμπες μας και έχει υπερβολικά μεγάλη θερμογόνο απόδοση, βέβαια το πρόβλημα είναι οτι καθυστερεί στην αρχική ανάφλεξη, και ζορίζεται η αρίδα τροφοδοσίας, αλλά με κόστος παραγωγής τόσο χαμηλό για τους Έλληνες παραγωγούς, είναι μία λύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25960 από fisikos50
Με τα αποξηραμένα σκ@τά της Ψυττάλειας (Αττική) δεν μπορεί να φτιαχτεί πέλετ φθηνό και να καίμε αυτό;

Αν βγει τέτοιο προϊόν πάω και αγοράζω σόμπα πέλετ αυθημερόν λέμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25979 από Theoharidis sa

fisikos50 έγραψε: Με τα αποξηραμένα σκ@τά της Ψυττάλειας (Αττική) δεν μπορεί να φτιαχτεί πέλετ φθηνό και να καίμε αυτό;

Αν βγει τέτοιο προϊόν πάω και αγοράζω σόμπα πέλετ αυθημερόν λέμε!


Φίλε έχω χειρότερη εμπειρία απο'σένα έχω κάνει πελλετ απο αποξηραμένα σκ@τα ορνιθοτροφείου και αγελάδας, εκεί να δεις γούστα, να κάθεσαι πάνω απο την πελλετομηχανή και να τρώς όλες τις αναθυμιάσεις . Τη Ψυττάλεια μου λες μιλάμε για το total shit party.
δες αυτό για να καταλάβεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ