Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171963 από anastasios12
Απαντήθηκε από anastasios12 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Έτσι ακριβος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171965 από Jwalker
Απαντήθηκε από Jwalker στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Παρατηρώ παντως μείωση θερμοκρασίας θαλάμου. Χωρίς βεντιλατερ είμαι 500-530 βαθμουσ με 4,3 μαχ κοχλία από κρυφό μενου και 0 πελλετ και -3 αέρα σε κανονικό μενου. Ενώ με βεντιλατερ έπεσα στους 460-480

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171966 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΑΛΕΣ ΙΣΧΥΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗ 5(ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΧ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΟΣΟΥΝ ΤΑ KW ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)ΚΑΙ 0 ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ 2-3π.χ.?ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΟΤΕΡ ΑΕΡΑ ΧΩΡΟΥ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΑΝ ΚΡΥΩΝΕ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΝΕΡΟΥ!!!!!!!!!!!ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ Ο ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171969 από Jwalker
Απαντήθηκε από Jwalker στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
ειναι ayto η σκάλες :( δεν μπορώ να ρυθμίσω κάτι τέτοιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172032 από thkots
Απαντήθηκε από thkots στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλημέρα σε όλους,

Έχω μια ερώτηση σχετικά με το modulation υδραυλικής ravelli. Ρυθμίζοντας θερμοκρασία χώρου (Αυτή του χειριστηρίου, όχι πρόσθετου αισθητήρα) και νερού η σόμπα μπαίνει σε κατάσταση modulation όταν πιάσει και τα 2. Η φλόγα μειώνεται αρκετά αλλά συμβαίνουν τα εξής:
1. Ανοίγει ο κυκλοφορητής στους 65 περίπου που είναι ρύθμιση αλλά η θερμοκρασία νερού συνεχίζει να ανεβαίνει έως κι 8-9 βαθμούς πάνω από τη ρύθμιση Π.χ. από 65 που έχει ρυθμιστεί φτάνει και 73, οπότε αρχίζει να μειώνεται. Πάει 63-64 Και κάνει πάλι τον ίδιο κύκλο. Τα νερά πέφτουν λόγω της λειτουργίας του κυκλοφορητή.
2. Ο κυκλοφορητής δε λειτουργεί για πάνω από 1 λεπτό στη φάση του modulation με αποτέλεσμα ορισμένα σώματα (τα τελευταία του κυκλώματος) να είναι χλιαρά.

Είναι λογικό να φτάνει τόσο ψηλά η θερμοκρασία νερού από την τιμή ρύθμισης; Αφού ο κυκλοφορητής είναι ρυθμισμένος να ανοίγει στους 50 δε θα έπρεπε να δουλεύει και στο modulation ώστε να μην φτάνει τόσο πάνω από τους 65;

Ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172033 από anastasios12
Απαντήθηκε από anastasios12 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Και σε εμένα έτσι είναι !!!!
Νερό έχω στα 65 και θερμόκρασια στο χώρο που έχει στο τηλεκοντρόλ το έχω στα 21 !!!
Πια σόμπα έχεις εσύ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ