Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #15677 από chris11
Σόμπες pellet Ravelli δημιουργήθηκε από chris11
Μετά από έρευνα μηνών και με την βοήθεια του forum κατέληξα σε θέρμανση με πέλλετ. Την ερχόμενη βδομάδα θα παραλάβω την σόμπα καλοριφέρ της ravelli HRV 160. Θα ήθελα απο κάποιους που έχουν ιδία εμπειρία απο την χρήση της συγκεκριμένης σόμπας εντυπώσεις και τι να προσέχω στην αρχή. :silly:
Επίσης θα ήθελα αναλυτικά την σωστή ηλεκτρολογική εγκατάστααη (πίνακας-μπρίζα-ups)
Τέλος τι πρέπει να προσέξω στη τοποθέτηση της καμινάδας , είναι απο ότι φαίνεται αναπόφευκτη η τεθλασμένη πορεία.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #15678 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

chris11 έγραψε: Μετά από έρευνα μηνών και με την βοήθεια του forum κατέληξα σε θέρμανση με πέλλετ. Την ερχόμενη βδομάδα θα παραλάβω την σόμπα καλοριφέρ της ravelli HRV 160. Θα ήθελα απο κάποιους που έχουν ιδία εμπειρία απο την χρήση της συγκεκριμένης σόμπας εντυπώσεις και τι να προσέχω στην αρχή. :silly:
Επίσης θα ήθελα αναλυτικά την σωστή ηλεκτρολογική εγκατάστααη (πίνακας-μπρίζα-ups)
Τέλος τι πρέπει να προσέξω στη τοποθέτηση της καμινάδας , είναι απο ότι φαίνεται αναπόφευκτη η τεθλασμένη πορεία.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Υπαρχει ιδιο θεμα που ισως εχει καποιες πληροφοριες μεσα εδω
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...21&id=1124&Itemid=81

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22456 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Εχω ενα σπιτη μεζονετα 60 τ.μ +60τ.μ και ετοιμαζομαι να αγορασω μια πελλετ αεροθερμη για το σαλονι.δεν ξερω αν η ravelli R70 επαρκει για τον ενα οροφο η θα πρεπει κατι αλλο.το σπιτη ειναι στην κρητη.με συνδεση με τα καλοριφερ του πανω οροφου 60 τ.μ. θα τα ζεσταινει και αεροθερμα κατω οροφοσ.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22463 από carmen
Απαντήθηκε από carmen στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

giannhs123 έγραψε: Εχω ενα σπιτη μεζονετα 60 τ.μ +60τ.μ και ετοιμαζομαι να αγορασω μια πελλετ αεροθερμη για το σαλονι.δεν ξερω αν η ravelli R70 επαρκει για τον ενα οροφο η θα πρεπει κατι αλλο.το σπιτη ειναι στην κρητη.

Εχω την συγκεκριμενη σομπα απο περσι και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,απλα δεν ξερω μηπως φευγει η ζεστη προς τα πανω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannhs123

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22487 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Για έναν όροφο? Μην φτάνει και για τους δύο λέω γω...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannhs123

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ