Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64729 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
φιλε μου μιλαμε γενικα ..και μην εισαι τοσο σιγουρος οτι γενικα ολες οι καμιναδες εχουν καλο ελκυσμο ...
αλλα κι αν δεν καουν τα πελετακια μεσα τι θα γινει ? ...θα σιγοκαουν σαν καρβουνακια ....

αυτο που λεω ειναι οτι ... μαι τετοια πατεντα θα ηταν προτιμοτερο να γινει στην εξαγωγη κι οχι στην εισαγωγη ...αν κι εκει ειναι πιο δυσκολο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64741 από Jannis Green
Απαντήθηκε από Jannis Green στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
Στην εξαγωγη ειναι φανταζομαι δυσκολο λογω θερμοκτασιας....Παντως οταν εκανα την δοκιμη στην σομπα μου εβαλα το χερι μου μπροστα στο μπουρι και εβγαινε ο αερας κανονικα. Οσο για τα πελλετ μετα απο μερικα λεπτα ειχαν καει ολα.
Και για τις καμιναδες με κακο ελκυσμο ...εχεις δικιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69969 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
ο τεχνικος που μου εγκατεστησε την σομπα μου ειπε οτι αφου εχω θεμα με υγρασια στο σπιτι, το οποιο δεν εχει μονωση καθολου, να βγαζω το σωληνα εισαγωγης αερα,ετσι ωστε να τραβαει και απο μεσα. το εχω κανει και το εχω αφησει ωρες ετσι.σαν να ζεσταινει λιγο καλυτερα και πιο γρηγορα το σπιτι.δεν παρατηρησα τιποτα αλλο.αλλα οπως ειπα δεν εχω καθολου μονωση και εχω και απωλειες πολλες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69980 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
μπορεις να τραβαει και μονο απο μεσα ,,,αρκει το σπιτι σου να μην ειναι αεροστεγες :)
και σαφως εχει λιγο καλυτερη αποδοση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77655 από Dazy
Απαντήθηκε από Dazy στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
Από ότι καταλαβαίνω υπάρχουν πολλά μέλη εδω με πολλές γνώσεις πάνω στο κομμάτι των αερόθερμων σομπών pellet. Εγώ έχω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα με την μυρωδιά καύσης που βγαίνει από τον εξωτερικό σωλήνα. Μένω στον 1 όροφο και παραπονούνται οι ένοικοι των επάνω ορόφων για έντονη μυρωδιά, και δεν έχουν και άδικο. Όταν βγαίνω και εγώ η ίδια στο μπαλκόνι μου η μυρωδιά είναι φορές που είναι πολύ έντονη και πολύ φοβάμαι ότι του χρόνου μάλλον θα κλαίω τα λεφτά που ξόδεψα για την αγορά της σόμπας. Αν δεν σταματήσει η μυρωδιά θα έχω μεγάλο πρόβλημα όχι μόνο με τους ενοικιαστές αλλά και με τον ιδιοκτήτη τους διαμερίσματος καθώς δεν γνωρίζει ότι έβαλα σόμπα στο διαμέρισμα, αλλά τι να κάνω που δεν υπήρχε φράγκο για πετρέλαιο. Ελπίζω να μην την αγόρασα τσάμπα και μου μείνει αμανάτη. Καίω pellet αυστριακό πολυ καλής ποιότητας από ότι με ενημέρωσαν. Φίλος που το έκαψε πέρσι έμεινε πολύ ευχαριστημένος και γιαυτό το αγόρασα με κλειστά τα μάτια, 320 ο τόνος. Βέβαια αυτός μένει σε μονοκατοικία και δεν ξέρει αν είχε θέμα με τη μυρωδιά καθώς δεν υπάρχουν γείτονες κοντά του. Γιατί τόση μυρωδιά??????? Αν ήξερα ότι θα είχα τέτοιο θέμα δεν θα την αγόραζα, θα έπαιρνα κουβέρτες......... Τιμου προτείνετε να κάνω?? Διαφωτείστε με παρακαλώ καθώς τρέμει το φυλλοκάρδι μου κάθε φορά που την ανάβω γιατί δεν θέλω φασαρίες με τους ενοίκους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77660 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Μυρωδιές καύσης pellet & θόρυβος...
Δέσποινα, καλωσόρισες!

Όταν λες καις το Αυστριακό, ποιο εννοείς; Καθώς υπάρχουν πολλά Αυστριακά και δήθεν Αυστριακά.

Ο εγκαταστάτης σου τη ρύθμισε σωστά; Όταν καίγεται πλήρως το πέλλετ ούτε καπνό βγάζει ούτε μυρίζει η γειτονιά. Τη φλόγα πως τη βλέπεις; Τεμπελιάζει;

Σε ποια περιοχή μένεις;

ΥΓ: Καλά πώς έβαλες ολόκληρη σόμπα κρυφά; Τρύπα δεν άνοιξες;
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ