Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50992 από Tsimp

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω το Γιάννη με το Μιχάλη η όποιος άλλος έχει φίλτρο του κ. Μοσχαλη.Μέχρι ποιο σημείο φτάνει το νερό μέσα στο φίλτρο ρωτάω γιατί ανακάλυψα κάτι.Όταν βάζω νερό παραπάνω από εκεί περίπου που δείχνει στη φώτο μου βζαζει υδρατμούς έξω ενώ όταν είναι από εκεί και κάτω τίποτα δεν ξέρω αν το νερό πρέπει να είναι ποιο πάνω,αλλά έξω δεν βγάζει καθόλου υδρατμούς και σώθηκα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #51055 από γιαννης-δραμα

Tsimp έγραψε:


Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω το Γιάννη με το Μιχάλη η όποιος άλλος έχει φίλτρο του κ. Μοσχαλη.Μέχρι ποιο σημείο φτάνει το νερό μέσα στο φίλτρο ρωτάω γιατί ανακάλυψα κάτι.Όταν βάζω νερό παραπάνω από εκεί περίπου που δείχνει στη φώτο μου βζαζει υδρατμούς έξω ενώ όταν είναι από εκεί και κάτω τίποτα δεν ξέρω αν το νερό πρέπει να είναι ποιο πάνω,αλλά έξω δεν βγάζει καθόλου υδρατμούς και σώθηκα

Γιαννη και εγω το νερο το εχω καπου εκει και μου βγαζει καποιες στιγμες λιγοτερο και καποιες φορες περισοτερο βεβαια παιζει ρολο και η εξωτερικη θερμοκρασια οπως και σε ποια σκαλα το καις!Παντως το νερο πρεπει να ειναι σιγουρα πανω απ την αντλια και οχι ποιο κατω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57619 από michalisgr
ερωτηση προς ολους οσους εχουν αυτο το φιλτρο. ο σωληνας που παει το νερο απο την αντλια στο φιλτρο αλουμινιου εχει γεμισει με κομματακια πελλετ που εχουν ως αποτελεσμα να μη περναει η ποσοτητα νερου που περνουσε κατι που εχει σαν αποτελεσμα να μου μαυριζει το καπελο απο το φιλρο (ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ). Προσπαθησα να το ανοιξω να το καθαρισω αλλο το μονο που καταφερα ηταν να κανω ζημια στο φιλρο.. εχετε καμια αλλη ιδεα;; να βαλω σοδα μεσα την ωρα που δουλευει το φιλτρο μπας και βγαλει τις βρωμιες απο το σωληνα;; εχω βαλει ηδη ξυδι αλλα δε κανει τιποτα... παρακαλω για βοηθεια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57652 από theoilia

michalisgr έγραψε: ερωτηση προς ολους οσους εχουν αυτο το φιλτρο. ο σωληνας που παει το νερο απο την αντλια στο φιλτρο αλουμινιου εχει γεμισει με κομματακια πελλετ που εχουν ως αποτελεσμα να μη περναει η ποσοτητα νερου που περνουσε κατι που εχει σαν αποτελεσμα να μου μαυριζει το καπελο απο το φιλρο (ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ). Προσπαθησα να το ανοιξω να το καθαρισω αλλο το μονο που καταφερα ηταν να κανω ζημια στο φιλρο.. εχετε καμια αλλη ιδεα;; να βαλω σοδα μεσα την ωρα που δουλευει το φιλτρο μπας και βγαλει τις βρωμιες απο το σωληνα;; εχω βαλει ηδη ξυδι αλλα δε κανει τιποτα... παρακαλω για βοηθεια..


Έχει τέτοιο θέμα με βουλώματα;Κακό αυτό.Μπορεί άραγε να μπει κάτι σαν φίλτρο στο σωληνάκι για να προλάβουμε τέτοιες καταστάσεις;Εγώ χθες το παρέλαβα και αν είναι να ψάξω τώρα που είναι νωρίς κάποιον τρόπο για να αποφευχθούν τέτοια προβλήματα.Μιχάλη αν θυμάμαι καλά είσαι απο τους πρώτους χρήστες αυτου του φίλτρου.Το αδιάζεις καθόλου το νερό;Κάτι για καθάρισμα καθε 200 ώρες μου είπε ο κ. Μοσχαλης.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57657 από Moschalis
Καλημέρα,
Αγαπητέ michalisgr, το φίλτρο σου αν θυμάμαι καλά , έιναι απο τα πρώτα που κάναμε τις δοκιμές και ο σωλήνας απο την αντλία μπαίνει κατευθείαν στο πάνω μέρος του φίλτρου και πιθανόν εκει , επειδή κάνει σχεδόν 90 μοίρες γωνία να έχει τσακίσει και να μην δουλεύει καλά. Είχαμε πάθει και εμείς κάτι αντίστοιχο και τελικά σε εκείνο το σημείο βάλαμε πλαστική γωνία και χρησιμοποιήσαμε και άλλο λάστιχο που δεν στραβώνει εύκολα.
Michalisgr, πάρε σε παρακαλώ ένα τηλέφωνο , να σου στείλω αν είναι μια πλαστική γωνία και ένα κομμάτι λάστιχο να το αλλάξεις. Ενα σγιχτήρα πρέπει να βγάλεις μόνο και είσαι έτοιμος.
Καλημέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57994 από γιαννης-δραμα
Στην δικια μου περιπτωση το λαστιχο(με συρμα μεσα) εκτος απο κατι σαν ασπρισμα(λογικο λογω καταλοιπων) μεσα δουλευει μια χαρα μεχρι στιγμης και δεν βλεπω πουθενα κοματακια πελλετ σε 470 ωρες λειτουργιας,εχω αλλαξει δυο φορες το νερο και προσφατα εχω βαλει και λιγο αντιψυκτικο και η μονη αλλαγη που εχω κανει ειναι να γυρισω την γωνια προς τα εξω και να βγαλω το καπελο γιατι στην αρχη το ειχα τοποθετηση 5 εκατοστα απο τον τοιχο(βλακεια μου)και οι υδρατμοι που εβγαιναν πηγαιναν κατευθειαν στον τοιχο(λογο και του καπελου) και μου δημιουργησε μια θαμπαδα.Τωρα ολα ειναι μια χαρα δουλευει τελεια!
Και σε μενα δεν εχει γωνια αλλα το λαστιχο ειναι αυτο με το συρμα μεσα και ετσι δεν τσακιζει σχεδον καθολου.
ΥΓ.Ο θορυβος που εκανε η αντλια στην αρχη εχει ελλατωθει κατα πολυ(μαλον ηθελε και αυτη το στρωσιμο της :P )!
ΥΓ2.Την πατεντα για να αναβει-σβηνει μαζι με την σομπα το φιλτρο ειναι σε καλο δρομο,ο φιλος μου ειπε οτι θα το κανουμε με πλακετιτσα(μην ρωτατε παραπανω δεν εχω ιδεα),οταν τελειωσει και μπει σε λειτουργια θα πω περισοτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.239 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ