Ιδιοκατασκευές & βελτιώσεις σομπών pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2114 από sta1
Ψάχνοντας για βεντιλατέρ που θα μπει σε μία πατέντα στο τζάκι ενός φίλου, έπεσε το μάτι μου σε εγκέφαλο με τα παρελκόμενα για σόμπα πέλλετ....
Ισως δίνω ιδέα σε κάποιο φίλο που θέλει να πειραματιστεί , γιατί όχι σε ιδιοκατασκευή σόμπας πέλλετ....
Για εμένα το δυσκολότερο σημείο της κατασκευής είναι η πλακέτα με το softwere...
Εφόσον αυτό πωλείται κομπλέ.... www.ploutarchos.gr/Catalog/index.php?mai...h=69&products_id=355
Και εδώ www.thermis-sa.gr/english/details.php?pid=532
Αν το ψάξει κάποιος βέβαια ίσως μπορεί να το βρει και εκτός Ελλάδας (ιδέα ρίχνω)
Κάποιος με χρόνο και όρεξη ίσως επιχειρήσει κάτι και θα ήταν ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ να το μοιραστεί μαζί μας εδώ. ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2116 από N1k0s
Ωραία πράγματα !

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2149 από Nasikas

sta1 έγραψε: Ψάχνοντας για βεντιλατέρ που θα μπει σε μία πατέντα στο τζάκι ενός φίλου, ;)

μου περίσεψε ένα βιντυλατερ σόμπας πέλλετ(ήλθε λάθος μοντέλο απο εξωτερικό).
Μου πιάνει χώρο και δεν ξερω τι να το κάνω. Αν είναι για πατεντιά, σου το χαρίζω. (αν θελεις διαστασεις κλπ πες μου --να σου βγάλω και φωτό ακόμα- ειναι κιλθνδρικό όμως))


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2154 από sta1

Nasikas έγραψε:

sta1 έγραψε: Ψάχνοντας για βεντιλατέρ που θα μπει σε μία πατέντα στο τζάκι ενός φίλου, ;)

μου περίσεψε ένα βιντυλατερ σόμπας πέλλετ(ήλθε λάθος μοντέλο απο εξωτερικό).
Μου πιάνει χώρο και δεν ξερω τι να το κάνω. Αν είναι για πατεντιά, σου το χαρίζω. (αν θελεις διαστασεις κλπ πες μου --να σου βγάλω και φωτό ακόμα- ειναι κιλθνδρικό όμως))

To θέλω πως δεν το θέλω..... σε πατέντα μπαίνει και θα προσαρμοστεί...
Αν μπορεις να μου σταλει με κούριερ με έξοδα δικά μου...
Στάθης Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2441 από sta1

sta1 έγραψε:

Nasikas έγραψε:

sta1 έγραψε: Ψάχνοντας για βεντιλατέρ που θα μπει σε μία πατέντα στο τζάκι ενός φίλου, ;)

μου περίσεψε ένα βιντυλατερ σόμπας πέλλετ(ήλθε λάθος μοντέλο απο εξωτερικό).
Μου πιάνει χώρο και δεν ξερω τι να το κάνω. Αν είναι για πατεντιά, σου το χαρίζω. (αν θελεις διαστασεις κλπ πες μου --να σου βγάλω και φωτό ακόμα- ειναι κιλθνδρικό όμως))

To θέλω πως δεν το θέλω..... σε πατέντα μπαίνει και θα προσαρμοστεί...
Αν μπορεις να μου σταλει με κούριερ με έξοδα δικά μου...
Στάθης Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... :)

Τι να πω!!!!!
Μου στάλθηκε το μοτέρ και με έξοδα δικά σου??????????? :ohmy:
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ρε Κώστα!!! χρωστάω μεγάλη χάρη....
Κράτα το τηλέφωνό μου και οτι εξυπηρέτηση θέλεις απο Αθήνα μη διστάσεις να μου το πεις θα είναι ευχαρίστηση για μένα πραγματικά.. σε ευχαριστώ και πάλι. :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2645 από mastoras

sta1 έγραψε: ...........Ισως δίνω ιδέα σε κάποιο φίλο που θέλει να πειραματιστεί , γιατί όχι σε ιδιοκατασκευή σόμπας πέλλετ....
Κάποιος με χρόνο και όρεξη ίσως επιχειρήσει κάτι και θα ήταν ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ να το μοιραστεί μαζί μας εδώ. ;)


PELLET :woohoo: μου αρέσει, και πιο πολύ μου αρέσει που διαβάζω εδώ τις εμπειρίες των πελλετάκιδων. Αλλά πολλά τα λεφτά......και το έριξα στα καυσόξυλα.

Εφόσον όμως από εδώ και πέρα θα χρειαστεί λόγω ανάγκης να πειραματιστούμε σε δεκάδες άλλα πράγματα, αλλάζοντας τρόπους και συνήθειες για την επιβίωση, να μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που έπεσε σε αυτό θέμα.

ΙΔΟΚΑΤΑΣΚΕΥΉ ΣΟΜΠΑΣ ΠΕΛΛΕΤ :woohoo: ......γνωρίζει περισσότερα κανείς ? Σχέδια, link, φωτογραφίες, κτλ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ